VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA KRATOCHVÍLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vozy na elektřinu považují lidé spíše za výstřelek módy

Kutnohorsko - Automobily na elektřinu jsou mimo jiné kritizované pro svou vysokou cenu

Dotační politika je složitá, shodli se starostové

Kutnohorsko - Dotace a dotační politika. Jedno ze žhavých témat, o němž diskutovali starostové na setkání starostů měst a obcí sdružených v Místní akční skupině Lípa pro venkov. Jednání, které se uskutečnilo ve Zbraslavicích, se zúčastnil i exministr financí a předseda hnutí ANO 2011 Andrej Babiš.

Zelená srdce měst nabízejí nejen prostor k odpočinku

Kutnohorsko - Park by měl být oázou klidu a naprostým protipólem městského ruchu. Mělo by jít o místo, kde se setkávají lidé různých generací. Místo, kde se potkají sportovci, ale také kulturní nadšenci nebo maminky s dětmi.

Ráno po odvolání z funkce: exministr Babiš naštval hejtmanku na setkání starostů

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Pozván a ohlášen byl ještě jako ministr financí a vicepremiér, ovšem přijel už jen jako řadový poslanec a předseda hnutí ANO 2011. Hned první den „v civilu" zavítal Andrej Babiš do Zbraslavic na Kutnohorsku, na setkání starostů měst a obcí sdružených v Místní akční skupině Lípa pro venkov.

Nový kruhový objezd vznikne na křižovatce ulic Ortenova a Opletalova

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V kruhový objezd se brzy změní křižovatka ulic Ortenova a Opletalova u vjezdu na parkoviště obchodního domu Kaufland v Kutné Hoře. Zhotovitel, který v lokalitě staví nové obchodní centrum, tak dostál stanovené podmínce ze strany města.

Nová parkovací místa v centru? Naděje se rýsuje

Kutná Hora - Stále dokola omílané téma nedostatku parkovacích míst v centrech měst trápí také Kutnou Horu. V pořadí již několikáté vedení zdejší radnice se snaží přijít na způsob, jak v centru města zvýšit počet parkovacích možností a přitom neubrat na malebnosti starobylému jádru.

Biozemědělství je stále oblíbenější, má ale i odpůrce

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Biopotraviny jsou mezi spotřebiteli stále na vzestupu a najdou se i tací, kteří by nic bez označení „bio" nesnědli. Přesto se mezi zemědělci najdou jak zastánci, tak odpůrci takzvaného biozemědělství.

Park pod Vlašským dvorem je otevřený veřejnosti

Kutná Hora - Park pod Vlašským dvorem již je otevřený veřejnosti. A to i přesto, že se v něm co nevidět začne znovu pracovat.

Část ulice Na Náměti je uzavřená, ubylo na třicet parkovacích míst

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Kolem třiceti parkovacích míst ubylo na nějakou dobu v centru Kutné Hory. Část ulice na Na Náměti je totiž z důvodu rekonstrukce uzavřená. Řidiči nyní neprojedou ani nezaparkují v úseku od křižovatky s ulicí Na Lávkách a Krupičkova až po světelnou křižovatku U Podlipných.

Uskuteční se netradiční komentované prohlídky jezuitskou kolejí

V Galerii Středočeského kraje pro letošní rok připravili novinku – netradiční komentované prohlídky jezuitskou kolejí.

Hráč pokeru Jakub Oliva vyhrál v soutěži milion!

Kutnohorsko - Jakub Oliva je hráčem pokeru. Před nedávnem zvítězil v jednom z turnajů, ze kterého si odnesl částku přes jeden milion korun.

Nádvoří kutnohorského pivovaru zažilo pivní i kulturní mejdan

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Přes 1 300 návštěvníků a 6 000 vytočených piv, takové byly první Slavnosti piva Kutná Hora v areálu místního pivovaru, který teprve letos v únoru obnovil výrobu. Vedle pivní kultury si návštěvníci Slavností piva mohli dosyta užít také kulturu hudební.

'Zabarikádovaný' mostek u Nových Dvorů se dočká opravy ještě letos

Nové Dvory - Mostek v lokalitě „Na Kuchyňce" u Nových Dvorů je delší dobu uzavřen - dopravními značkami i hromadou hlíny a štěrku - a nic se tam neděje.

Letecký den v Čáslavi. Jak to bude s dopravou?

Čáslav - Návštěvníci, kteří se rozhodli zavítat v sobotu 20. května v rámci letošního Dne otevřených dveří letiště Čáslav na zdejší 21. Základnu taktického letectva, musejí počítat s dopravními komplikacemi. Akce totiž pokaždé přiláká desetitisíce návštěvníků, v roce 2015 jich například bylo na čtyřicet tisíc.

Český fenomén žije, chaty už neslouží jen k rekreaci

Chataření. Český fenomén, který v podstatě nemá ve světě obdoby. Ti, kteří zakládali v minulém století dnes už legendární chatové osady, jako například Ztracenka nebo Měsíční údolí, jsou dnes v seniorském věku, žezla nad místy se specifickou kulturou a společenským životem ujali či ujímají mladší.

Mistrovství světa v mariáši se bude konat ve Zruči nad Sázavou

Zruč nad Sázavou - Mistrovství světa v mariáši, přesně ve volené čtyřce, bude o víkendu hostit Zruč nad Sázavou. Účast přislíbili hráči z České republiky, Slovenska, Kanady a USA (konkrétně jeden Čechoameričan a jeden Čechokanaďan).

Náročné úterý pro hasiče na Kutnohorsku: zasahovali pětkrát

Kutnohorsko - Hasiči zažili v úterý několik výjezdů. Prvním byl požár nákladního automobilu se speciálním přístrojem na kontrolu plynovodu v obci Svatý Mikuláš.

Letecká základna v Čáslavi se otevře veřejnosti

Čáslav - Den otevřených dveří 21. základny taktického letectva Čáslav se po dvou letech opět bude konat v sobotu 20. května. V rámci statických ukázek si budou moci návštěvníci z blízka prohlédnout technické vybavení základny, některé i vyzkoušet.

Kutnohorská knihovna získala dotace. Kam půjdou peníze?

Kutná Hora - Kutnohorská knihovna byla opět úspěšná v získávání dotací. Realizovat tak bude projekty za téměř půl milionu korun mimo běžný roční rozpočet. Městská knihovna každoročně maximálně využívá možnosti dotačních a grantových žádostí.

Šest hasičských posádek zaměstnal požár na sídlišti Šipší

Kutná Hora - Šest hasičských vozů vyjelo k nahlášené události krátce před půl devátou ráno do ulice 17. listopadu na sídlišti Šipší. Na místě zasahovala profesionální jednotka z HZS Kutná Hora a jednotka dobrovolných hasičů z Nových Dvorů.

Zelenkovu vilu zatím město neprodá, rozhodli zastupitelé

Kutná Hora - Prodej Zelenkovy vily na Masarykově ulici v Kutné Hoře, kde dříve sídlily jesle, město soukromému investorovi zatím neprodá. Rozhodli o tom kutnohorští městští zastupitelé na svém posledním jednání.

TÝDEN OČIMA Jakuba Šťástky: Kontrolní výbor, nový zvon, odvoz arsenu

Kutnohorsko - Co všechno přinesl právě končící týden? Kontrolní výbor prověřuje zadávání veřejných zakázek v Kutné Hoře, kostel sv. Jakuba se dočká nového zvonu. Události týdne vybírá on-line editor Jakub Šťástka

Kontrolní výbor prověří zadávání veřejných zakázek

Kutná Hora - Překročil starosta Kutné Hory Martin Starý své pravomoci nebo snad dokonce porušil zákon? Všem těmto obviněním nyní kutnohorský starosta čelí v souvislosti s nejasnostmi při zadávání veřejných zakázek, které jsou spojené s výstavbou kutnohorské sportovní haly v areálu na Klimešce.

Krátce: Vodranty budou mít pohádkový les, Blues Café zase jazz

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled událostí na Kutnohorsku. Už víte, kam vyrazíte?

Jak se bránit jídlem, to bylo téma přednášky v Dačického domě

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Lékařka Jana Všetičková přednášela v Dačického domě o tom, jak moc je jídlo důležité pro náš zdravotní stav a co všechno se jím dá ovlivnit.

FOTOGALERIE: Děti z Mateřské školy Benešova 7 zazpívaly seniorům

Kutná Hora - Děti z Mateřské školy Benešova 7 zpříjemnily odpoledne seniorům v Klubu důchodců v Koukolově vile. Připravily si pro ně pásmo písniček a básniček. Senioři se v průběhu jejich vystoupení k dětem přidaly a podporovali je potleskem a zpěvem.

Hořel zemědělský areál v Třebešicích

Třebešice - Krátce po třetí hodině začal hořet zemědělský areál v Třebešicích. Na místě zasahovaly profesionální jednotky z Kutné Hory a Čáslavi, dále dobrovolné jednotky z Křesetic a Olšan.

Vezme si Kutná Hora úvěr? Hlasování čeká zastupitele na dalším zasedání

Kutná Hora - Stopadesátimilionový úvěr. Nejdůležitější bod úterního zasedání kutnohorských městských zastupitelů, který však nakonec po dlouhé a ostré diskusi nebyl schválen. Přitom ještě před jednáním vše vypadalo jinak a předpokládalo se, že pro přijetí úvěru zvednou ruku také opoziční zastupitelé.

K odstraňování autovraků pomáhá i mobilní aplikace

Nepotřebná auta, která už majitelé odmítají nechat opravit a neplatí za ně povinné ručení, se čas od času objevují v ulicích všech měst v regionu. Ze zákona musí majitel odstavené auto zlikvidovat do dvou měsíců od doručení výzvy. Tu ovšem radnice může poslat až v ten moment, kdy zjistí, kdo je majitelem vraku. A tady začíná problém.

Legiovlak zamíří příští týden do Kutné Hory

Kutná Hora - Legiovlak je projekt Československé obce legionářské, který si vytyčil za cíl vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci československé zahraniční armády. Legiovlak v období let 1918–1920 křižoval území Transsibiřské magistrály, kdy se v Rusku uskutečňovaly válečné operace československých legií.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies