Kutná Hora - AFK Chrudim 3:1

Již ve 2. minutě se v dobré příležitosti ocitl Hačka, bránu přestřelil. Domácí byli s hrou dopředu aktivnější než soupeř: Skokanovu ránu vyrazil Vostradovský. Na druhé straně lapil ránu Vodrážky pozorný Vavřina. V 17. minutě našel V. Schwarz ve vápně A. Schwarze, ovšem jeho střele chyběla razance. O dvě minuty později předvedl A. Schwarz krásné sólo až do vápna, kde ho chrudimský obránce fauloval a z pokutového kopu se nemýlil Rathauz – 1:0. Krátce poté mohl vyrovnat hostující Čechovský, jenže svou střelu otřel pouze o tyč. Ve 36. minutě zahrával Vácha rohový kop a hlavička Rathauze prolétla těsně vedle branky Vostradovského. Závěr poločasu patřil domácím: Nejprve Váchovu bombu vyrazil gólman a poté V. Schwarz překopl ve vyložené šanci.

Kutná Hora začala druhou půli laxně, čehož hosté z Chrudimi využili: Po chybě Vavřiny vyrovnal do prázdné brány Kubeš – 1:1. Už to vypadalo, že Chrudimští otočí skóre, ovšem po rohu Váchy se v 60. minutě hlavou trefil Pospíšil – 2:1. Po brance si domácí výsledek hlídali a nepouštěli hosty do zakončení. V 79. minutě vrátil Švábův centr před bránu A. Schwarz a pro Váchu už nebyl problém poslat míč do brány – 3:1.

„Jsem rád, že jsme získali nyní už pro nás bohužel povinné tři body z domácího prostředí. Ještě se stále držíme v pásmu, které hraje o záchranu a myslím, že si kluci za svou bojovnost vyhrát zasloužili,“ zhodnotil utkání trenér Kutné Hory Bohuslav Šváb a navázal: „Zápas jsme si zbytečně zkomplikovali neproměněný〜mi šancemi v první půli, kdy jsme dali pouze jeden gól, a to z penalty.“ Za týden se Sparta pokusí překvapit v Jablonci: „Musíme bojovat. Bude to stejné jako minule v Kolíně,“ naznačil kouč.

Branky: 19. pok. kop Rathauz, 60. Pospíšil, 79. Vácha – 51. Kubeš. Rozhodčí: Chládek – Herda, Mikeš. ŽK: Vácha (KH). Diváků: 70. Kutná Hora: Vavřina – Štefl, Rathauz, Procházka, Skokan – Šváb, Pospíšil, A. Schwarz, V. Schwarz (74. Janoušek) – Vácha (85. Luňáček), Hačka. Chrudim: Vostradovský – Kučera, Zelinka, Málek (80. Trňák), Pudil (46. Radouš) – Kopecký, Vodrážka, Puskás (74. Dvořáček), Čechovský – Kubeš, Kadeřábek (71. Kroutil). Poločas: 1:0.