„Prohra po dlouhé době samozřejmě není příjemná, představovali jsme si lepší výkon, a hlavně lepší výsledek. Na druhou stranu musím přiznat, že slatiňanské mužstvo má hodně kvalitní hráče, především futsalisty, jejich postavení asi úplně neodpovídá kvalitě, kterou mají. My jsme jim to strašně ulehčili, náš výkon nebyl moc dobrý, první poločas jsme nějakým způsobem odbránili, soupeř nás z ničeho nepotrestal. My jsme zahrozili šancí Petera Mráze, který ale mířil do břevna. Ve druhém poločase jsme inkasovali branku ve dvaapadesáté minutě, bohužel pak domácím přibylo sebevědomí, zatímco nás inkasovaná brnka opařila. O chvíli později jsme měli jednu z největších šancí, Jakub Kořínek šel sám na bránu, jeho pokus ale bohužel skončil na tyči, takže jsme nevyrovnali. Hru jsme otevřeli relativně brzy, vzadu jsme hráli jen na tři hráče, z čehož pramenilo větší množství útoků domácích, z jednoho protiútoku dal soupeř branku na 2:0, to byl asi konec zápasu. Do dalších šancí jsme se už nedostali, zápas skončil nejspíš zaslouženou výhrou domácího mužstva, které ve druhém poločase dalo dvě branky, nám se utkání moc nevydařilo. Dvě branky nám dal jeden hráč, první branka byla laciná, Michal Kubát neměl úplně nejlepší postavení v bráně, a tak se Sedláček prosadil asi z dvaceti metrů. Druhá branka padla z protiútoku, pramenilo to z našeho pozměněného rozestavení. Že dal dvě branky jeden hráč, je spíš shoda náhod. Zápas hodíme za hlavu, připravíme se na další zápas, abychom konečně na jaře vyhráli za tři body,” nebyl z výsledku utkání nadšený trenér čáslavských fotbalistů Radim Truksa.

Fotografie a videozáznamy ze zápasu ve Slatiňanech najdete ZDE.

Další utkání sehrají Čáslavští v neděli 24. března od 15 hodin, soupeřem jim bude FK Turnov. Utkání se odehraje v Čáslavi na umělé trávě. Na podzim porazila Čáslav Turnov 1:0 díky brance Jana Jíchy ve druhém poločase.

Slatiňany - Čáslav 2:0

Branky: 52., 67. Slováček.

Slatiňany: Vostradovský - Zavřel (74. Kopecký), Ráliš, rešetár, Stránský, Václavek (58. Koudelka), Novotný, Hauf, Valda, Doša (87. Malý), Slováček (82. Drahý). Trenér Petr Myška.

Čáslav: Kubát - Skokan (85. Richard), Mráz, Kunášek - J. Petrů, Vocel (74. Ronovský) - Strnad (58. Hannich), K. Petrů (58. Čuchal), Vančura, Dastych (58. Kořínek) - Jícha. Trenér Radim Truksa.

Fotbalové divizní utkání Čáslav - Horky nad Jizerou.