Čáslav – Třinec 2:1

V posledním kole soutěže začali lépe hosté z Třince, kteří hned zahrozili šancí Cepláka. Další možnost Szmeka zastavil obětavým zákrokem Kunášek.
Čáslav se dostávala do hry pomaleji, a když konečně získala optickou převahu, zasadili jí severomoravané úder. Ve 37. minutě měl nejprve možnost Hanus a po následném rohu už se trefil přesně Lisický.

Domácí si však oslavy pokazit nenechali. Jejich odpověď byla blesková a smrtící. Ještě do poločasu skóre otočili. Nejprve vyrovnal po faulu na Ondráška z penalty Dian. Byl to už jeho třetí pokutový kop ve třetím střetnutí v řadě. V poslední minutě první půle se pak rozběhl k sólu Kocourek a úspěšný byl i on.

Po přestávce se Čáslav soustředila především na poctivou defenzivu. Fanoušci vyvolávali jméno trenéra Koubka, který už podepsal smlouvu s Baníkem Ostrava. Loučil se i gólman Malík, jenž ukončil kariéru.

Obrovské možnosti měla Čáslav ve druhé půli dvě. Kocourek sám proti brankáři Lipčákovi neuspěl a stejně se vedlo i dvojici Fikejz - Ondrášek. Na konci utkání se z oblohy spustil lehký deštík, který symbolicky doprovodil klub z desetiticícového městečka do první ligy.

Zda se do ní Čáslav skutečně přihlásí zatím není rozhodnuto.

Branky: 43. Dian (z PK), 45.+1 Kocourek - 37. Lisický. Rozhodčí: Karel Hrubeš. ŽK: Süsser - Szmek, Zbončák. Diváci: 724. Poločas: 2:1.

Čáslav: Vršecký - Kunášek, Mráz, J. Vít, Špidlen - Dolejš, Dian, Süsser (82. Haniak), Kocourek (86. Bednář) - Ondrášek (90. Filip), Fikejz.

Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Kuděla, Zbončák - Malíř (86. Martinčík), Hanus, Ceplák, Joukl - Doubek (60. Přecechtěl), Szmek.