VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DIANA KOVANDOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Základní umělecká škola vystavuje Sleduj Zdeňka! Světlohrátky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Vernisáž výstavy Sleduj Zdeňka! Světlohrátky se uskutečnila v pondělí 27. března v 17 hodin.

Věra Špinarová vždy rozesmála publikum

Koncert v Čáslavi byl bohužel posledním, na kterém Věra Špinarová před odchodem do hudebního nebe zazpívala. Její blízký spolupracovník Petr Klér z Kutné Hory se podělil o vzpomínky, které ho se zpěvačkou pojí.

Obyvatelé sídliště byli proti vysázení stromů a keřů

Obyvatelé sídliště Sadu míru ze Zruče nad Sázavou podali v únoru letošního roku petici. Občané byli totiž zásadně proti výsadbě stromů a keřů v této lokalitě. Petici bylo na březnovém zručském zastupitelstvu vyhověno.

Děti přivítaly v Záboří nad Labem jaro

Záboří nad Labem /FOTOGALERIE/ - Děti z Mateřské školy Záboří nad Labem se společně s učitelkami loučily v úterý 21. března se zimou.

Vandal poškodil pamětní desku v Pacákových sadech

Pamětní desku v Pacákových sadech poškodil v noci 21. března dosud neznámý pachatel.

Vlajkovým zvířetem v zookoutku se stane sysel obecný

Projekt zookoutku je opět blíže k realizaci. Spolek Denemark již představil veřejnosti konkrétní plány. V zookoutku, který se vybuduje vedle parku pod Vlašským dvorem, bude vlajkovým zvířetem sysel obecný.

K mléku i zelenině se žáci dostanou snadněji

Školní zařízení nejdříve musela na začátku tohoto roku reagovat na pamlskovou vyhlášku a razantně omezit sortiment ve školních bufetech.

Ke zjednosměrnění ulice Puškinská dojde letos v květnu

Kutná Hora – Ke zjednosměrnění ulice Puškinská dojde na sídlišti Hlouška již letos v květnu. „Při dubnovém zónovém čištění komunikací se vše na tuto akci připraví a také bude proveden úklid po zimním období," uvedla Jana Pospíšilová z Městského úřadu Kutná Hora.

Žáci představili svoji prezentaci odpočinkové zóny

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Projektu Extra třída, který pořádá informační centrum o vzdělávání EDUin, se zúčastnili žáci osmé třídy Základní školy Kamenná stezka.

Ve Zruči získali dotaci na druhou etapu cyklostezky

Cyklisté ze Zruče nad Sázavou se mohou radovat. Město totiž získalo dotaci na stavbu druhou etapu zručské cyklostezky. Pokračování stávající stezky bude projektovat Miroslav Ondrák a ještě letos by se po ní mohli zájemci projet.

KRÁTCE: Jarní vycházka i koncert v divadle

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

O přechodu pro pěší se nepřestává jednat

Kutná Hora – Legálně se pěšky lidé z Malína do Kutné Hory nyní nedostanou. Musí jet oklikou buď svým autem, nebo MHD. Malínští ale stále mají naději, že se tato situace změní.

Do konce měsíce přijdou davy, shodují se v servisech

Začíná jaro a s ním pro řidiče pomalu končí období zimních pneumatik. K přezouvání aut na „letňáky" majitelé vozů přistupují různě.

Plesovou sezonu v Lorci ukončil Rybářský ples

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Rybářský ples uzavřel tradičně v kulturním domě Lorec v Kutné Hoře v sobotu 18. března plesovou sezonu.

Děti a dospělí tvořili jarní dekorace

Kutná Hora – Děti i dospělí si užili v malínské sokolovně v sobotu 18. března od 9 hodin jarní tvořivé dílny.

První slunečný víkend vylákal zemědělce do polí

Zemědělci s nastávajícím jarem začali vyjíždět na pole. Již skoro čtrnáct dní pečlivě pečují o pozemky tak, aby byly připravené pro novou sezónu. Řada zemědělců na Kutnohorsku začala s pracemi na začátku března, během víkendu, kdy bylo první hezké počasí.

Hokejový klub Sršni pořádal utkání, které mělo charitativní účel

Kutnohorský hokejový klub Sršni Kutná Hora udělal při zápase hezké gesto. Utkání, které sehráli, mělo charitativní účel. Sbírku a výtěžek ze vstupného totiž hokejový klub Sršni věnoval organizaci Cesta životem bez bariér.

Čáslavské hradby je třeba opravit

O historické hradební pásmo v Čáslavi je třeba v pravidelných intervalech pečovat. V současné době potřebuje zejména v některých místech velkou pomoc odborníků.

Své šerpy si v pátek převzali maturanti Gymnázia Jiřího Ortena

Kutná Hora – Maturitní ples třídy C4A Gymnázia Jiřího Ortena se konal v kulturním domě Lorec v pátek 17. března od 19.30 hodin.

Průjezd Kalabouskem u Čáslavi bude uzavřen

Čáslav – Rekonstrukce mostu u železničního přejezdu v části Kalabousek u Čáslavi odstartuje v pondělí 20. března.

Krátké zprávy z Kutnohorska

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

Na malínském mostě se již pilně pracuje

Demolice malínského mostu začala. Tento týden se frézují živičné vozovkové vrstvy a také se překládají telefonní kabely, které jsou na mostu umístěny.

Dačického dům postoupil do finále Památka roku 2016

O titul v soutěži Památka roku 2016 bojuje i Dačického dům v Kutné Hoře. Soutěž vyhlásilo Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a celkem se do ní letos přihlásilo 44 projektů. Ve dvou kategoriích se probojovalo do finále šest realizací, jednou z nich je právě i Dačického dům.

Melissa pokřtila své CD Zpátky na stromy

Kutnohorská folk metalová kapela Melissa pokřtila své CD s názvem Zpátky na stromy ve středu 15. března po 18. hodině.

Hostem online rozhovoru bude Josef Horyna z Dream Men Show

Kutná Hora - Po delší odmlce přivítáme dalšího hosta v online rozhovoru. Tentokrát bude hostem Josef Horyna z taneční skupiny pánského striptýzu Dream Men Show. Dotazy čtenářů zodpoví ve čtvrtek 16. března od 14 hodin.

V Čáslavi káceli, k zemi padla i Lípa hrdinka

Lipová alej, která se nacházela v čáslavské Jetelově ulici, byla pokácena. Lidé, kteří za stromy bojovali, tak svůj „boj" po více než dvou letech definitivně prohráli. K zemi padlo patnáct lip.

KRÁTCE: Pokřtí CD, obec oslaví 760 let, knihovna bude mít workshop

Co se děje na Kutnohorsku? Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

Vidina větších peněz odvádí strážníky do Prahy

Střední Čechy - Nedostatek uchazečů není jediným problémem, se kterým se potýkají stanice městských strážníků v regionu. Problémem je i odliv stávajících pracovníků. Ti se totiž často rozhodnou pro vidinu většího výdělku a odchází sloužit do hlavního města.

Strážníků je málo, města shání posily

Být městským strážníkem je snem mnoha malých chlapců. Už ale ne dospělých mužů. Některá města včetně těch na Benešovsku tak mají problém sehnat dostatečný počet strážníků.

Lidé se přes malínský most již nedostanou

Uzavření malínského nadjezdu vyvolalo v lidech jistou nostalgii, jelikož pro některé je most srdeční záležitostí. Někteří jeli ráno do práce přes malínský most naposledy a zavzpomínali si.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies