SDo: Čáslav – Nový Bydžov 5:1 (1:1)

Do utkání aktivněji vstoupili domácí hráči. Dobrý pohyb Žiaka s Veselým, kteří nastoupili na postech útočníků, dělal bydžovské obraně problémy. Vedoucí branku nakonec přinesla standardní situace. Na Zikmundův roh naskočil Výborný a nekompromisně poslal domácí do vedení. Od vedoucí branky se ale obrázek hry změnil – Bydžovští začali lépe kombinovat a najednou jich bylo plné hřiště. Bohužel ani na vyrovnávací branku se nečekalo dlouho – hrubka stoperů, kterou krajní obránci nestihli napravit, skončila až za zády Radila – 1:1. O chvíli později mohlo být ještě hůře – samostatný únik vynikajícím zákrokem Radil zneškodnil.

Druhý poločas začal podobně, jako první končil – šancí hostí a Radilovým výborným zákrokem. Poté se hra přesunula do středu hřiště a šance se nerodili. Vše změnil příchod Ryšána, který se vracel po pauze zaviněné zraněním. Ten pobyl na hřišti pět minut a poprvé se prosadil – Vajglův trestný kop přizvedl hlavou a gólman nestačil reagovat. Začal tak svůj střelecký koncert – druhou branku, celkově třetí mu připravil Žiak průnikem po levé straně a přesnou nahrávkou. Hattrick dokončil dorážkou po střele Krále, kterou gólman neudržel. Poslední branka byla ukázkou toho, že když se daří, tak se daří. Čáslavský útočník sledoval obránce s míčem tak důsledně, že ho donutil k chybě a protože chyboval i gólman, dovedl míč pohodlně do prázdné brány. Svou čtvrtou brankou uzavřel i gólový účet utkání.

„Samozřejmě jsme spokojení,“ zářili po utkání čáslavští trenéři: „Výsledek je pro hosty určitě krutý, část utkání byli lepší.“ Důvody vítězství našli trenéři tři – návrat zraněného Ryšána do sestavy, výborný Radil a konečně vyprázdněná marodka. „K dispozici jsme měli devatenáct hráčů, aniž bychom vytahovali někoho z mladšího dorostu. Dlouhodobě zraněný je tak už jen Špičák. Náš výkon byl slušný a vyšla nám i střídání. Bylo by dobré vyhrát i v Měcholupech a odmazat tři minusové body.“

Branky: Ryšán 4, Výborný. Čáslav: Radil - Altmann (60. Ryšán), Výborný, Vajgl, Ditrich (82. Hejný) – Zoufalý (45. Král), Zikmunda, Goliáš, Fuksa – Veselý (65. Kalányos), Žiak.

MDo: Čáslav – Nový Bydžov 2:1 (1:1)

„Porazit třetí celek tabulky po celkem vyrovnaném výkonu je super,“ mnuli si ruce čáslavští trenéři: „První poločas byl vyrovnaný. Nás poslal do vedení Brunclík, který nekompromisně zakončil po Kováčově střele do břevna. Hosté vyrovnali vzápětí. Druhou půli byli sice mírně lepší, jenže v závěru se opět prosadil Brunclík a body zůstaly doma.“

Branky: Brunclík 2. Čáslav: Výborný – Jurka, Pipek, Dospěl, Doležal – Marek, Goliaš, Brunclík, Bilinkiewicz – Jungwirth, Kováč. Střídali: Pipek, Kořínek, Kareš. Trenéři: Jiří Parachin, Tomáš Horák.