Po dvou remízách 0:0 se jim to včera podařilo proti Vítkovicím. Byla z toho parádní jízda a vítězství 3:0. Čáslav se po dohrávce 18. kola druhé ligy vyhoupla na postupovou pozici!

Čáslav – Vítkovice 3:0

Čekání na gól bylo přerušeno ve 40. minutě. Po trestném kopu Diana si na parádní centr vyskočil stoper Vít a poslal míč do sítě. Domácím se mohlo podařit skórovat už mnohem dříve, protože zhruba od 15. minuty na hřišti kralovali. Několik slibných brejků pokazily nepřesné přihrávky, dorážku Ondráška skvěle vyrazil vítkovický gólman Vaclík a když dostal Kunášek ideální pas do uličky, v jasné šanci se ukopl.

Čáslavský brankář Frydrych podržel tým po signálu ze standardní situace, po níž ho prověřil Hrdlovič. Na konci první půle pak měl obří štěstí, když ránu Macha zastavila tyč.

Po přestávce si domácí vzali patnáct minut na rozkoukání, ale pak to byl z jejich strany fotbalový koncert. Hlavně záložník Dolejš předvedl výkon prvotřídních parametrů. V 63. minutě si krásně počkal na odražený balon a pohotově ho uklidil přesně k tyči. Kdyby pak jeho spoluhráči proměnili jen polovinu šancí, odjely by Vítkovice s pořádným debaklem. Dolejš na pravé straně rychlostí i driblinkem provětral hostům defenzívu, jenže koncovka vítězů byla v těch momentech katastrofální. Dvakrát v ní selhal bek Kotrba, zblízka se netrefili Prášil ani Vít. Až v 82. minutě naskočil na centr Diana mladý útočník Ondrášek a hlavičkou trefil růžek - 3:0.

Branky: 40. Vít, 63. Dolejš, 82. Ondrášek. Rozhodčí: Hrubeš - Moudrý, Koval. ŽK: Mráz - Švestka, Motyčka. Diváci: 630. Poločas: 1:0.

Čáslav: Frydrych - Kotrba (86. Brunclík), Mráz, Vít (85. Filip), Špidlen - Dolejš (89. Bednář), Dian, Prášil, Kunášek - Fikejz, Ondrášek.

Vítkovice: Vaclík - Hrdlovič, Švestka, Cverna, Čáp - Mach, Motyčka (78. Švehla), Mikulenka, Lattmann (58. Thiago Silveira) - Křiva, Diviš (66. Kliměk).