Čáslav udeřila v souboji o záchranu třikrát ze vzduchu

Čáslav /FOTOGALERIE/ - 17. kolo II. ligy bylo na programu v neděli na stadionu Pod hrádkem v Čáslavi, kde domácí Zenit hostil patnácté SK Kladno. Oba týmy dělil pouhý bod. Důležitý zápas však lépe zvládli domácí a náskok navýšili.

13.3.2011

17. kolo II. ligy: Zenit Čáslav - SK Kladno 3:1, 13. března 2011.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Zenit Čáslav – SK Kladno 3:1 (1:1)

Opatrnému začátku bylo konec v 9. minutě. Osobní tragédii si totiž prožil čáslavský brankář Bárta, jemuž vypadla střela kladenského Procházky, a Holub už měl příjemnou starost uklidit balon do prázdné brány. Naštěstí pro domácí přišla odpověď záhy. Růžička získal na soupeřově polovině balon, poslal ho doleva na Kunáška a ten našel přesně hlavu skórujícího Šturmy - 1:1.

Pak se však diváci dlouho nudili. Fotbal jen po vápna a to spíše na polovině hostí. Až ve 39. minutě po Růžičkově trestném kopu se dostal k zakončení stoper Ptáček, ale jeho slabou střelu v pohodě chytil Jakubov. Vzruch na tribunách vyvolal těsně před přestávkou zákrok hostujícího Puchmertla na Džafiče, rozhodčí totiž neudělil kartu, čímž si domácí fans poštval proti sobě.

Po poločase o sobě dali vědět kladenští fanoušci dvěma dýmovnicemi vhozenými přímo na hřiště, čímž hru na chvíli přerušili. O ty další v průběhu utkání se už rozhodčí nezajímal.

Fotbalovou radost ukázali zase domácí, a to v 62. minutě, když skvěle rozehráli standardní situaci: Mojdlův centr nešťastně přizvedl kladenský Rendla a Ptáček tvrdou hlavičkou poslal balon do brány - 2:1. Dvanáct minut před koncem mohlo být rozhodnuto. Hušťava sklepl balon pro Mojdla, ten ale z hranice vápna těsně přestřelil Jakubovu branku.

Definitivní klid tak měli domácí až v 83. minutě, kdy rohový kop Mojdla prolétl na zadní tyč, kde měl připravenou hlavu Šisler, aby balon trknul do brány - 3:1. Kladno kromě porážky ještě musí mrzet ztráta Holuba pro příští zápas, který v 90. minutě uviděl čtvrtou žlutou kartu v sezoně.

Trenér Čáslavských Oldřich Abrhám byl rád, že jeho tým Kladno k ničemu nepustil: „V průběhu celého utkání jsme soupeře nepustili k závažnějším šancím. Zápas rozhodly standardky, to nás těší.“

Zato trenér Kladna Jaroslav Peřina litoval, že mužstvo nevyužilo více dobrého začátku. „Dobře jsme začali, hůře jsme skončili,“ říkal po zápase, „Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy jsme dali branku, jenže krátce poté jsme také inkasovali. Ve druhém poločase rozhodly dvě standardky, protože tolik šancí zase nebylo ani na jedné straně.“

Kompletní informace z pozápasové tiskové konference najdete v tištěném vydání Kutnohorského deníku v pondělí 14. března 2011.
Branky: 16. Šturma, 62. Ptáček, 83. Šisler - 9. Holub. Rozhodčí: Možíš – Gallo, Santarius. ŽK: Šturma, Špidlen - Procházka, Čurda, Kabele, Holub. Diváci: 558.

Čáslav: Bárta – Kotrba, Ptáček, Šisler, Kunášek – Mojdl, Špidlen, Růžička – Šturma (90+1. Racko), Sedláček (76. Hušťava), Džafič (80. Fikejz). Trenér Oldřich Abrhám.

Kladno: Jakubov – Bartoš, Rendla, Macháček, Procházka – Puchmertl (69. Kmoch), Čurda (86. Hajník), Wojnar, Kabele – Holub, Štverák (62. Sklenář). Trenér Jaroslav Peřina.

13.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
Nové retail centrum v Kutné Hoře roste jako z vody.
1 14

Nové retail centrum v Kutné Hoře roste jako z vody

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Loňský finalista poháru vypadl s Červenými Janovicemi

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ – Druhé kolo Poháru OFS nabídlo v neděli odpoledne zajímavé výsledky. Překvapením bylo vypadnutí Uhlířských Janovic B, které tak loňské druhé místo neobhájí.

OBRAZEM: Parní lokomotiva Ušatá projela Posázavím

Posázaví - Výletníci a především milovníci lokomotiv mohli být v sobotu nadšeni. Přes Benešovsko, a hlavně Posázavím, projela parní lokomotiva přezdívaná Ušatá.

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Sadská /OBRAZEM/ – Rock of Sadská přinesl mnohahodinovou rockovou smršť s hlavní hvězdou newyorským Pro-Pain a další spoustou domácích i zahraničních kapel.

Uhlíři sahali po vyrovnání, ale marně

Mnichovo Hradiště – Druhé kolo I. A třídy, skupiny B odehráli fotbalisté Uhlířských Janovic v neděli na hřišti Mnichova Hradiště. Hosté ani ve druhém klání letošní sezony nebodovali.