VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Natáčet zápasy středočeského fotbalového přeboru? Kluby nechtějí...

Praha/Střední Čechy/ Krajské fotbalové soutěže dospělých i mládeže už znají svůj los. Ve čtvrtek odpoledne se na losovacích číslech shodli na aktivu zástupci klubů.

10.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Tomáš Koníček

Kromě losovacích čísel přednesli šéfové středočeského krajského fotbalového svazu (KFS) i změny pro nový ročník soutěží, které začnou už v srpnu. Ale ne všechny inovace se setkaly s příznivým ohlasem. Třeba to, že od nové sezony se budou muset všechna utkání krajského přeboru povinně natáčet videokamerou. Záznam by měl být dokonale ozvučen, obsahovat přesnou minutáž a domácí oddíl jej musí doručit do tří dnů od odehrání zápasu na svaz. „To abychom si na to zvali Novu,“ zaznělo z úst jednoho funkcionářů.

Šéf KFS Josef Hadraba se opírá o snahu lépe vyřešit sporné situace. „Často si stěžujete na výkony rozhodčích. A záznam na videu či DVD by nám pomohl problematické situace řešit,“ řekl Hadraba.

Jenže Luděk Macela, kouč Černolic a zároveň předseda komise rozhodčích a delegátů ČMFS, upozornil na to, že ani v nejvyšších tuzemských soutěžích, jakými jsou Gambrinus liga a druhá liga, nejsou záznamy kvalitní. „A sporné situace leckdy stejně nezachytí,“ podotkl s tím, že by se toto rozhodnutí mělo odložit minimálně do zimní přestávky. „Kluby by se na to lépe připravily,“ řekl Macela.

Člen výkonného výboru KFS Robert Ploch ovšem připomněl, že už vloni se toto nařízení avizovalo. „V uplynulé sezoně to bylo bráno jako doporučení s tím, že od sezony 2008 – 2009 to zavedeme jako povinnost,“ konstatoval.

I přesto ale svazový šéf Hadraba nakonec couvnul a z povinnosti se rázem stalo doporučení. Předseda totiž nechal hlasovat, kteří z účastníků přeboru novinku chtějí zavést. Ruku nezvedl nikdo… „Ještě v průběhu podzimu se tedy s účastníky přeboru sejdeme a společně tuto otázku vyřešíme,“ řekl Hadraba.

Na aktivu byly zároveň oceněny oddíly, které skončily v uplynulém ročníku krajských soutěží dospělých i mládeže na medailových pozicích.

Všichni chtějí hrát doma v sobotu. A pak jít na pivko

Ožehavým tématem se na čtvrtečním aktivu středočeských fotbalových klubů stala i sobota. Proč? Drtivá většina klubů, především v I. B třídě, si ji totiž zvolilo jako svůj domácí hrací den. A to je podle sportovního ředitele KFS Zdeňka Krajla velký problém. Vysvětlení potíží je prosté. „Nemáme tolik rozhodčích, abychom zápasy v jeden den obsadili,“ nadhodil Krajl.

Svaz podle něj sice vyšel klubům vstříc v jejich požadavcích, protože zrušil například nepsané pravidlo o tom, že každý nováček I. B třídy měl jako hrací den určenou neděli. Jenže kluby se zachovaly nesoudně. A Krajl jim vzkázal: „Nedivte se, až přijede jen hlavní rozhodčí a na čáry postavíte laiky, kteří vám nebudou mávat ofsajdy. Máte rok na to si to vyzkoušet. Jsem na to zvědavý.“

Oddíly však podle vyjádření svých zástupců chtějí sobotu třeba proto, že pak mají hráči neděli volnou. To uvítají třeba ti s rodinami. „Anebo si mohou léčit kocovinu po sobotních oslavách vítězství. Chápu to. Na druhou stranu si rozmyslete, jestli hrát pořádný fotbal, anebo se pořádně napít. To je pak možná lepší zůstat v okrese,“ dodal Krajl a přihodil i další argument pro logičtější rozmělnění hracích dnů. Nakousl totiž otázku diváků. „Někdy žasnu nad tím, že sousední kluby hrajou ve stejný termín. Kdo vám pak na ty fotbaly chodí? To o ty diváky můžete losovat,“ uzavřel Zdeněk Krajl.⋌(pek)

Krajský přebor

 1. SK Spartak Příbram

 2. SK Polaban Nymburk

 3. SK Černolice

 4. SK Úvaly

 5. TJ Sokol Libiš (sestoupil)

 6. TJ Slovan Velvary (nováček)

 7. TJ Sokol Nové Strašecí

 8. AFK Sokol Semice

 9. TJ Sokol Zápy

10. FK Dobrovice (sestoupil)

11. FC Graffin Vlašim B (nováček)

12. TJ Litol

13. SK Slavoj Řevnice (nováček)

14. Český Lev – Union Beroun

15. TJ Slavoj Stará Boleslav

16. SK Kopaná Karbo Benátky n. J. (nováček)

Kdy hrají doma?

So 10.15: Sp. Příbram. So úředně: Beroun, Libiš, Dobrovice, Velvary, N. Strašecí, St. Boleslav, Černolice, Litol, Řevnice, Úvaly, Zápy. Ne úředně: Semice, Nymburk, Benátky. Dle hlášenek: Vlašim B (hř. Kácov)

I. A třída – sk. A

 1. MFK Dobříš (sestoupil)

 2. FK Hořovicko B

 3. TJ Tatran RAKO Rakovník

 4. FC Jesenice (sestoupil)

 5. SK Lhota

 6. TJ Slovan Hradištko

 7. SK Nový Knín

 8. TJ Sokol Ligmet Milín

 9. TJ Tuchlovice

10. SK Hvozdnice

11. FK Metaz Týnec n. S. (nováček)

12. FK Pšovka Mělník (nováček)

13. FK Kněževes (nováček)

14. Čechie Velká Dobrá

15. TJ Dynamo Nelahozeves

16. TJ Tatran Sedlčany (sestoupil)

Kdy hrají doma?

So 10.15: Hořovicko B (hř. Bzová). So 10.30: Hvozdnice. So úředně: Dobříš, Rakovník, Jesenice, Hradištko, N. Knín, Milín, Tuchlovice, Týnec, Mělník, Kněževes, V. Dobrá. Ne úředně: Lhota, Nelahozeves, Sedlčany.

I. A třída – sk. B

 1. FK Uhlířské Janovice

 2. FK Brandýs n. L.

 3. TJ Polepy (nováček)

 4. SK Chocerady

 5. Sparta ČKD Kutná Hora

 6. TJ Kouřim

 7. Mnichovohradišťský SK

 8. SK Bakov nad Jizerou

 9. FC Zenit Čáslav B

10. TJ Bohemia Poděbrady

11. TJ Sokol Zásmuky (nováček)

12. SK Sokoleč

13. SK Zeleneč (nováček)

14. TJF Čechie Čejetice

15. FK Neratovice Byškovice

16. FK Trnavan Rožďalovice

Kdy hrají doma?

So 10.15: Brandýs. So úředně: U. Janovice, Polepy, Chocerady, Bakov, Poděbrady, Zásmuky, Čejetice. Ne úředně: Kutná Hora, Kouřim, Mn. Hradiště, Čáslav B, Sokoleč, Zeleneč, Neratovice, Rožďalovice.

I. B třída – sk. A

 1. TJ Sokol Lidice

 2. SK Pavlíkov

 3. TJ Sokol Braškov

 4. SK Lány

 5. SK Senomaty

 6. FK Chmel Mutějovice

 7. SK Slaný

 8. FK Brandýsek

 9. AFK Loděnice

10. TJ Sokol Vraný

11. TJ Sokol Jeneč

12. Sokol Tuchoměřice

13. SK Ohnivec Městečko

14. SK Doksy

Kdy hrají doma?

So 10.15: Brandýsek (hř. Koleč). So úředně: Lidice, Pavlíkov, Mutějovice, Loděnice, Jeneč, Městečko, Doksy. Ne úředně: Braškov, Lány, Senomaty, Vraný, Slaný, Tuchoměřice.

I. B třída – sk. B

 1. SK Rejšice

 2. FK Vysoká

 3. SK Kosmonosy

 4. Dolnobousovský SK

 5. Slavoj Kropáčova Vrutice

 6. TJ Sokol Dlouhá Lhota

 7. TJ Sokol Kosořice

 8. SK Skalsko

 9. TJ Sokol Tišice

10. TJ Sokol Záryby

11. AFK Eletis Lužec

12. TJ Sokol Luštěnice

13. SK Bezno Sovinky

14. TJ Řepín

Kdy hrají doma?

So 10.15: Dl. Lhota. So úředně: Rejšice, Vysoká, Kosmonosy, D. Bousov, Skalsko, Tišice, Záryby, Lužec, Luštěnice, Bezno, Řepín. Ne úředně: Kr. Vrutice, Kosořice.

I. B třída – sk. C

 1. SK Viktorie Sibřina

 2. FC Tuchoraz

 3. Sportovní sdružení Ostrá

 4. FC Velim B

 5. AFK Pečky

 6. AFK Sadská

 7. FK Loučeň

 8. SK Polaban Nymburk B

 9. TJ Sokol Paběnice

10. FK Libodřice

11. FC Bílé Podolí

12. TJ Star Tupadly

13. FK Červené Pečky

14. FK Slovan Lysá n. L.

Kdy hrají doma?

So úředně: Sibřina, Ostrá, Velim B, Pečky, Sadská, Loučeň, Nymburk B, Paběnice, B. Podolí, Č. Pečky. Ne úředně: Tuchoraz, Libodřice, Tupadly, Lysá n. L.

I. B třída – sk. D

 1. TJ Sokol Trhový Štěpánov

 2. TJ Sokol Nespeky

 3. TJ Sokol Teplýšovice

 4. FC Jílové

 5. SK Pyšely

 6. FK Říčany

 7. Sokol Kondrac

 8. FK Kavalier Sázava

 9. TJ Slavia Louňovice

10. TJ Meteor Stříbrná Skalice

11. TJ Sokol Maršovice

12. SK Slavia Jesenice

13. SK Posázavan Poříčí n. S.

14. SK Kostelec u Křížků

Kdy hrají doma?

So úředně: Nespeky, Teplýšovice, Jílové, Pyšely, Říčany, Sázava, Louňovice, S. Skalice, Jesenice (hř. Libeň), Kostelec u Kř. Ne 14.00: Poříčí. Ne úředně: T. Štěpánov, Kondrac, Maršovice.

I. B třída – sk. E

 1. TJ Štěchovice

 2. FK Králův Dvůr B

 3. FK Olympie Zdice

 4. SK Petrovice

 5. TJ Sokol Měchenice

 6. Spartak Tos Žebrák

 7. TJ Sokol Podlesí

 8. FK Mníšek pod Brdy

 9. FK Komárov

10. FK Spartak Rožmitál p. T.

11. FK Lety

12. TJ Sokol Nečín

13. SK Hostomice

14. Sokol Nová Ves p. Pleší

Kdy hrají doma?

So 10.30: Hostomice. So úředně: Štěchovice, Zdice, Žebrák, Rožmitál, Mníšek, Podlesí, Měchenice, Lety, Komárov. Ne úředně: Kr. Dvůr B, Petrovice, Nečín, N. Ves p. Pleší.

Autor: Petr Koděra

10.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Drakiáda na fotbalovém hřišti v Čáslavi.
47

OBRAZEM: Na drakiádu v Čáslavi bylo až moc hezky, ale dětem to nevadilo

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Chodník pro nevidomé vede do zdi. Schválně

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Při nedávné rekonstrukci vozovky v Masarykově ulici v Kutné Hoře přišly na řadu částečně také chodníky, které ale celková rekonstrukce teprve čeká. Na jednom z nich se ale už teď objevil tak zvaný signální pás pro nevidomé. Vede směrem k budově, kde sídlí kupříkladu hlavní pošta. Na sociálních sítích se rozhořela poměrně živá diskuze o tom, je-li tento pás udělaný správně a není pro nevidomé spíše medvědí službou.

Na "zimáku" se sešli po pětadvaceti letech

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Zajímavé setkání se uskutečnilo v neděli 15. října odpoledne na zimním stadionu v Kutné Hoře. Na ledě se po pětadvaceti letech sešli hokejisté, kteří zde trénovali ještě jako malí kluci a góly stříleli za TJ Stadion Kutná Hora, jak se tehdy kutnohorský hokejový oddíl jmenoval.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení