Čáslavské fotbalistky vstoupily do nového ročníku druhé ligy vítězně

Chotusice - K úvodnímu mistrovskému utkání druhé nejvyšší soutěži žen musely Čáslavandy zajíždět na hřiště do Chotusic, neboť na domácí hřiště se do rozpisu utkání nevešlo. V utkání proti nováčkovi soutěže, pražskému týmu ABC Braník, kdy se tento celek ukázal jako velmi vyspělý, vyzrálý tým s velmi dobře organizovaným útočným pojetím, se domácí trenéři museli obejít bez loňské nejlepší střelkyně Buchtové, dále bez Truhlářové a Brantálové.

5.9.2017

Ilustrační fotoFoto: Foto: Deník

„Kvalitnější fotbalová vyzrálost byla na naší straně, ale dlouhé nákopy soupeřek na rychlé útočnice, podporované krajními záložnicemi, se ukázaly jako jejich velká zbraň. Bohužel kvalitě naší hry ublížilo chotusické hřiště, a to nejen tím, že bylo o dost kratší a užší, což byla voda na mlýn jejich stylu hry, ale také tím, že bylo hodně nerovné, kdy vázla přesnost přihrávek, ale to bylo samozřejmě nevýhodou pro oba celky nastejno,“ řekl na úvod jeden z domácích trenérů Jindřich Vaněček.

Divákům, kteří se přišli na utkání podívat, se utkání muselo líbit, nechyběla rychlost, kombinace a šance na obou stranách. Oba celky předváděly dobrou kopací techniku, míč však na svých kopačkách měly častěji čáslavské fotbalistky, které působily techničtějším celkem. Přesto se prosadily až v samém závěru prvního poločasu. Nejprve si Beštová vyměnila míč s Čápovou a „českou uličkou“ vybídla Ašenbrennerovou do úniku, která přesnou střelou rozvlnila branickou síť poprvé.

Ani ne za tři minuty se prosadila Burešová, kdy využila zmatku před hostující brankou a překonala Kalašovou v brance podruhé.

Na začátku druhá půle se čekal zvrat ze strany hostujících hráček o korigování výsledku, ovšem Ašenbrennerové s podařilo v jednu chvíli zablokovat odkop hostujících hráček, míč se dostal k nekryté Burešové, a protože Kalašová byla daleko z branky, stačilo Burešové nastavit nohu a míč putoval potřetí do branické sítě.

„Trošku nás tato branka ukolébala a přestali jsme bránit důrazně, a ačkoli jsme naše hráčky v poločase upozorňovali na nekompromisní odkopy od brány, komplikovali jsme si to nedůrazem jak v osobním bránění, tak nepřesností v rozehrávce. A právě naše nerozhodnost a nepřesnost se nám vymstila, to když ztratila Beštová ve středu hry míč, což dovedl soupeř využít k rychlému protiútoku a Jelínková proti osamělé hráčce neměla žádnou šanci. Ještě víc jsme si výsledek zkomplikovali o chvíli později, kdy jsme nechali zcela osamocenou hráčku hostí, která si naběhla na přesný míč a z vápna snížila na rozdíle jedné branky,“ pokračoval Vaněček.

Uklidnění v domácích řadách zajistila Beštová, která si pohrála ve středu hřiště s hostujícími protějšky, rychlou kličkou si narazila míč na levačku a ukázkovou střelou k protilehlé tyčce zakončila stav utkání na konečný výsledek - 4:2.

„Musíme naše děvčata pochválit za odmakaných devadesát minut, kdy nás soupeř svojí kvalitou útočného pojetí zaskočil. Nám zahrály dobře všechny lajny, ale zbytečnými chybami v naší rozehrávce, kdy se za stavu tři-nula hraje na jistotu, promarněných vyložených šancí, jsme si zbytečně zkomplikovali posledních dvacet minut,“ dodal Vaněček.

Čáslav – Braník 4:2 (42. a 57. Burešová, 41. Ašenbrennerová, 89. Beštová – 62. Florková, 88. Mernyová). Čáslav: Jelínková – Culková, Karafiátová, Krejcarová, Bížová – Brothánková, Čápová, Beštová, Kovaříková (80. Němcová) - Burešová (82. Mádlíková), Ašenbrennerová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.