Bílé Podolí - Kutná Hora dorost 6:0

Hostující obraně dělal problémy důrazný Jelínek, který si taky připravil první příležitost. Neuspěl pak ani Šálený, na druhé straně nezamířil přesně Hačka. V 15. min. Jelínek odebral míč Vonšovskému, obešel i Luňáčka a svou akci zakončil první brankou - 1:0. Převaha zkušeného celku domácích začala sílit. Ve 26. min. ještě brankář Stoupa vychytal Šáleného a Josef Fejfar svou dorážku nasměroval vedle, ve 36. min. se už ale síť zatřepala: Šálený vysunul Jelínka, který si opět poradil s Luňáčkem - 2:0. Ještě před přestávkou se blýskl pěknou individuální akcí zakončenou technickou a přesnou ranou Šálený - 3:0.

Hned po změně stran přidal čtvrtou branku Jan Spáčil v 58. min. Jelínek zvyšoval už na 5:0. Teprve potom se dostali před branku soupeře i Kutnohorští, ale v zakončení byli buď hodně nepřesní a nebo jim chyběl důraz. Šestým gólem pečetil výhru Bílého Podolí v 79. min. jeden z mladíků Pilař - 6:0. Čtyři minuty před koncem založil kombinační akci L. Toman, sám si naběhl do šestnáctky, jenže byl faulovaný Šteflem. Sudí Michal vytasil červenou kartu a z následné penalty brankář Mil. Hubáček trefil jen tyč.

Bílé Podolí naposledy vyhrálo v Přelouči 10:0, teď rozdrtilo kutnohorské dorostence 6:0. Skoro by si mělo schovat pár gólů do mistrovské soutěže. „Dorostenci Kutné Hory byli aspoň běhaví,“ uvedl domácí trenér Miloslav Čepek a navázal: „Do druhého poločasu jsme poslali na hřiště další dva dorostence a hra trochu utrpěla. Kutnohoráci nejsou špatní, jsou hodně mladí. Potřebovali by trochu zestárnout. Za rok budou dobří.“ V sazebníku pokut Bílého Podolí neproměněná penalta nefiguruje. „Miloš Hubáček má ale smůlu, byl určený třetí na penaltu v mistrovském utkání a z tohoto pořadí dnes vypadl,“ smál se kouč Miloslav Čepek. K dalšímu utkání B. Podolí nastoupí v neděli v N. Dvorech.

Po odchodu několika dorostenců Sparty ČKD Kutná Hora do mužské kategorie musí trenér Bohuslav Šváb zacelit mezery v sestavě. „Hledáme optimální sestavu a odpovídající posty pro jednotlivé hráče. Dnes je to pro nás skoro až krutý výsledek, ale dnes nás porazila zkušenost až moc,“ shrnul zápas trenér. K dalšímu přípravnému utkání starší dorostenci Kutné Hory nastoupí ve čtvrtek v Kácově od 15.45 hodin proti Bohemians a v sobotu v Nové Pace.
Hodně se také v poslední době spekuluje o případném odchodu Bohuslava Švába do Bílého Podolí. „Od sportovního ředitele mám zakázáno domlouvat si jiné angažmá než v Kutné Hoře,“ řekl trenér.

Branky: 15., 36., 58. Jelínek, 44.Šálený, 46. Jan Spáčil, 79. Pilař. Rozhodčí: Jan Michal. ŽK: Šálený - Černý. ČK: 86. Štefl (KH). Bílé Podolí: Mil. Hubáček - L. Toman, Skala, L. Štoček, Bíža - Jos. Fejfar, R. Toman, Zelený, Jan Spáčil - Šálený, Jelínek. Střídali Šmíd, Marek, Pilař. Kutná Hora dorost: Stoupa - Gono, Luňáček, Procházka, Vonšovský - Pospíšil, Čakovský, A. Schwarz, Naď - Hačka, Černý. Střídali Rumpli, Štefl, Brant. Poločas: 3:0.