Kutná Hora sehrála další nepovedené utkání. Živanice se od začátku zápasu snažily držet balon a kutnohorský celek držely daleko od své branky. V první třetině zápasu se zaskvěl Šimon, když zlikvidoval vyloženou šanci soupeře. Stav zůstal 0:0.

Jenže ve druhé části hry to tam Spartě napadalo. Hosté chodili do otevřené obrany a připravovali si branky do prázdné svatyně. Druhá branka padla z pokutového kopu po faulu Dudly. V 83. minutě zvyšovaly Živanice po dalším brejku již na 4:0, ale pak z dálky natáhl Vodička, který pěknou ranou k tyči upravil konečné skóre – 1:4.

Utkání se kutnohorskému kouči Janu Holíkovi hodnotilo těžce: „Do první obdržené branky jsme hráli to, co jsme chtěli, jenže poté jsme nehráli dobře. Museli jsme střídat, nejsme kompletní a soupeř ve druhých pětačtyřiceti minutách ukázal svou kvalitu a zaslouženě vyhrál."

Kutná Hora neměla žádnou vyloženou šanci. „Moc šancí jsme neměli. Soupeř ve druhé půli ještě nastřelil tyč a šel sám na bránu. Byl prostě lepší," uznal Holík, kterému se v týdnu zranil kapitán Marek Wolf. „Marek má potrhaná svalové vlákna," litoval trenér, „Zřejmě bude tři týdny mimo hru. Milan Tomíšek začne v úterý, uvidíme, kdy se zapojí Bedřich Franc."

Novou tváří ve sparťanském dresu byl Libor Křelina. „Libor si přišel zahrát. Mám o něj zájem a budeme s ním jednat," potvrdil Holík.

Kutná Hora – Živanice 1:4 (0:0,0:3,1:1)Branka Kutné Hory: 85. Vodička. ŽK: Vodička (KH).
Kutná Hora I. třetina: Šimon - Král, Skokan, Dudla, Urban - Vácha, Pospíšil, Šesták, Křelina - Vančura - Antoš. Kutá Hora II. třetina: Šimon (46. Cink) - Král, Skokan, Dudla, Urban - Vácha, Pospíšil, Šesták (46. Vocel), Křelina - Vančura - Antoš (46. Vodička). Kutná Hora III. třetina: Cink - Král, Skokan, Dudla, Urban - Vácha, Vodička, Vocel, Antoš - Vančura - Křelina (74. Šesták). Trenér Jan Holík.
Příští utkání: Kutná Hora – Čáslav (středa, 18:00, Vrdy).