Čáslav obdržela vyrovnávací branku čtvrt hodiny před koncem

ČÁSLAV - Fotbalisté Zenitu Čáslav netradičně v sobotu dopoledne odehráli své utkání II. ligy v Sokolově.

28.5.2007

Luboš Zákostelský.Foto: DENÍK/René Svoboda

Sokolov - Čáslav 1:1

Prvních deset minut patřil míč domácím. Ovšem Zenitu se po autovém vhazování podařilo skórovat hned v 10. minutě, když se po několika hlavičkách dostal míč k Podrazkému, který překonal Kubáska – 0:1. Zenit nadále pokračoval dobře. Pohlídal si zadní vrátka a dobře kombinoval. Ve 22. minutě se vyznamenal Švenger: Samostaný únik Saláka vyrazil z prázdné brány na poslední chvíli nohou. Švenger si poradil také se střelou Dřížďala. V závěru poločasu se Čáslav dostala pod tlak: Bakeš trefil jen obránce, Salák nastřelil ve skluzu tyč a na závěr po pádu domácího hráče rozhodčí neodpískal penaltu, i když se jí domácí vehementně dožadovali.

Vstup Zenitu do druhé půle vyšel: Zachariáš se dostal až před Kubáska, jenže brankář Sokolova ho vychytal. Zenit si kontroloval hru a Sokolov se spíše trápil. V 73. minutě z ničeho nic domácí vyrovnali: Odražený kop usměrnil za záda Švengera Koukal – 1:1. Domácí hráli po vstřelené brance v euforii, ale nebylo jim to nic platné.

Trenér Zenitu Luboš Zákostelský bod ze hřiště Sokolova bere a lituje vykartovaných hráčů Šrámka s Kunáškem. „Do utkání jsme vstoupili dobře a aktivně. Podařilo se nám vstřelit první branku, ale paradoxně jsme po té první brance vyklidili pole a se štěstím jsme uhráli první poločas,“ zhodnotil první poločas trenér Luboš Zákostelský a navázal na druhý: „Ve druhém poločase se ukázala herní pohoda a převaha soupeře, který si vytvářel šance, zejména ze standardních situací. Jednu situaci jsme nedohráli a dostali jsme laciný gól. Poté se už utkání dohrálo za nerozhodného stavu.“ Trenér je po zápase s jedním bodem spokojený: „Bod je pro nás taková vzpruha po těch dvou porážkách. Určitě bude psychika dobrá, jelikož my jsme na tom celkově psychicky dobře, protože nám nic nehrozí a hráči mohou hrát uvolněně.“

Trenéra mrzí do příštího utkání absence dvou zkušených hráčů základní jedenáctky: „Jen nás trochu trápí žluté karty, protože Šrámek s Kunáškem dostali čtvrtou žlutou kartu a příští zápas nemohou hrát.“

A jaký je program před střetnutím s Ústí nad Labem? „Tým čeká trénink, regenerace a máme v plánu i jednu besedu v nějakém domě za Čáslaví. My chceme vyhrát každé utkání, někdy je však realita na hřišti jiná,“ dodal na závěr Zákostelský.

Branky: 73. Koukal – 10. Podrazký. Rozhodčí: Hrubeš – Teuber, Pinkas. ŽK: Koukal – Kurak, Kunášek Šrámek. Poločas: 0:1. Diváků: 1670. Čáslav: Švenger – Gross, Šrámek, Mráz, Razím – Kurak, Haniak, Podrazký, Kunášek, - Zachariáš (80. Klesa), Urban (69. Jirouš). Trenér Luboš Zákostelský.

28.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Řídil pod vlivem alkoholu.

Řídil pod vlivem alkoholu

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová zavítala ve středu do Kutné Hory.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová zavítala ve středu do Kutné Hory

Atletika místo vyučování? Okresní školní olympiáda to dětem umožnila

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Školní atletická olympiáda pro přípravku a mladší žáky z Kutnohorska se uskutečnila ve středu 20. září na stadionu Olympia v Kutné Hoře. Děti ve věku deset až třináct let se utkaly o medaile hlavně v bězích na šedesát až tisíc pět set metrů, dále pak ve skoku vysokém, ve skoku do dálky, ve vrhu koulí a v hodu kriketovým míčkem.

Policisté hledají muže z kamerového záznamu

Čáslav - Čáslavští policisté pátrají po totožnosti neznámého muže z kamerového záznamu. "Hledaný muž by mohl poskytnout informace k případu vloupání do restaurace v obci Žleby, ke kterému došlo v noční době na 14. září," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

OBRAZEM: Další Kameny zmizelých přibyly v Kutné Hoře

Kutná Hora - Dalších jednadvacet Kamenů zmizelých na sedmi místech přibylo ve středu 20. září V Kutné Hoře. Dlažební kostky s mosazným povrchem, takzvané Stolpersteine, nesou jména židovských obyvatel, kteří zahynuli za druhé světové války.

Mládežnického fotbalové výsledky z Kutnohorska

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ – Podívejte se, jak si o víkendu vedly mládežnické fotbalové celky na Kutnohorsku. Nabízíme i střelce branek.