Kutná Hora - Ve 21. kole Divize C přivítali fotbalisté Kutné Hory posílený celek z Turnova. Nedělní bojovné utkání domácí nakonec zvládli a zvítězili díky proměněné penaltě Bedřicha France 1:0.

13.4.2015

Divize C: Kutná Hora - Pěnčín-Turnov 1:0, 12. dubna 2015.Foto: Deník/ Michal Pavlík

V prvním poločase si Sparta vytvořila dvě příležitosti. V té první přestřelil branku z úhlu Urban a těsně před přestávkou si ve vyložené šanci vedl úplně stejně Vácha.

Po změně stran byli blízko brance hosté. Bernát už po zpětné přihrávce střílel do prázdné brány, ale Nekvinda gólu perfektně zabránil. V 74. minutě se řítil do šance domácí Antoš, který šel sám na Kubáta, ale v poslední chvíli si balon ukopl. V 77. minutě se už skóre měnilo. Domácí kapitán Wolf byl sražen v pokutovém území a z nařízené penalty se nemýlil Bedřich Franc – 1:0. Výsledek mohl pečetit v nastaveném čase, ale svůj únik po pár vteřinách na hřišti poslal vysoko nad hostující branku.

„Hráli jsme nesmírně těžký zápas," upozornil kutnohorský trenér Jan Holík a začal s hodnocením první půle: „Soupeř přijel posílený a od začátku hrál aktivně. Neustále byli nahoře ve čtyřech nebo pěti hráčích, což nám dělalo v prvním poločase problémy. Některé pološance jsme dokázali ubránit, ale opticky byli hosté v první půli lepší. My jsme pak měli velkou gólovku, kterou jsme však neproměnili."

„Ve druhém poločase tempo ze strany soupeře trochu opadlo. Trochu jsme se z toho dostali a měli jsme i gólové příležitosti. Situaci před pokutovým kopem jsem měl daleko, těžko k tomu něco říkat. Vyhráli jsme se štěstím, ale poctivě," zdůraznil Holík.

Mladý obránce Jakub Nekvinda si výborně poradil i s ligovým Vojtěchem Hadaščokem. „Souhlasím," přitakal Holík a dodal: „Kuba Nekvinda je rychlostní hráč, a když hraje jednoduše, tak opravdu dokáže splnit to, co se od něj očekává."

Sparta Kutná Hora - FK Pěnčín-Turnov 1:0 (0:0)Branka: 77. Franc (pk). Rozhodčí: Kapoun - Klupák, Krupka. ŽK: Skokan, Wolf, Antoš, Zich - Papoušek, Hadaščok. Diváci: 173.

Kutná Hora: Zich - Skokan, Schwarz, Franc, Nekvinda - Vácha (87. Hačka), Wolf, Vocel (62. Bora), Urban (75. Šindelář) - Křelina, Antoš (90. Šesták). Trenér Jan Holík.

Pěnčín-Turnov: Kubát - Mudra, Novotný, Karisik, Petřík - Finklár, Papoušek, Beníšek, Bernát - Bárta (79. Korček), Hadaščok. Trenér Jiří Štefan.

13.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Tuto parní lokomotivu nazývají Ušatá nebo také Bulík.
10

OBRAZEM: Parní lokomotiva Ušatá projela Posázavím

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Uhlíři sahali po vyrovnání, ale marně

Mnichovo Hradiště – Druhé kolo I. A třídy, skupiny B odehráli fotbalisté Uhlířských Janovic v neděli na hřišti Mnichova Hradiště. Hosté ani ve druhém klání letošní sezony nebodovali.

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 21. do 27. srpna naposledy rozloučí se svými blízkými.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Fotbalisté se potřetí utkali o putovní pohár pojišťovny Generali

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Zbraslavické hřiště hostilo již třetí ročník fotbalového turnaje. O vítězství bojovala čtyři mužstva. Vítězem se stal již potřetí tým Real Top Praha.