VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ve Středočeském kraji řidiči stávkovat nebudou

Střední Čechy - Stávka řidičů autobusů by se podle posledních informací měla vyhnout celým středním Čechám. Obyvatelé Kutnohorska, Kolínska i Benešovska tak mohou ve čtvrtek, na kdy odbory celostátní protest ohlásily, zůstat v klidu. Autobusy by měly pasažéry vozit bez omezení.

AKTUALIZOVÁNO

Na dotacích má kraj rozdělit 410 milionů. O 110 víc, než se čekalo

Střední Čechy - Peníze už jsou vyčleněny, byť na konečné schválení se ještě čeká – a cesty k nim by se měly otevřít za měsíc. To je současný stav Středočeských fondů, z nichž obce budou moci žádat o příspěvky na podporu rozmanitých aktivit. Krajskému zastupitelstvu radní doporučují schválit rozdělení 410 milionů korun – a vzhledem k podpoře, jakou má mezi zastupiteli koalice ve vedení kraje, zřejmě při konečném hlasování nelze očekávat zásadní překvapení.

Policie pátrá v okolí Kutné Hory po hledaném muži

Kutná Hora – Několik desítek policistů již od včerejšího večera pátrá v okolí Kutné Hory po muži, které je podle popisu podobný uprchlému vězni Janu Novákovi. Ten před několika dny zmizel z Thomayerovy nemocnice. „Žádáme veřejnost, aby nepanikařila a zůstala klidu. V případě podezření, že někdo zahlédl hledanou osobu a nebo pokud by měl jakékoliv poznatky nápomocné k vypátrání dané osoby, žádáme každého, aby podal informace na linku 158," říká tisková mluvčí kutnohorské police Vendulka Marečková.

Ratha střídá v hejtmanském křesle jeho náměstkyně Moravčíková

Praha – Nástupkyní středočeského hejtmana Davida Ratha, který rezignoval na svůj post a vystoupil z řad sociální demokracie poté, co ho policisté zadrželi s krabicí obsahující sedm milionů korun a obvinili z přijetí úplatku, se v pondělí odpoledne stala dosavadní náměstkyně hejtmana pro majetkové záležitosti Zuzana Moravčíková (ČSSD).

Falešný policista chtěl v Miskovicích ukrást kamion s cigaretami

Kutnohorsko - Pražskou stopu sledují středočeští kriminalisté, kteří hledají pachatele pokusu o loupež na Kutnohorsku. Terčem zločinu se ve čtvrtek časně ráno stal kamion s nákladem cigaret za několik milionů korun mířící z Kutné Hory do Prahy.

Lupič praštil seniora lopatou do obličeje. Pak utekl

Kutnohorsko – Na pomoc veřejnosti spoléhají vyšetřovatelé středočeské kriminálky pátrající po dosud neznámém útočníkovi, který před měsícem na Kutnohorsku neobyčejně brutálně zaútočil na seniora.

Soudní jednání s galeristou Třeštíkem začne později

Praha – Až o měsíc později začne jednání Obvodního soudu pro Prahu 5 v kauze někdejšího ředitele kutnohorské Galerie Středočeského kraje Jana Třeštíka, který se má zpovídat z podílu na pokusu o nezákonný vývoz uměleckého díla se statutem kulturní památky do zahraničí.

Soud trestal za čachry s dotacemi na domov důchodců

Praha, Uhlířské Janovice– Pravomocnou tečku za rozvleklou kauzou mnohamilionových čachrů se státní dotací na výstavbu pečovatelského domu v Uhlířských Janovicích na Kutnohorsku udělal ve středu Vrchní soudu v Praze.

Majitel autobazaru v Horkách: Peníze vrátím

Praha - S pocitem křivdy přicházel na jednání Krajského soudu v Praze 49letý Josef Maliňák, jenž se podle obžaloby dopustil jako provozovatel autobazaru v obci Horky u Čáslavi mnohamilionové zpronevěry.

Muž sedí za loupež, i když se o přepadení nepokusil

Kutnohorsko - Šest let za loupež si má ve věznici s ostrahou odsedět 30letý Filip Jiroušek, přestože nezískal ani korunu. Dokonce se o přepadení ani nepokusil. Krajský soud v Praze, jehož odvolací senát potvrdil dubnový verdikt Okresního soudu v Kutné Hoře, ale neměl ani stín pochybnosti o tom, že loupit chtěl – a důkladně se na to připravil.

Záchranáři měli dostat přidáno, není ale z čeho

Praha, Kutnohorsko - Zase nám lhali, říkají při pohledu do peněženky rozhněvaní lékaři záchranné služby.Takto příkře hodnotí s měsíčním odstupem skutečný výsledek debat o zvýšení platů v rámci jednání v době vrcholící nejistoty v souvislosti s kampaní Děkujeme, odcházíme.

Rušení autobusů chtějí starostové zastavit peticí

Praha - Podepisujte petici proti nekoncepčnímu a nesmyslnému rušení autobusů, vyzvali v úterý veřejnost středočeští starostové, kteří mají blízko k politickému hnutí Starostové a nezávislí a aktivitám strany TOP 09.

U Sázavy se skrýval mezinárodně hledaný cizinec

Rataje nad Sázavou - Rekreační chata jako úkryt pro osoby, které se dostaly do křížku se zákonem, není ničím neobvyklým. Když ale v úterý přijeli policisté zatýkat do chatové oblasti v Ratajích nad Sázavou na Kutnohorsku, šlo opravdu o „velkou rybu“.

Dělníka zabila padající rozbrušovačka

Ždánice, Kutnohorsko /FOTO/ - Tragédii přinesla v pátek dopoledne nehoda při práci dvojice dělníků, kteří na sloupu vysokého napětí ve Ždánicích na Kolínsku dělali s rozbrušovačkou. Smrtelný úraz zde utrpěl muž z Kutnohorska.

Úhrady poplatků v kutnohorské nemocnici zůstávají

Praha - Beze změny zatím zůstává proplácení regulačních poplatků v nemocnicích Středočeského kraje. V pondělí hejtman David Rathpotvrdil, že za pacienty, kteří o to projeví zájem, budou tyto poplatky nadále hrazeny z krajského rozpočtu.

FOTOGALERIE: Kutnohorská iluminace dorazila do Čech

Praha - Vzácná středověká iluminace s vyobrazením těžby a zpracování stříbra v Kutné Hoře na konci 15. století, kterou Středočeský kraj nedávno vydražil v Londýně za zhruba 17 milionů korun, dorazila v pondělí letadlem do Prahy a v prostorách Národní knihovny ČR v Klementinu byla poprvé představena veřejnosti. Prozatím jen novinářům a nepočetným odborníkům.

FOTO, AUDIO: Vrah z Vlastějovic dostal 11 let!

Vlastějovice-Jedenáctiletý trest za vraždu má definitivně potvrzený devětapadesátiletý Bohumil Březina. V úterý o tom rozhodl odvolací senát Vrchního soudu v Praze. Původní verdikt středočeského krajského soudu sice formálně zrušil a vynesl vlastní, na samotném trestu se ale nic nemění.

Za vytažení nože v opilecké hádce 11 let vězení

Vlastějovice-Velkou slávu měli přednedávnem ve Vlastějovicích na Kutnohorsku. Otevíral se zrekonstruovaný most přes Sázavu. K závěru ovšem dospěly nejen rekonstrukční práce. Soud také uzavřel projednávání krvavé rvačky s tragickým následkem, která se na stavbě odehrála koni 23. srpna. Jedenáct let za vraždu má ve věznici s ostrahou strávit někdejší hlídač staveniště Bohumil Březina.

Úředně potvrzeno: Rathova kritika nebyla opodstatněná

Střední Čechy - Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) prohrál bitvu se soudkyní, válku o zdravotnické poplatky to ale neovlivní. Tak lze shrnout aktuální neúspěch Rathovy administrativy při podání trestního oznámení na soudkyni Městského soudu v Praze Moniku Vackovou.

FOTO: ODS neuspěla s odvoláváním hejtmana Davida Ratha

Praha -Zbavit Davida Ratha (ČSSD) funkce středočeského hejtmana se v úterý pokusili občanští demokraté v krajském zastupitelstvu.

Opozice by ráda sestřelila hejtmana Ratha

Střední Čechy - Pokus o odvolání středočeského hejtmana Davida Ratha (ČSSD) zvažuje opozice z řad ODS. Vytýká mu, že při vedení kraje udělal řadu chyb, rozhodnutí jeho týmu jsou nekompetentní a často kraj vysloveně poškozují.

Rathův náměstek se stal pacientským ombudsmanem

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Novou příležitost stěžovat si na postup svého lékaře či na chování personálu ve zdravotnickém zařízení dostávají středočeští pacienti. Společně s možností získat rady, jak dále postupovat, ji nabízí institut pacientského ombudsmana, s nímž přišel Svaz pacientů ČR.

Proklínaný Rath ustál debaty uvnitř ČSSD

Střední Čechy - Spor uvnitř ČSSD kolem kandidatury středočeského hejtmana Davida Ratha v parlamentních volbách je zřejmě ukončen. Vyplývá to alespoň z vyjádření předsedy strany Jiřího Paroubka po jednání předsednictva strany, podle něhož již byly debaty definitivně uzavřeny a strana se k nim již nebude vracet.

Hejtmana Ratha hážou spolustraníci přes palubu

Střední Čechy - Vážné varování na adresu hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha (ČSSD) vyslali jeho straničtí kolegové. A to včetně předsedy partaje Jiřího Paroubka.

Sami podnikatelé upřednostnili ve výběru Kutnou Horu

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Přinášíme výsledky druhého ročníku regionálního kola srovnávacího výzkumu Město pro byznys. V hodnocení se také objevila města Čáslav a Kutná Hora.

FOTO: Žhář v policejní uniformě dostal podmínku

Kutnohorsko, Brno - Heslo Pomáhat a chránit v roce 2005 ještě mottem policie nebylo. A tehdejší příslušník cizinecké policie Stanislav Kopecký působící na Kutnohorsku se také těmito zásadami neřídil.

Zaplavenému severu Moravy pošle kraj dva miliony

Střední Čechy - Dva miliony korun na pomoc při likvidaci následků povodní pošle Středočeský kraj na severní Moravu. Krajští radní se rozhodli poslat finanční prostředky do Moravskoslezského kraje, který byl v rámci republiky zasažen vodou nejvíce a došlo tam ke značným škodám - jak na lidských životech, tak i na majetku.

Rath a Bendl se hádají o Bušinu, prý ho moc neznají

Střední Čechy - Nové téma se v pondělí 29. června nečekaně objevilo v nekončících dohadech a mediálních přestřelkách mezi hejtmanem Středočeského kraje Davidem Rathem (ČSSD) a jeho předchůdcem Petrem Bendlem (ODS).

Blízký Rathův spolupracovník sedí za mřížemi

Střední Čechy - Ve vazební věznici se ocitl vlivný (byť jako muž z pozadí veřejně nepříliš známý) sociální demokrat ze středních Čech, blízký spolupracovník hejtmana Davida Ratha a spolutvůrce koncepcí Rathovy administrativy.

Rath vzkazuje: Když nás nezvolíte, budete platit!

Kutnohorsko - Pokud nám v parlamentních volbách nedáte dost hlasů, proplácení regulačních poplatků skončí, vyslal středočeský hejtman jasný signál občanům. I v případě převedení nemocnice v Kutné Hoře pod Středočeský kraj tedy mohou mít šetřilové smůlu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení