Kutná Hora – Poslední přípravný zápas sehráli v sobotu dopoledne divizní fotbalisté Kutné Hory. V Lorci přivítali Polaban Nymburk a tým z krajského přeboru si odvezl deset „banánů".

4.8.2012 1

Příprava: Kutná Hora - Nymburk 10:1, 4. srpna 2012.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Kutná Hora - Nymburk 10:1 (5:0)

Kutná Hora se do soupeře z Nymburka zakousla jako žralok do své oběti a prakticky celý zápas ho ze svých čelistí nepustila. Už v 7. minutě měl na svém kontě dvě branky Melechovský. Nejprve se trefil po kolmici stopera Jeníčka, podruhé po akci od gólmana Šimona. Další šanci měl po signálu domácí Vančura, ale Janura ho vychytal. Další branka přišla ve 21. minutě: Po Vančurově rohu se hlavou prosadil Filipec - 3:0. Tři minuty poté se skóre znovu měnilo, když Melechovský vybojoval balon pro Luňáčka a ten už měl snadnou úlohu - 4:0. Neuběhla ani minuta a Sparta přidala pátou branku: Melechovský šajtlí vysunul Wolfa a ten obešel i brankáře hostí.

Po přestávce domácí prostřídali a zejména Schwarz se blýskl, když během pěti minut dal dvě pěkné branky. I odevzdaní hosté se dočkali čestné branky. V 68. minutě snížil na 1:7 Farkáš. Jenže hned po rozehrávce utekl po levé straně Auer, nahrál Vodičkovi, který si položil brankáře a s přehledem skóroval - 8:1. V závěru utkání zkompletovala Kutná Hora „desítku". Nejprve našel Urban před bránou volného Wolfa a v poslední minutě toho samého hráče uvolnil Schwarz – 10:1. Marek Wolf tak zkompletoval hattrick.

Radim Truksa.Byl vysoký výsledek soupeřem nebo tak dobrou hrou Sparty? „Myslím si, že soupeř nepřijel úplně kompletní, i když určitou kvalitu by měl mít, když hraje krajský přebor," přiznal kutnohorský trenér Radim Truksa a pokračoval s hodnocením zápasu: „Do utkání jsme vstoupili dobře. Dali jsme dvě rychlé branky a od toho se vše odvíjelo. Víme, jak se podobné zápasy hrají, když nedáme rychlý gól. Soupeř už byl odevzdaný a my jsme si alespoň mohli vyzkoušet hru dopředu a standardky. Dali jsme deset gólů, což mě těší, ale na druhou stranu, kdyby byl soupeř kvalitnější, tak by to na naší straně neskončilo jen jedním obdrženým gólem. To se mi nelíbilo, protože jsme měli viditelné mezery v obraně."

Radim Truksa ještě o základní jedenáctce bude přemýšlet. „Klukům jsem před zápasem říkal, že to neberu jako generálku. Všichni si zahráli minimálně poločas, o sestavu se poprali a já si to teď nechám projít hlavou," uvedl kouč Sparty.

Statistiky

Branky: 6. a 7. Melechovský, 21. Filipec, 24. Luňáček, 25., 78. a 90. Wolf, 46. a 50. Schwarz, 69. Vodička - 68. Farkáš. Rozhodčí: Pudil – Šanda, Fidra. Bez karet. Diváci: 30. Kutná Hora: Šimon (46. Vavřina) - Skokan, Jeníček, Mach, Filipec - Frejlach (46. Urban), Vančura (46. Černohlávek), Wolf, Kozel (46. Auer) - Luňáček (46. Schwarz), Melechovský (46. Vodička). Trenér Radim Truksa. Nymburk: Janura (46. Skuhravý) - Šťastný, Jech, Gazy, Nepovím - Havlík, Bašus, Farkáš, Nedorost - Grospič, Mareš. Střídal: Červ.

4.8.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
Spartani z Kutné Hory Michal Pavlík a Martina Fabiánová během závodů na Havajských ostrovech.
10

Kutnohorští spartani reprezentovali na Havaji

V kutnohorském krytém bazénu dochází k opravám

Kutná Hora - Letní odstávku krytého bazénu v Kutné Hoře využívá TJ Sparta Kutná Hora k opravám. V tomto týdnu zde dochází k rekonstrukci nátoků do bazénu a k výměně pískové náplně ve filtrech.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Hospodskému výběru a gardám přijede do Zbraslavic konkurovat tým osobností

Zbraslavice - Několik osobností z kulturního i sportovního života se představí v sobotu 19. srpna ve Zbraslavicích. Stane se tak od 9.30 hodin na fotbalovém hřišti v rámci třetího ročníku celodenního charitativního turnaje o „Pohár Generali pojišťovny“.

KRÁTCE: Na Kaňku budou ukázky westernového ježdění

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí z regionu.