SK Chrudim - Čáslav 1:4

Co znamenala slova vedoucího týmu „musíme vyhrát za každou cenu“ ukázalo prvních deset minut. První zákrok hostujícího gólmana Kotěry znamenal penaltu! Čáslavští pak zatlačili soupeře a vynutili si velký tlak. V 8. min. Kročákova bomba olízla břevno. V 10. min. chyboval gólman domácích, před Šimonem zůstala jen prázdná brána, ale domácí obránce mu míč vypíchl - rukou! Což ale odezvu u sudího nenašlo. Naštěstí se hosté nenechali rozhodit a útočili dál. V 11. min. netrefil po Kavánkově přiťuknutí z malého vápna Pekárek, o minutu později pálil nad i Kročák. Vyrovnání přinesla 17. min.; Kavánek chytrou hlavičkou vysunul rychlého Šimona, ten obešel i brankáře a konečně protrhl svou i týmovou střeleckou smůlu - 1:1. A o dvě minuty později bylo hostům ještě veseleji - na Vojtíškův volný kop si naběhl Kročák a nádhernou hlavičkou skóroval - 1:2. O další dvě minuty vytáhl vynikající zákrok Kotěra, když po sporném trestném kopu vyboxoval míč na roh. Zběsilé tempo pak přeci jen polevilo a poločas se dohrával spíše uprostřed hřiště.

Druhou část začali hosté vlažně a málem na to doplatili. Ve 48. min. utekl domácí Šára, udělal kličku i Kotěrovi, ale z těžkého úhlu minul. Hosté jakoby tuto šanci nebrali v potaz a pustili Chrudim do další gólovky. To naštěstí Zenit probralo a v 65. min. byli odměněni - na Kotěrův dlouhý výkop nabíhal Šimon spolu se stoperem a ten míč přizvedl přes chybujícího domácího gólmana - 1:3. Rohodčí jako střelce uvedl posledního hráče Čáslavi, který se dotkl míče - gólmana Patrika Kotěru. Domácí se již na nic nezmohli, hosté ještě upravili na 1:4, a to ještě několik šancí zůstalo nevyužito - tu největší spálil výborně hrající Zelený těsně před koncem.

„Hráčům musím za výkon poděkovat a pochválit celý tým. Toto utkání bylo velmi těžké,“ zdůraznil čáslavský trenér Václav Vondra a pokračoval: „Domácí tvrdili, že se jim po marodce vrátilo šest hráčů a že musí vyhrát za každou cenu. Překvapil mě i jejich výkon, který nebyl špatný. My jsme se po penaltě semkli a měli vynikající půlhodinu, kdy jsme dvě branky vstřelili a další čtyři mohli dát. Druhou půli jsme až na dva momenty pozorně bránili a po třetím gólu už jsme měli vše jasně ve své moci. Výsledek, ale hlavně předvedená hra, mě těší.“

Branky: 4. pok. kop Hromádko - 17. Šimon, 19. Kročák, 55. Kotěra, 76. Semrád. Čáslav: Kotěra - Pekárek (81. Langr), M. Votava, O. Votava, Semrád - Kavánek, M. Kročák, Wolf (69. Šťastný), Zelený - Vojtíšek (60. Hošek), Šimon. Trenér Václav Vondra.