VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA KRATOCHVÍLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na Vlašský dvůr i zateplení peníze budou, ale s podmínkami

Kutná Hora – Rekonstrukce Vlašského dvora a zateplení bytového domu v Benešově ulici. Přesně tam poputují další prostředky ze sto padesáti milionového investičního úvěru, jenž si městští zastupitelé v červnu odsouhlasili. Řečeno čísly, konkrétně na Vlašský dvůr půjde dva a dvacet milionů korun, na zateplení v Benešově ulici bez mála sedmnáct a půl milionu korun.

Řídil pod vlivem alkoholu

Kutnohorsko - Čtyřiasedmdesátiletý muž řídil v minulém týdnu auto značky Opel ve směru od Nesměřic do Zruče nad Sázavou. Při projíždění levotočivou zatáčkou nezvládl řízení a skončil v příkopu.

OBRAZEM: Další Kameny zmizelých přibyly v Kutné Hoře

Kutná Hora - Dalších jednadvacet Kamenů zmizelých na sedmi místech přibylo ve středu 20. září V Kutné Hoře. Dlažební kostky s mosazným povrchem, takzvané Stolpersteine, nesou jména židovských obyvatel, kteří zahynuli za druhé světové války.

Chodník z Kaňku do Sedlce je odložen, prý ale bude

Kutná Hora - Chodník bude, chodník nebude. Peníze sem, peníze tam. Tak nějak lze stručně popsat poslední vývoj událostí v souvislosti s plánovaným chodníkem z Kaňku do Sedlce. Ačkoliv to ještě v červnu vypadalo, že se chodník, na který nejen obyvatelé Kaňku čekají přes deset let, začne budovat už letos na podzim, je nyní vše jinak. 

Na Lipině znovu vypukne americká občanská válka

Zbraslavice - V pořadí po sedmnácté se na konci září odehraje klasická bitva americké občanské války na bitevním poli na Lipině.

OBRAZEM: Klub Archa se představil v centru v města

Kutná Hora - V rámci Týdne nízkoprahových klubů v pondělí 18. září v parku U Tří pávů v Kutné Hoře představil klub Archa. Součástí celodenního programu bylo například taneční vystoupení dětí z z nízkoprahového klubu, ochotnické loutkové představení, dobročinný bleší trh či výtvarná dílna a malování na obličej.

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

Spadlá lípa u Lorce. Kdo za to může?

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Pravděpodobně jen řízením vyšší moci nedošlo minulý týden k události, která si mohla vyžádat hned několik lidských životů. V blízkosti rybníčku v kutnohorském Lorci totiž ve středu 13. září lehla k zemi, respektive do vody, jedna ze zdejších vzrostlých lip.

OBRAZEM: Laser run se konal poprvé v Kutné Hoře

Kutná Hora - Historicky první ročník Mistrovství České republiky v laser run v sobotu hostily Vorlíčkovy sady před chrámem sv. Barbory v Kutné Hoře. Laser run je kombinace běhu a střelby z laserové pistole. Jedná se o závěrečnou disciplínu moderního pětiboje. Závodilo se v různých kategoriích od těch juniorských, až po ty seniorské.

OBRAZEM: Louisiana Ranch a dětský park otevřeli v Církvici

Církvice - Ačkoliv bylo počasí typicky podzimní a sychravé, přilákala sobota do nově otevřeného dětského parku na Louisiana Ranch desítky rodin s dětmi. Právě ony se mohly vyřádit na velkém dětském hřišti s lanovou dráhou, trampolínou, fotbalovou arénou nebo na nafukovacích skákacích hradech. Pomazlit se mohly také se zvířátky, kterých je na ranči více jak dvě stě.

Policisté hledají svědky dopravní nehody

Zruč nad Sázavou - Policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala v polovině tohoto týdne ve Zruči nad Sázavou v ulici Na Pohoří.

Čáslav versus Kutná Hora. Kde se žije lépe?

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ – Města Čáslav a Kutná Hora od sebe leží přibližně deset kilometrů. I přesto obyvatelé měst platí rok co rok rozdílné poplatky.

OBRAZEM: Klub důchodců oslavil roční výročí

Kutná Hora - Společným setkáním, kterého se zúčastnilo přes šedesát členů, oslavili kutnohorští senioři roční výročí v Koukolově vile. Bývalou budovu školní družiny v Zachově ulici si náramně užívají a v jejím zvelebování chtějí i nadále pokračovat. 

Plavecký stadion v Kutné Hoře už je plně v provozu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Po dvoudenní odstávce, kdy krytý plavecký bazén v Kutné Hoře uzavřel únik čpavku, je bazén znovu plně k dispozici jak kondičním plavců, tak těm, kteří tam navštěvují oddíl plavání. 

Radnice bez místostarostky. Co bude dál?

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Zuzana Moravčíková (ČSSD) už není místostarostkou města. O jejím odvolání rozhodli patnácti hlasy městští zastupitelé v tajné volbě. Ačkoliv je nyní několik možných variant, jak současnou situaci vyřešit, zastupitelé napříč opozicí a koalicí jsou ve svých vyjádřeních prozatím zdrženliví. Čekají je totiž zřejmě poměrně složitá vyjednání, která rozhodnou o osudu celé radnice.

Plavecký stadion v Kutné Hoře uzavřel čpavek

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Plavecký stadion v Kutné Hoře je uzavřen. Důvodem je únik čpavkové vody, která unikla z výměníkové soustavy na zimním stadionu a dostala se do vytápěcího systému pro plavecký bazén.

Moravčíková končí! Zastupitelé místostarostku odvolali

Kutná Hora – Zuzana Moravčíková končí na postu kutnohorské místostarostky. Rozhodli o tom v tajné volbě zastupitelé na úterním odpoledním zasedání.

OBRAZEM: Lávka v Malíně už stojí

Kutná Hora - Sen se stal skutečností. Lávka v Malíně v místě zbouraného silničního nadjezdu stojí. Umístěná je ve výšce osm metrů nad zemí. Jakmile budou dokončeny přístupy, budou ji lidé moci využívat. Stát by se tak mělo koncem pracovního týdne.

Obhájí Zuzana Moravčíková post místostarostky? Dnešek rozhodne

Kutná Hora - O tom, že to na kutnohorské radnici poslední dobou pěkně vře, není vůbec pochyb. Proti sobě ale tradičně nestojí jen opozice s koalicí, „neposlušní“ začínají být právě i někteří z koaličních zastupitelů. Všichni společně ale teď mají na stole návrh na odvolání místostarostky Zuzany Moravčíkové. Rozhodovat o něm budou dnes na svém veřejném v Rytířském sále Vlašského dvora.

Bude mít Kutná Hora cyklostezku? Uvidí se v březnu

Kutná Hora - Kutná Hora je zase o kousek blíž k realizaci dvou cyklostezek na území města. Jedna by měla vést z Kaňku do Sedlce, druhá pak podél Vrchlice od nádraží Kutná Hora Sedlec až ke Středovým pekárnám. Obě cyklostezky by pak společně měly tvořit tři a půl kilometru dlouhý propojený úsek. O tom, zda-li se cyklostezky začnou budovat, bude rozhodnuto v březnu příštího roku.

Kolostav na hlavním nádraží: bude, nebo nebude?

Kutná Hora - Tak trochu hru kočky s myší připomíná současná situace stav ohledně kolostavu na hlavním nádraží v Kutné Hoře. Ten už tam mohl být a stále není a to více jak tři čtvrtě roku. Jak už Deník v červnu informoval, stojan na kola je jedním z vítězných tipů projektu Lepší Hora v rámci balíčku „Živé město“. Na své využití ale stále čeká.

Kulturní léto v GASK uzavřel koncert skupiny Olympic

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Kulturní léto v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře bylo včera definitivně uzavřeno. Na nádvoří Galerie Středočeského kraje vystoupila od 18 hodin legendární česká rocková hudební skupina s názvem Olympic. Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a také bubeník a Kutnohorák Martin Vajgl odehráli téměř před sedmi sty diváky bezmála dvouhodinový koncert.

„Dolní“ Žižkováci už nejsou odříznutí, Kremnická ale přesto není

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - O tom, jak komplikovaná je současná dopravní situace ve městě, toho už bylo napsáno hodně. A jak to tak vypadá, ještě chvíli bude. Minimálně dolní “ Žižkováci" si ani více jak po roce neoddychnou. Na úplné zprůjezdnění ulic Kremnická a Táborská, tedy páteřních komunikací, které je spojují s městem, si ještě počkají. A to i přesto, že hotovo mělo být na konci srpna.

Dusno na kutnohorské radnici: opozice požaduje odvolání místostarostky

Kutná Hora - Pěkně dusno bude zřejmě příští týden na zasedání městských zastupitelů. Jedním z bodů jejich projednávání totiž bude odvolání místostarostky města Zuzany Moravčíkové.

Odtahy aut ve městě definitivně končí? Vypadá to, že ano

Kutná Hora - Stejně jako parkování na obou sídlištích ve městě, se již delší dobu řeší problém s odtahováním aut. 

OBRAZEM: Tradiční dožínky prožili v Červených Janovicích

Červené Janovice - Tradiční dožínky začaly v Červených Janovicích v sobotu 2. září bohoslužbou v kostele sv. Martina. po jejím skončení se přítomní vydali průvodem na místní fotbalové hřiště, kde zábava pokračovala až do večerních hodin. Součástí programu dožínek bylo také požehnání stáje a prohlídka současné i historické zemědělské techniky.

OBRAZEM: Majitelé starých "simec" se sjeli na Palackého náměstí

Kutnohorsko - Již 36. sraz automobilů značky Simca se koná o tomto v kempu Marina v Týnci nad Labem. V rámci sobotní spanilé jízdy zavítali majitelé starých "simec" také do Kutné Hory, kdy se zastavili na Palackého náměstí. Zítra se pak představí také u zámku Kačina ve Svatém Mikuláši, kde se uskuteční také společné fotografování.

Začíná nový školní rok, žáci usednou do lavic v pondělí

Kutná Hora /INFOGRAFIKA/ - Žákům školou povinným definitivně končí dva měsíce volna. V pondělní tak znovu usednout do školních lavic. Výjimečný tento den bude zejména pro prvňáčky, kteří do školy půjdou vůbec poprvé.

Nehoda náklaďáků u Zbraslavic blokuje silnici

Kutnohorsko - Jen s lehkým zraněním vyvázl jeden z řidičů tragicky vyhlížející nehody, která se odehrála v pátek 1. září krátce před polednem na silnici č.339 u obce Zbraslavice. Z dosud nezjištěných příčin „v sobě“ skončily dva nákladní vozy.

Veřejná sbírka Zvon pro Jakuba skončila, je v ní 3,5 milionu

Kutná Hora - Včera 31. srpna byl poslední den, kdy bylo možné přispět do sbírky Zvon pro Jakuba. Sbírka na pořízení nového zvonu pro kostel sv. Jakuba byla slavnostně vyhlášena v květnu 2016 a za dobu jejího trvání se podařilo vybrat neuvěřitelných 3.411.968 korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení