Starší dorost

Domácí si v úvodních minutách vytvořili tlak a zaměstnávali hostující obranu. Ve 3.minutě přišla první vážnější šance, ale obránci stihli střelu zblokovat. To však bylo na dlouhé minuty vše. Hra se sice více odehrávala na čáslavské polovině, ale další příležitost si domácí nevytvořili. Postupem času se hra vyrovnala a udeřit na mohlo na straně druhé - ve 30.minutě chyboval domácí gólman, když mu vypadla nepříliš prudká střela, ovšem Hošek byl tak překvapen, že se mu nepodařilo zakončit. Ve 32.min. se dostali domácí do vedení - Merkl se protáhl kolem J.Kročáka a jeho polostřelu polocentr si Kotěra nešťastně srazil do brány - 1:0. Ve 42.min. mohl vyrovnat Císař, jenže jeho střelu po rychlém brejku obránce tečoval mimo tři tyče.

Druhý poločas se karta otočila. Domácí jakoby se báli o výsledek a soustředili se na precizní obranu, Zenitu se však nepodařilo nic vymyslet a vytvořit si vyloženou šanci. Z úvodu druhého dějství tak stojí za zmínku snad jen únik Císaře, který rozhodčí neřesně posoudili jako ofsajd a "žlutý" faul Kotěry mimo pokutové území, ze kterého domácí nic nevytěžili. Větší šanci měl ve 26.min. Votava po rohovém kopu, ovšem trefil jen obránce. Sřelou z úhlu zahrozil ještě Vojtíšek. Zhruba deset minut před koncem utkání čáslavští hru hodně otevřeli a tlačili se před bránu domácích. Hra vabank se však nevyplatila. V 85.min. přišla zbytečná ztráta míče a brejk domácích. První pokus obránci stihl zblokovat, ale dobíhající Čechlovský se z 25 m trefil nádherně do šibenice - 2:0. Pro hosty to byla rána,ze které se nevzpamatovali. Domácím narostla křídla a během posledních minut a nastavení se jim povedlo skórovat ještě dvakrát. Nutno podotknout, že za výrazného přispění hostujících hráčů.

S první půlhodinou byl trenér Čáslavi Václav Vondra vcelku spokojen. „Výsledek je pro nás krutý. S pětatřiceti minutami jsem byl jakž takž spokojen, závěr jsme absolutně nezvládli. Za druhý gól bych hráče nevinil, kdy domácí výborně zvládli brejk, když jsme se tlačili do útoku. Navíc jsme ho stihli ještě zastavit, ale Čechlovský nádherně vymetl pavučiny Kotěrovy brány,“ vysvětlil kouč. Toho nejvíce štve odevzdaný výkon v závěru zápasu. „Mrzí mě ty poslední dva góly, které degradovaly přijatelný výkon i výsledek. Uvidíme, co s kluky takovýto výprask před derby udělá. Naštěstí můžeme hrát v klidu, body musí honit Kutná Hora,“ zakončil Vondra.

Chrudim – St. dorost Čáslav 4:0

Branky: 32. Merkl, 85. O. Čechlovský, 89. Kopecký, 90.+2 Dvořáček. Poločas: 1:0. Chrudim: Vostradovský – Kubeš (66. Kopecký), Chalupecký (90. Kučera), Dvořáček, Tichý, O. Čechlovský, Vodrážka, Merkl, Radouš, Hausner (60. Michalec), M. Čechlovský (79. Malínský). Čáslav: Kotěra – Pekárek, J. Kročák, O. Votava, Semrád – Zelený, Parachin, M. Kročák, Císař (86. Veselý) – Hošek (62. Kokeš), Vojtíšek.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Mladší dorost

Do prvního náznaku šance se dostali hosté ve druhé minutě po akci Smetany, ale Špičák v tísni vystřelil jen slabě. To domácí byli o dvě minuty později důraznější a po akci z pravé strany pronikli do pokutového území a prudkou ranou nedali Výbornému šanci - 1:0. V 17. minutě mohli hráči Čáslavi vyrovnat, kdy se po důrazném atakování Špičáka dostal do samostatného úniku Hrstka, ale situaci řešil střelou ze šestnácti metrů, která mířila vedle. Další možnost na vstřelení branky měli hosté ve 34. minutě při trestném kopu, Král však trefil jen soupeřova hráče. Odražený míč vrátil do šestnáctky Výborný k Fuxovi, ten nahrával Zikmundovi, ale i jeho pokus levačkou byl zblokován a další střelu Špičákovi srazili obránci AFK na roh.

V úvodu druhého poločasu se opět radovali domácí. Král oplácel faul a Kopecký z pětadvaceti metrů nádherně trefil pravý horní roh branky - 2:0. Brankář Výborný se navíc domníval, že trestný kop byl nařízen za řeči a je tudíž nepřímý, takže reagoval jen tak napůl. Čáslavští se však nechtěli s tímto stavem smířit a vypracovali si dvě slušné příležitosti. Nejprve na domácí platil důraz Hejného, který vybojoval míč pro Fuxu, ale jeho střela branku nenašla. O minutu později postupoval podruhé sám na branku Hrstka, tentokrát si míč předkopl víc něž bylo potřeba a do zakončení se ani nedostal. V 55. minutě se ozvali i domácí. Svoboda přešel přes oba stopery, ale mířil jen vedle branky. V 70. minutě si vytvořila Chrudim další velkou šanci, Výborný ji včasným vyběhnutím stihl zlikvidovat a stejně si počínal i při dorážce. Tři minuty před koncem udělal Král při rozehrávce chybu, kdy nahrál domácím. Proti první střele opět skvěle zasáhl Tomáš Výborný, odražený míč se však nepodařilo odkopnou jeho jmenovci Martinovi a laciná branka byla na světě - 3:0. Tímto výsledkem utkání i skončilo.

„Stejný výsledek jako na podzim v Čáslavi a i průběh byl hodně podobný. Také tentokrát jsme udělali hrubé chyby, kterými jsme soupeři pomohli,“ uvedl trenér Čáslavi Jiří Parachin. Toho trápí hlavně slabá koncovka. „Bohužel nejsme schopni své šance využívat, chybí větší klid a také důraz. Musíme na tom zapracovat, vždyť o víkendu nás čeká derby s Kutnou Horou,“ upozornil trenér.

Chrudim – Ml. dorost Čáslav 3:0

Rozhodčí: Jemnický – Cach, Ujec. ŽK: Král, M. Výborný. Poločas: 1:0. Chrudim: Šmahel – Vávra (34. Svatoš), Merkl, Kopecký, Hlavatý, Hostinský, Beneš, Pokorný (50. Svoboda), Lacman, Malinský (60. Kostelecký), Hromádko. Čáslav: T. Výborný – Král, M. Výborný, Hejný, Langr, Smetana, Zikmunda, Mlynka (53. Zadina), Fuxa (66. Horváth), Špičák (66. Altman), Hrstka (53. Kalányos).

Zdroj: Václav Vondra, Jiří Parachin