Sobotní utkání proti Čáslavi, oficiální pardubické farmě, se hrálo za úmorného vedra. Pardubický celek měl po většinu utkání převahu, nicméně gólově se prosadil jen dvakrát. První půli vyhrál pardubický tým jak na držení míče, tak i na střely na branku, nicméně dlouho trvalo, než se jim podařilo překonat čáslavskou obranu, kterou dirigoval i Martin Tischler, pardubický kmenový hráč, který je u soupeře na hostování.

Velkou šanci otevřít skóre měl ve 28. minutě Vencl, z bezprostřední blízkosti však mířil vedle. Až o deset minut později se konečně rozvlnila síť. Pardubice provedly rychlý protiútok, po kterém se míč dostal dva metry za hranici pokutového území, odkud se Jeřábek krásně trefil - 1:0. Vzápětí se hnal na Duchečka Nečas, pokoušel se ho přehodit, ale čáslavský gólman byl pozorný.

Do druhé půle došlo k několika změnám v sestavě, střídalo se i později v průběhu druhé půle. První vzrušení druhé půle přinesla 50. minuta, kdy Hašek mířil těsně vedle. Vzrušení přinesl i Záviškův průnik po pravé straně, přihrávka však nikoho před brankou nenašla. V 72. minutě zkoušel štěstí opět Hašek, ale střídající gólman Dastych jeho pokus vytlačil na břevno.

Závěr utkání byl ve znamení dalších velkých šancí, které ale Fikejz, ani Řezníček nedokázali proměnit. Až tři minuty před koncem se dokázal trefit Hašek a upravil na konečných 2:0.

Abrhám: Mužstvo ukázalo svůj charakter

Čáslavský trenér Oldřich Abrhám nebyl po porážce 0:2 naštvaný: „Jako trenér musím být spokojený. Mužstvo ukázalo svůj charakter a odvedlo práci, jakou jsem si představoval. Musíme být realisté. Pardubice jsou v tuto chvíli dál než my, ale my jsme utkání zvládli. Dokonce bych řekl, že jsme za stavu nula jedna měli šanci na vyrovnání. Bohužel, protihráč strhnul ve vyložené gólové šanci Frejlacha, takže z toho byl jen trestný kop. Utkání jsme zvládli jak po taktické, tak i po kondiční stránce. Už tam byla i velká míra fotbalovosti."

FK Pardubice - FK Čáslav 2:0 (1:0)Branky: 38. Jeřábek, 87. Hašek. ŽK: 58. Jeřábek (PCE). Rozhodčí: Vodrážka - Braun, Šlor. Diváci: 200.
Pardubice: Frydrych - Přibyl (75. Špidlen), Bederka, Vencl (46. Hašek), Šejvl (75. V. Kakrda) - Jarosz (46. Záviška), Kudrna (66. Řezníček), Jeřábek, Fousek (46. Dostálek) – Nečas (71. Klátil), Kim (66. Fikejz). Trenér Martin Hašek.
Čáslav: Ducheček (60. Dastych) - Smutný (46. Martinek), Karal, Tischler, Výborný - Mlynka, O. Ujec, Váňa, Bilinkiewicz (46. Žiak, 60. Bilinkiewicz) - M. Ujec, Frejlach. Trenér Oldřich Abrhám.