Do obrany se vrátil Peter Mráz. Natrvalo?

NOVÉ DVORY - Fotbalisté FC Zenit Čáslav na hřišti v Nových Dvorech sehráli přípravné utkání s ligovým celkem SK Kladno. Oba soupeři se dohodli na třech třetinách s hrací dobou čtyřicet minut. V čáslavské sestavě se po delší době objevil Peter Mráz, který se zkoušel prosadit v Dynamu České Budějovice

16.7.2007

Ilustrační fotoFoto: Erik Kluka

Čáslav - Kladno 1:2

Čáslavský trenér Pavel Medynský do sestavy sobotního zápasu zařadil další nové hráče. Do obrany nominoval i Petera Mráze, který neuspěl na zkoušce v Českých Budějovicích. „Zatím jsme se nedohodli, ale je naším hráčem a já mám zájem na tom, aby v Čáslavi působil,“ zdůraznil manažer čáslavské kopané Martin Svoboda a navázal: „Dnes zkoušíme i Francouze Victora Tavarese, jehož bratr přestoupil do Slavie. Dále zkoušíme Šourka, který naposledy hrál druhou ligu v Polsku a jinak to je hráč Blšan. Dále Slováky Pospíšila a Čavojského z Lučence.“

První třetina už ze strany Čáslavi vypadala nadějně: Už ve 4. min. Kocourek přetáhl centr na zadní tyč, jenže Skopalík mířil vedle. V páté minutě musel kladenský trenér Jaroslav Šilhavý střídat zraněného Ondřeje Szabo. „Jedná se o distorzi kotníku s otokem, v neděli budeme vědět víc po vyšetření na klinice. Normálně se na takové zranění dává na tři týdny noha do sádry,“ řekl lékař kladenského týmu internetovým stránkám www.skkladno.cz Vladimír Lemon. Pěkně vypadala i střela Mar. Zachariáše ve 12. min., kterou zastavilo břevno, rozhodčí před tím ale signalizoval ofsajd. Na druhé straně si Zich poradil bez problémů s pokusem Zoubeleho.

Ve druhé třetině se do šance tlačil Věchet, dostal se před kladenského obránce, ale nakonec přestřelil. V 71. min. se pak skóre měnilo, když si Hlava dal vlastní gól - 1:0. Poslední třetina utkání už patřila Kladnu, které otočilo i vývoj zápasu. V 97. min. V. Tavares ztratil míč, Kousal se v šestnáctce otočkou uvolnil a umístil míč za Malíkova záda - 1:1. Bravurní zákrok vytáhl čáslavský gólman Malík ve 105. min., když vytáhl tvrdou bombu Cigánka po rohovém kopu. Ve 110. min. pak hosté rozhodli o své výhře, když Šilhan zakončoval do prázdné brány - 1:2. Čáslavští pak ještě mohli vyrovnat, P. Sedláček překonal i brankáře Kostolanského, jenže slabou střelu po zemi stihli Kladenští odkopnout do bezpečí.

„Kluci k zápasu přistoupili velice dobře. Ti, o kterých si myslíme, že by to mohli hrát, nastoupili právě v těch prvních dvou třetinách,“ naznačil trenér Pavel Medynský a pokračoval: „Ve hře je samozřejmě ještě hodně chyb, ale zápas nám zase něco napověděl. Dnes pět, šest hráčů vyřadíme a příští týden bychom rádi získali ještě některé, kteří se nevejdou do ligových soupisek. S kluby jednáme, odhaduji, že se v Čáslavi objeví ještě tak tři, čtyři, pět fotbalistů.“ Ze hřiště odcházeli s kulháním Franc, Milan Zachariáš a Haniak. „Franc špatně došlápl a má výron v kotníku, Milan Zachariáš dostal „koňara“, to asi nebude nic vážného. Tomáš Haniak je kameňák, určitě bude vpořádku,“ usmíval se Pavel Medynský.

Branky: 32. vlastní Hlava - 97. Kousal, 110. Šilhan. Rozhodčí: Topinka. ŽK: Haniak, Mar. Zachariáš (Č). Diváků: 70. Čáslav I. třetina: Zich - Kotrba, Skoupý, Mráz, Mar. Zachariáš - O. Sedláček, Haniak, Příhoda, Skopalík - J. Schilmeister, Kocourek. Čáslav II. třetina: Zich - Franc, Stašek, Mil. Zachariáš, Mar. Zachariáš - Pospíšil, Foltán, Čavojský, Slezák - Věchet, Strnad. Čáslav III. třetina: Malík - Kotrba, Skoupý, Šourek, Haniak (100. Mráz) - Urban, Skopalík (100. Příhoda), V. Tavares, Slezák (100. Kocourek) - P. Sedláček, Strnad (100. J. Schulmeister). Trenér Pavel Medynský. Kladno I. třetina: Kostolanský - Gross, Farbák, Killar, Hoffmann - Jeslínek, Zoubele, Szabo (5. Pokorný), Cigánek - Šilhan, Kabele. Kladno II. třetina: Kostolanský - Hlava, Farbák (60. Šelicha), Killar (60. Gross), Hoffmann (60. Čáp) - Zoubele, Pokorný, Bayer, Holub - Zachariáš, Kousal. Kladno III. třetina: Kostolanský - Bayer, Hlava, Šelicha, Čáp - Holub (100. Kabele), Hrdlička, Cigánek, M. Zinhasovič - Kousal (100. Šilhan), Zachariáš (100. Jeslínek). Trenér Jaroslav Šilhavý. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:2

16.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Desátý ročník Dačického 12 bude velký, slíbil za pořadatele Michal Vavák

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – Club Deportivo Kutná Hora zvládl úspěšně uspořádat další ročník populárního běžeckého závodu Dačického 12. Za organizátory jsme vyzpovídali Michala Vaváka, také milovníka běhu.

KRIMI MIX: Pachatel využil nepozornosti, z auta ukradl kabelku

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krimi zpráv z Kutnohorska.

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 14. do 20. srpna naposledy rozloučí se svými blízkými.

Ve Žlebech upravili prostor u zvonice

Žleby - U zvonice Československé církve husitské byla dříve okolní plocha oplocena, ale během let zde nezůstalo nic. Okolí památky pomalu pustlo. Prostor před zvonicí se začal používat jako parkoviště a auta najížděla do těsné blízkosti zvonice.