FOTOGALERIE: Jakuba Svobodu musela odvézt záchranka

Čáslav – Nedělní odpoledne patřilo ve Vodrantech okresnímu derby vI. A třídě. Rezerva Zenitu hostila probouzející se Kutnou Horu. Ve vyhecovaném prestižním utkání musela zasahovat i rychlá záchranná služba.

2.11.2008

Fotbal I. A třída: Čáslav B - K. Hora 0:1, neděle 2. listopadu 2008Foto: DENÍK/ Ladislav Pospíšil

Těžký promáčený trávník kombinačnímu fotbalu příliš nepřál a tak diváci viděli převážně nakopávané míče a ostré osobní souboje. Jeden takový přinesl nejdůležitější moment prvního poločasu. Růžičkův pas za domácí obranu našel přesně A. Schwarze, který byl ovšem zastaven nedovoleným zákrokem brankáře Míška. Trestný kop z dvaadvaceti metrů zahrál T. Šváb pouze do zdi, ale od té se míč odrazil do pokutového území, kde po dvou dalších odrazech balon doputoval až k Davidu Linhartovi, který obloučkem přes hlavu překvapil čáslavského brankáře, ten sice stihl ještě zareagovat, ale míč už byl, dle sudího, pár centimetrů za brankovou čarou – 0:1.

Druhý poločas byl ze strany domácích o poznání lepší, ale k bodům to stejně nevedlo. Čáslav hrozila hlavně z centrovaných míčů do soupeřova vápna, ale pozorná hostující obrana si dokázala se všemi nástrahami čáslavských hráčů poradit. Sparta tak naplno bodovala a kutnohorský trenér Roman Oliva proto mohl po zápase hýřit spokojeností. Ještě aby ne, když ze tří zápasů pod jeho vedením Sparta získala celkem sedm bodů. „Těší mě, že jsme dvakrát za sebou uhráli vzadu nulu. Těch inkasovaných branek do této doby bylo skutečně hodně. Bylo to derby, které se hrálo na těžkém terénu, kde se nedalo příliš kombinovat, proto skláním klobouk před klukama, že to odjeli,“ chválil své hochy kouč.

Černým momentem utkání bylo zranění Jakuba Svobody. Přibližně deset minut před koncem zápasu se domácí obránce srazil hlavou ve vzdušném souboji s Antonínem Schwarzem. Ten byl chvilku otřesen, ale po pár vteřinách se zvedl a svou bolest překonal. O poznání hůř dopadl již zmíněný Svoboda, kterého s podezřením na otřes mozku a roztrženou hlavou odvezla rychlá záchranná služba. Domácí tak zbytek zápasu museli dohrávat v deseti, protože Jiří Antoš už do té doby třikrát vystřídal.

„Byl to spíše boj než fotbal, protože se hrálo na hodně těžkém terénu. Chybělo nám tam dnes i trochu štěstí, protože ve druhém poločasu jsme soupeře v závěru i v deseti tlačili, ale bohužel nám to tam nespadlo,“ vysvětloval příčiny neúspěchu čáslavský kouč Jiří Antoš. „Trápí nás koncovka a ještě k tomu jsme dostali takový gól negól. Nemůžu posoudit, jestli byl nebo ne, od toho tam jsou rozhodčí,“ vracel se k brankové situaci Antoš.

V základní jedenáctce Zenitu byl napsán v zápise Pavel Šimon, ale místo toho jste se nakonec objevil na trávníku od 1. minuty vy. Proč taková rošáda? „Chtěli jsme soupeře trochu překvapit a dodat utkání nějaký impuls. Nebyl to ale můj nápad,“ podotkl trenér.

Čáslav B – Kutná Hora 0:1 (0:1)

Branka: 37. Linhart. Rozhodčí: Kubečka - Šafránek, Černý. ŽK: Míšek,Vašíček, Svoboda - Jouza, Židík, T. Šváb. Diváci: 240. Čáslav: Míšek (46. Potměšil) - Tomíšek, Svoboda, P. Holík, J. Holík - Süsser, M. Janda, Vojt. Vondra, Jak. Vašíček (72. Šimon) - Petr Váňa, Antoš (46. M. Kročák). K. Hora: Vavřina - Vodička (78. M. Šváb), Rathauz, Linhart, Jouza - Jak. Vančura (85. Churavý), P. Růžička, T. Šváb, Židík - Auer, A. Schwarz.

Autor: Ladislav Pospíšil

2.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Uhlíři sahali po vyrovnání, ale marně

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Fotbalisté se potřetí utkali o putovní pohár pojišťovny Generali

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Zbraslavické hřiště hostilo již třetí ročník fotbalového turnaje. O vítězství bojovala čtyři mužstva. Vítězem se stal již potřetí tým Real Top Praha.