VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA KRATOCHVÍLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vandal posprejoval stojící vlakovou soupravu v Čáslavi

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Čáslavští policisté posprejování rychlíkového vagonu, ke kterému došlo v železniční stanici Čáslav. Stalo se tak pravděpodobně v noční hodinách z úterka 25. července 2017 na středu 26. července.

KRÁTCE: Měšťanský pivovar nabízí prohlídky

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkkých zpráv z regionu.

Před sedleckou katedrálou vyrostlo nové zábradlí. Nutnost, nebo ničení památky?

Kutná Hora /FOTOGALERIE, ANKETA, HLASOVÁNÍ/ - Nové zábradlí vyrostlo před nedávnem podél chodníků před katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci. Především mezi zástupci sedlecké farnosti, ale i některými místními zvedlo doslova pozdvižení.

Získá sportovní hala další dotaci? Jasno bude v říjnu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Vedení města se rozhodlo podat novou žádost o dotaci na druhou etapu výstavby sportovní haly Klimeška. Žádost poputuje na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), které po zjištěných machinacích s dotacemi v březnu celý původní dotační titul zrušilo.

Terasy pod Vlašským dvorem získaly ocenění Stavba roku středních Čech

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Terasy pod Vlašským dvorem byly vyhlášeny jako druhé nejlepší v kategorii bezbariérové dílo v rámci soutěže Stavba roku středních Čech. 

OBRAZEM: Kamion naložený peletkami si 'ustlal' na poli u Suchdola

Suchdol - Na pravém boku skončil nedobrovolně jízdu kamion, jehož řidič v úterý dopoledne nasměroval do příkopu a následně do kukuřičného a pšeničného pole. Ve stejné poloze souprava vydržela až do podvečerních hodin, kdy se začalo s překládkou přepravovaných peletek a s vyproštěním vozidla.

Údolí Vrchlice by měla „ozdobit“ nová lávka

Kutná Hora /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Giacomo Garziano, vítěz Inspireli Awards 2016, celosvětové soutěže mladých architektů do 35 let, navštívil Kutnou Horu. Navrhnout by zde měl novou lávku přes Vrchlici. Ta by měla být hotová přibližně za rok a půl a financovat by ji prostřednictvím sponzorských darů mělo sdružení Denemark, které za nápadem lávky stojí. 

Kutná Hora bude uctívat památku významných osobností

Kutná Hora /INFOGRAFIKA/ - Kutná Hora má konečně seznam čestných hrobů, ve kterých jsou pohřbené významné osobnosti města. Statut čestných hrobů po téměř ročním úsilí příslušné pracovní skupiny schválili městští zastupitelé.

Protikuřácký zákon: Kutná Hora má na stole první stížnost

Kutná Hora /ANKETA/ - Takzvaný protikuřácký zákon platí jen něco málo přes měsíc a už nese své první „ovoce“. Především ve větších městech se hromadí stížnosti obyvatel na hluk, kdy kuřáci místo v hospodách a barech postávají do pozdních nočních hodin na ulicích a v tom lepším případě s cigaretou v ruce jen konverzují. První oficiální stížnost na nedodržování veřejného pořádku nyní leží na stole také kutnohorským radním.

Vést sbor mne velice naplňuje, říká sbormistr Jan Drahota

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Sbor Muscina funguje pod hlavičkou Základní umělecké školy v Kutné Hoře. Tento rok byl pro něj mimořádně úspěšný. Nejenže zpíval na pietní akci v Lidicích, ale také pokřtil vlastní CD. Sbor více jak deset let vede sbormistr Jan Drahota.

Lávka v Malíně by mohla stát se začátkem nového školního roku

Kutná Hora - Malínští jsou znovu o kousek blíž svému přání. Vypadá to, že lávce přes koleje již v tuto chvíli nic nebrání v realizaci. Podle posledních informací Deníku by lávka pro pěší mohla být vybudována na přelomu srpna a září.

OBRAZEM: Hasiči poměřili síly v rámci čtvrtého kola Kutnohorské hasičské ligy

Červený Hrádek - Kutnohorská hasičská liga (KHL) pokračovala ve středu 5. července čtvrtým kolem v Červeném Hrádku. Hasiči poměřili síly v disciplíně na nástřikové terče. V sobotu 8. července je čekají sklopné terče v Konárovicích v rámci pátého kola KHL.

OBRAZEM: Začal 19. ročník Mezinárodního kytarového bienále

Kutná Hora - Devatenáctý ročník Mezinárodního kytarového bienále s mistrovskými kurzy začal v úterý 4. července. Na šedesát účastníků přivítal ve Vlašském dvoře starosta Kutné Hory Martin Starý a kytarista Štěpán Rak, který přítomným i krátce zahrál. Kytaristé budou soutěžit až do 8. července.

Pěstitelé: Třešní je málo, ani další ovoce nebude

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Až o polovinu nižší úroda třešní a višní než loni. Taková čísla potvrzují nejen sadaři, ale také soukromí pěstitelé a výrobci pálenek.

Tragédie! Mladý zpěvák zkolaboval přímo při koncertě, v nemocnici pak zemřel

Čáslav - Tragicky skončil pro místní kapelu Supersonic sobotní koncert v prostorách čáslavské Diakonie. Její zpěvák a frontman Jan, zvaný Péši, totiž v průběhu večerního koncertu v rámci Rockfestu Čáslav zkolaboval přímo na pódiu. 

Hasiči závodili v Zibohlavech v rámci třetího kola Kutnohorské hasičské ligy

Zibohlavy /FOTOGALERIE/ - Kutnohorská hasičská liga pokračovala v sobotu 1. července závodem třetího kola na sklopné terče v Zibohlavech u Kolína. Týmy mužů i žen se v dalším kole utkají 5. července v Červeném Hrádku od 13 hodin, tentokrát ale budou soutěžit na nástřikové terče.

Ratajský kopec znovu zdolávaly desítky historických vozidel

Rataje nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Dvoukolový závod jízdy veteránů do vrchu Rataják znovu přilákal desítky historických vozidel. V sedmém ročníku startovaly veterány všeho druhu, ať už osobní automobily, tak nákladní či vojenské, ale také motocyklů nebo třeba traktory.

Rekonstrukce Vlašského dvora bude. I bez úvěru

Kutná Hora - Rekonstrukce Vlašského dvora bude, i kdyby se financování spoluúčasti města nepodařilo prosadit ze stopadesátimilionového úvěru, na jehož přijetí se již kutnohorští zastupitelé shodli. Novinářům to na tiskové konferenci řekl místostarosta Kutné Hory Josef Viktora.

OBRAZEM: Svá vysvědčení převzali také studenti církevního gymnázia

Kutná Hora - Studenti Církevního gymnázia Kutná Hora převzali dnes svá vysvědčení přímo v kostele sv. Jakuba. Předávání předcházela ještě společná bohoslužba.

OBRAZEM: Dětem začaly prázdniny

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Poslední červnový den patřil na většině škol rozdávání vysvědčení. Nejinak tomu bylo také na Kutnohorsko, kde děti z rukou svých třídních učitelů převzaly svá vysvědčení a začaly jim prázdniny.

AKTUALIZOVÁNO

Chodec v Záboří nad Labem zemřel po střetu s kamionem

Záboří nad Labem - Černě se na seznam dopravních statistik zapíše středa 28. června. Nehoda, která skončila smrtí člověka, se odehrála včera dopoledne v Záboří nad Labem. V centru městyse došlo ke střetu jednačtyřicetiletého chodce s nákladním vozidlem značky MAN s přívěsem.

Cizinci, nebo už ne? Nový domov našli v naší zemi

Kutnohorsko /ANKETA/ - Odešli z rodné země a našli nový domov v Čechách. Někteří jen na čas, další na zbytek života. Co si myslí cizinci žijící dlouhodobě v naší zemi o ní samotné a o nás?

Zastupitelé hledají řešení, jak zlegalizovat neplatnou smlouvu

Kutná Hora - Nebylo žádným tajemstvím, jaké závěry přinese zpráva kontrolního výboru o prověření veřejné zakázky na halu Klimeška, jež byla kutnohorským městským zastupitelům předložena ke schválení na jejich posledním předprázdninovém zasedání.

Na Kutnohorsku je zájem hlavně o urnové hroby

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA, ROZHOVOR/ - Smrt někdy udeří znenadání, jindy přijde po dlouhém trápení a fakt, že jsme s jejím příchodem smířeni, nijak nezmenší bolest ze ztráty blízkého člověka.

OBRAZEM: Nové Dvory hostily Vesfest 2017

Kutnohorsko - Tradiční Vesnický festival Vesfest 2017 se konal o víkendu na letním parketu Zámecké restaurace v Nových Dvorech. Na pódiu se vystřídaly kapely Neřež, Cop či Pražský estrádní disco orchestr písní a tanců.

Na radnici to vře. Radní viní úředníka z podvodu

Kutná Hora - Veřejná zakázka na rekonstrukci České ulice v Kutné Hoře je zmanipulovaná. Alespoň to naznačil radní Radim Fedorovič na jednání městských zastupitelů. Šéfa Odboru investic Městského úřadu Kutná Hora Jiřího Janála tak de facto obvinil z manipulace s veřejnými zakázkami.

OBRAZEM: Projekt Lepší škola má své vítěze

Kutná Hora - Finálové klání projektu Lepší škola zná své vítěze. Šek na padesát tisíc korun nakonec obdrželi žáci ze Základní školy Žižkov Kutná Hora na projekt Učebnička pod borovicí.

Kaňkovští se dočkali, do Sedlce se dostanou po chodníku

Kaňk/Kutná Hora - Obyvatelé Kaňku se po mnoha letech dočkali toho, o co usilovali již předešlé kutnohorské radnice. S městskou částí Kutná Hora – Sedlec je spojí chodník, který vznikne podél frekventované komunikace na té straně, kde se nachází rozhledna.

Sny o létání si můžete splnit ve Zbraslavicích i Rohozci

Kutnohorsko /ANKETA/ - Od šerého dávnověku snili lidé o létání. Dát v současnosti průchod dávné lidské touze po křídlech není zase až tak složité, jak by se možná na první pohled zdálo.

Úvěr schválili, na využití už se ale neshodli

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Další využití již schváleného sto padesáti milionového investičního úvěru. To byl jeden z důležitých bodů posledního jednání kutnohorských zastupitelů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení