Kutná Hora – Hradec Králové jun. 3:4 (2:2)

Skóre utkání otevřel v 16. minutě hlavičkující Melechovský, ke kterému propadl Machův trestný kop. Za necelou půlhodinu hry vedla Sparta již 2:0, když po sérii hlaviček po ose Schwarz – Melechovský doputoval míč k Wolfovi, který placírkou překonal Zavřela. Kutná Hora však vedení ztratila během tří minut. Nejprve dal branku z dorážky Krčál a vzápětí využili „votroci" chybu v ofsajd systému Kutné Hory a Simerský pohodlně vyrovnal – 2:2.

V 67. minutě se hosté dočkali obratu ve skóre. Po minele běžel sám na Šimona Hofman a v pohodě skóroval – 2:3. Ihned po rozehrávce Hradec zakombinoval a celou akci úspěšně zakončil Krejčík – 2:4. Na druhé straně měl velkou šanci Schwarz, ale jeho bombu zázračně Vízek chytil. V 84. minutě si dokonce hosté nastřelili po rohu Macha tyč vlastní brány. Nakonec přeci jen výsledek kosmeticky upravil Jakub Vančura, který krásnou ranou zpoza vápna nedal brankáři šanci – 3:4.

„Na jednu stranu jsem spokojený, že jsme dali tři branky a vytvořili jsme si další šance, ale na druhou stranu mě mrzí čtyři obdržené branky. Minimálně tři jdou na vrub naší zodpovědnosti, ne na kvalitu soupeře. Góly padly po našich chybách," hodnotil zápas kutnohorský trenér Radim Truksa a dodal: „Musím samozřejmě uznat kvalitu soupeře. Kombinačně na tom byli hráči Hradce lépe a rozhodně mají někteří potenciál dostat se do ligového kádru. Škoda, zápas jsme mohli dovést do lepšího výsledku."

Statistiky

Branky: 16. Melechovský, 28. Wolf, 85. J. Vančura - 34. Krčál, 37. Simerský, 67. Hofman, 68. Krejčík. Rozhodčí: Pudil - Kučera, Herda. ŽK: Doležal (HK). Kutná Hora: Šimon - Urban, Mach, Jeníček, Filipec (60. B. Pospíšil) - Vácha (67. Wolf), Černohlávek, J. Vančura, Wolf (46. Kozel) - Melechovský (60. Vodička), Schwarz (73. Melechovský). Trenér Radim Truksa. Hradec Králové jun.: Zavřel (60. Vízek) - Doležal (67. Bláha), Simerský, Hájek, Bodlák - Bláha (46. Novák), Furik (40. Ptáček), Krčál (46. Hofman), Novotný (46. Krejčík), Schejbal - Jukl. Trenér Luboš Prokopec.