OBRAZEM: Čáslav utržila v Jihlavě vysokou porážku

Jihlava - Fotbalisté FC Zenit Čáslav vyrazili odehrát další kolo II. ligy do Jihlavy, a byla to velká mizérie. Pět branek v síti Zenitu na body pomýšlěnírozhodně dávat nemohlo.

24.10.2009

Z fotbalového utkání FC Vysočina - Zenit Čáslav.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Vysočina do utkání vstoupila s nutností zvítězit a napravit ostudu ze Sokolova. Horší start však mít nemohl – už ve 4. minutě Čáslav hodila dlouhý aut, který po chybě Cahy a Štěpanovského propadl až na zadní tyč, kde Kotyza neměl problém skórovat. Chvíli trvalo, než se Vysočina ze šoku vzpamatovala, ale její procitnutí stálo za to! Během tří minut přišly tři přesné centry Cahy a později Krutého, na které přesně vyskočil Tecl a strhl vedení na jihlavskou stranu. Aktivita domácího týmu pokračovala a vyústila v zasloužený třetí gól. Ve 39. minutě kopal Krutý roh, na který si nejvýše vyskočil stoper Penc a trochu šťastně hlavičkoval přesně k tyči – 3:1!

Ve druhé části Vysočina bez větších problémů kontrolovala hru a snažila se bavit spokojené a hlučné domácí fanoušky. Zkraje druhé půlě je mohl potěšit Mešanovič, ale po zasekávačce nohou a o minutu později ani hlavou neuspěl. V 58. minutě nádherně sprintem unikl Tecl, ale místo přihrávky před bránu na volného Mešanoviče volil střelu, která šla vedle pravé tyče. V 65. minutě přišla další nebezpečná standardka s hlavičkou Pence, která skončila na břevně. V 71. minutě se už konečně domácí fans dostali. Čáslavi se hrubě nepovedl roh, domácí se dostali okamžitě do přečíslení tři proti jednomu a Krutý situaci vyřešil perfektně. Předložil balon volnému Mešanovičovi a ten jej poslal podél vybíhajícího Valeše do sítě. V 78. minutě dvorní nahrávač Krutý kopal další standardní situaci z pozice zkráceného rohu, centr posadil na hlavu Kadlece a ten se znovu prosadil přes děravou čáslavskou obranu. Stav tak stanovil na konečných 5:1. V 81. minutě obdržel druhou žlutou kartu čáslavský Dobal a hosté poté byli rádi, že posledních deset minut přestáli bez další úhony

Jihlava - Čáslav 5:1 (3:1)

Branky: 19. Tecl, 22. Tecl, 39. Penc, 71. Mešanovič, 78. Kadlec - 4. Kotyza.Rozhodčí: Kocián - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Gruber, Gába - Haniak, Dobal, Brezinský. ČK: 80. Dobal. Diváci: 1450. Jihlava: Štěpanovský - Tlustý, Penc (83. Gába), Kadlec, Caha - Vydra (57. Veselý), Lovětínský, Gruber, Krutý - Mešanovič (87. Korčián), Tecl. Čáslav: Valeš - Kotrba, Brezinský, Skoupý, Klučiar - Kotyza (28. Dobal), Haniak, Brunclík, Kunášek - Okleštěk (52. Markovič), Fikejz.

24.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Letečtí modeláři se schází každou středu odpoledne ve Zbraslavicích. Na letišti mají vyhražený prostor pro svou zálibu.
76

OBRAZEM: Středy patří leteckým modelům

Nový zvon určený pro kostel svatého Jakuba v Kutné Hoře odlili v nizozemském Astenu ve středu 10. května.
43

Sbírka končí, zvon se rozezní v říjnu

KRIMI MIX: Vloupal se do restaurace

Kutná Hora - Jakými případy se zabývali kutnohorští policisté? Přečtěte si naše krimi zprávy z regionu!

KRÁTCE: Do zahrad si přijdou zacvičit jógu i úplní začátečníci

Kutnohorsko - Přečtěte si přehled kulturních událostí v regionu!

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".