Bod ztratili uhlíři tři minuty před koncem

Rejšice - Kpremiérovému mistrovskému jarnímu utkání nastoupili uhlíři na půdě Rejšic, na které měli vprůběžné tabulce náskok tří bodů.

27.3.2010

Z utkání zimního turnaje Kutná Hora - Uhlířské Janovice (4:3).Foto: DENÍK/Jakub Geier

Rejšice – Uhlířské Janovice 2:1 (1:0)

Utkání dvou soupeřů z dolní poloviny tabulky lépe otevřel domácí celek. Poté, co uhlíři nevyužili nadějně vyhlížející brejkovou situaci, ze které po spolupráci R. Špitálníka se zakončujícím Stoupou vytěžili jen rohový kop, udeřilo takřka obratem na druhé straně. Aktivní Hanuš přistrčil míč Hofírkovi, po jehož centru využil okénka v hostující obraně přesně hlavičkující Kopecký – 1:0. Ani inkasovaný gól uhlíře neprobudil. Domácím dál vycházela jednoduchá taktika dlouhých míčů za obranu na nabíhající hráče, jako v 17. minutě, kdy situaci zachránil před Remsou včas vyběhnuvší Hromádka. Po půlhodině hry samostatně postupoval po krásném vysunutí Mareše z pravé strany na Hromádku agilní Kopecký. Druhý gólový zápis zatím nepřidal, jen těsně minul pravou tyč. Před odchodem do kabin se osmělili i uhlíři. Střela Churavého z hranice velkého vápna však skončila v náručí Berana.

Krátce po zahájení druhého poločasu měla hostující lavička jeden z mála důvodů k radosti, kdy do ankety o gól měsíce poslal přihlášku křížnou střelou do levého rohu L. Bohatec – 1:1. I přes inkasovanou branku domácí nesložili zbraně a vyvinuli snahu o opětovné vedení. Po chybě Churavého, podskočení míče, zakončoval z otočky těsně vedle Remsa. V závěrečných minutách domácí snaha kulminovala – po centru Hanuše hlavičkoval Kopecký těsně vedle, unikajícího Ryse dokázal zastavit Novotný, po následném centru Hanuše dokázal Hromádka uzmout míč před hlavou Kopeckého. V 87. minutě již uhlíři nevydrželi – po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště vyslal Hanuš ke zteči do nezformované obrany J. Hůlku ml., po jehož centru vystřelil Kopecký střelou do opuštěné brány po Hromádkově nejistém vyběhnutí tři body pro svůj celek – 2:1.

„Nic neřeknu!“ byla první slova rozladěného trenéra uhlířů Josefa Bohatce, který ale nakonec své stanovisko změnil. „Góly jsme inkasovali po chybách, naopak ve hře dopředu kolem vápna nejsme nebezpečný, nekopali jsme žádný trestňák,“ bylo cítit zklamání ze slov hostujícího trenéra. „Domácí to hráli více se srdcem, víc chtěli vyhrát,“ zakončil své krátké hodnocení Josef Bohatec.

Branky: 10., 87. Kopecký - 48. L. Bohatec. Rozhodčí: Brejník. ŽK: Hanuš – Novotný. Rejšice: Beran – Mareš (80. Nastoupil), V. Rys, Barančok, Falta – Hofírek (68. Jón), Hanuš, Putorík, J. Hůlka ml. – Remsa (82. M. Rys), Kopecký. Trenér Josef Hůlka. Uhlířské Janovice: Hromádka – M. Kulhánek, T. Kulhánek, Novotný, Vančura – Uher, Churavý, L. Bohatec, Wolf – Stoupa (67. M. Svoboda), R. Špitálník (77. Kocourek). Trenér Josef Bohatec.

LADISLAV BRANDEJSKÝ

27.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ve Žlebech upravili prostor u zvonice.

Ve Žlebech upravili prostor u zvonice

Na Palackého náměstí zahrála kapela Palindromes.
7

Na Palackého náměstí zahrála kapela Palindromes

KRIMI MIX: Odcizil motocykl, policisté po něm pátrají. Neviděli jste ho?

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krimi zpráv z Kutnohorska.

Děti si vyrobily v prázdninových dílničkách nátepníky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Městská knihovna Kutná Hora včera uspořádala poslední prázdninové dílničky pro děti. Ty se tentokrát vyrobily mezi 9. a 16. hodinou nátepníky a náramky.

V Čáslavi došlo ke střetu osobního vozidla s vlakovou soupravou

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Ke střetu osobního vozidla značky Škoda Fabia s vlakovou soupravou došlo kolem 14. hodiny v Čáslavi na místní komunikaci ulice Za tratí, v místě nezabezpečeného železničního přejezdu ve středu 16. srpna.

Z triatlonu mi zůstal jen běh, usmíval se Vladimír Srb

Kutná Hora – Kutnohorský běžecký závod Dačického 12 vyhrál v sobotu Vladimír Srb z Jihlavy. V Kutné Hoře běžel poprvé a hned se mu podařilo vystoupat na nejvyšší stupínek v čase 43:26.