Dukla Praha – Zenit Čáslav 5:0 (1:0)

Po třech minutách se ke střele zpoza vápna dostal domácí T. Berger a Ducheček musel vytáhnout pořádný tygří skok, aby balon vyrazil. Namále měli Čáslavští i na konci desáté minuty, kdy se podařilo odcentrovat T. Bergerovi, ale Šiml nedokázal v dobré pozici usměrnit balon do hostující brány. Jako první z Čáslavských zaměstnal brankáře Dukly až v 19. minutě Prášil. Střele z trestného kopu však chyběla razance.

Síť se poprvé rozvlnila o dvě minuty později na druhé straně: Na trestný kop P. Haška si nabíhali nikým nehlídaní dva hráči Pražanů a Vrzal pohodlně tečoval balon za Duchečka – 1:0. Ve 32. minutě mohla Dukla vést o dvě branky, to by však Pázler musel svůj samostatný únik na Duchečka proměnit. Pět minut před přestávkou pálil v dobré pozici z první T. Berger. Balon však stihl zablokovat skluzující Prášil.

Ve 44. minutě se stala málo vídaná věc. Ze špatně rozehraného trestného kopu Prášila domácí odrazili balon na půlku, kde byl samotný čáslavský Haniak. Míč se mu však nešťastně odrazil, čehož využil k úniku domácí T. Berger, ale čáslavský zadák ho stihl chytit rukama, za což po právu uviděl červenou kartu.

Po přestávce se do první větší šance dostal střelec Dukly Chigou, kterého hlavou uvolnil Pázler, jenže Ducheček proti jeho střele srazil nohy včas a míč vyrazil. Na Další šanci se čekalo až do 60. minuty, kdy si ve vápně Zenitu narazil balon Vrzal, ale jeho tutovku vyškrábl Ducheček. Z následného rohu však Pražané udeřili podruhé, když si na rohový kop P. Haška naskočil Chigou a hlavičkovým „kladivem“ poslal balon do brány – 2:0.

O tři minuty později už bylo hotovo. Kolmici za obranu dostal Pázler, Čáslavští se marně domnívali, že jde o ofsajd a hráč Dukly zvýšil střelou podél brankáře Duchečka na 3:0. Možnost skórovat měli v 78. minutě i Čáslavští. Šturma sklepl balon na Kotrbu, po jehož ráně z voleje se musel F. Rada natahovat.

V 82. minutě se protáhl po levé straně domácí Svatonský, došel až před Duchečka a střelou z úhlu na zadní tyč zvýšil na 4:0. V posledních chvílích zápasu byl každý útok Dukly nebezpečný. Nepříjemného „bůra“ vystřelil pro Duklu výstavním gólem Gedeon. Po jeho střele se balon zatřepotal v šibenici čáslavské brány.

Ohlasy trenérů otiskneme v tištěném vydání Kutnohorského deníku v pondělí 7. března 2011.
Branky: 21. Vrzal, 61. Chigou, 64. Pázler, 82. Svatonský, 86. Gedeon. Rozhodčí: Adam – Chytil, Večeřa. ŽK: P. Hašek – Džafič, Šisler, Ptáček. ČK: 44. Haniak (Č). Diváci: 835.

Dukla Praha: F. Rada – P. Hašek, Vorel, Šmíd, Vrzal – T. Berger, Šiml (79. Malý), Gedeon, Hanousek, Pázler (72. Svatonský) – Chigou (65. Jirouš). Čáslav: Ducheček – Haniak, Ptáček, Šisler, Kotrba – Prášil (71. Macek), Šturma, Mojdl – Fikejz (45. Kunášek), Hušťava, Džafič (46. Špidlen). Trenér Oldřich Abrhám.