Proměněná penalta znamenala body

Choceň - Starší dorostenci Čáslavi se mohli ve druhém jarním kole divize radovat ze zisku tří bodů, které si přivezli z Chocně. Ta je v tabulce poslední.

7.4.2009

Z utkání divize dorostu St. dorost Čáslav - Pardubice B, sobota 30. srpna 2008Foto: Jakub Geier

Fotbaloví dorostenci Zenitu Čáslav sehráli další střetnutí divizní skupiny C na trávníku Chocně, která uzavírá tabulku. Hosté vyhráli díky brance z pokutového kopu.

Choceň – Čáslav 0:1

Úvod utkání naznačil jak bude duel vypadat. Hned v první minutě se po pravé straně prosazovali Král s Parachinem a vybojovali roh. Ten se domácím povedlo odvrátit. Zenit si od počátku sice vytvořil mírný tlak, ovšem do šancí se nedostával.

Rozhodnutí přinesla 59. minuta – Choceň zahrávala trestný kop z nebezpečné vzdálenosti, obrana Zenitu ho odvrátila a akce po ose Špičák – Zadina – Vojtíšek znamenala samostatný únik posledně jmenovaného a faul ve vápně domácích. Penaltu proměnil Vojtíšek – 0:1. O minutu později mohlo být ještě veseleji – Frejlachův centr skončil na tyči Horynovy brány.

„Věděli jsme, že nás v Chocni nečeká nic lehkého. Domácí v případě výhry mohli poskočit o tři místa a zůstat ve hře o záchranu. My jsme naopak chtěli potvrdit domácí výhru nad Olympií. Utkání bylo sice těžké, ale vyhráli jsme zaslouženě. Poločas jsme si sice zvykali na přírodní trávu, ale druhou půli jsme byli jasně lepší. Je ale pravda, že pokud se Choceň dostala k naší bráně byla velmi nebezpečná. Nás v klíčových okamžicích podržel Kavánek a tu jednu branku jsme vstřelit dokázali,“ ulevil si po zápase trenér Zenitu Václav Vondra.

Branka: 59. Vojtíšek (z PK). Poločas: 0:0. Čáslav: Kavánek – Parachin, Hejný, Růžička, Semrád – Král (74. Císař), Zadina, Frejlach, Zelený (89. Langr) – Špičák (72. Mlynka), Vojtíšek.

Autor: Vladimír Malinovský