Skóre zápasu se poprvé měnilo ve 28. minutě. Po centru domácího Skokana z pravé strany vrátil míč před bránu Veselý a Antoš nekompromisně zavěsil – 1:0. O čtyři minuty déle mohlo být v domácím táboře veseleji, ale Křelina ani Antoš brankáře Sovu v dobře příležitosti nepřekonali. Naopak minutu před přestávkou mohl vyrovnat hostující Šmejkal po centru Svobody, ale svou dobrou hlavičku poslala těsně vedle domácí brány.

Další zajímavá akce se zrodila v 63. minutě, kdy po trestném kopu Frejlacha orazítkoval hlavou tyč českobrodské brány Franc. O tři minuty později udeřili hosté: Šmejkal prošel domácí obranou a poslal míč k tyči – 1:1. Rozhodnutí zápasu přišlo v 72. minutě. Trestný kop Frejlacha prodloužil Schwarz hlavou jen do haldy těl za sebou, odkud napálil odražený míč do hostující sítě Veselý – 2:1. Klid na sparťanské kopačky mohl přinést Křelina, ale jeho dobrou hlavičku skvěle chytil Sova. Na druhé straně se zase Stehno natahoval po střele Šťastného a míč dokázal vytěsnit na tyč. Na výsledku 2:1 se tak už nic nezměnilo.

„Zápas hodnotím po devadesáti minutách kladně, protože jsme získali tři body. Soupeř svou nefotbalovost dohnal tvrdostí. Někdy až za hranicí únosnosti. Jsem rád, že jsme utkání zvládli," oddychl si kutnohorský trenér Jan Holík.

Výsledek však měl být podle domácího kouče výraznější. „Měli jsme dát o tři branky víc. Je škoda, že jsme nastřelili tyč. Soupeř dokázal ze dvou šancí jednou skórovat. Měli jsme zápas vyhrát větším brankovým rozdílem. Utkání bylo bojovné, ale odpracované. Blíží se konec sezóny, což je znát," dodal Holík.

Podle prezidenta hostí Luboše Holého  rozhodla slabá útočná aktivita v první půli: „Na našem projevu je vidět, že jsme poslední. Mužstvo není špatné, ale je tam psychický blok. V první půli jsme měli hlavně vepředu malý pohyb. Byli jsme neškodní, což jsme ve druhé půli vylepšili, ale nestačilo to. Obě branky jsme dostali díky našemu nedůrazu v pokutovém území."

Kutná Hora – Český Brod 2:1 (1:0)Branky: 28. Antoš, 72. Veselý – 66. Šmejkal. Rozhodčí: Šlapák – Štrincl, Hanilec. ŽK: Schwarz – Walter, Balík. Diváci: 150.
Kutná Hora: Stehno – Skokan, Franc, Schwarz, Čapek – Vácha, Frejlach, Nekvinda (64. Vančura), Veselý (90. Urban) – Křelina, Antoš (86. Hačka). Trenér Jan Holík.
Český Brod: Sova – Vobořil, Balík, Mlejnek, Šmejkal – Novotný, Svoboda, Walter, Müller – Froněk (61. Šťastný), Dudka (46. Moravec). Trenér Stanislav Lindauer.