Na stadióně ve Zruči se již hlásil skoro kompletní tým, chyběli jen zranění hráči Franta Janata a Michal Váňa. I proto trenér Keltner, pojal zápas jako hlavní přípravu na Okresní přebor. V útoku se opět sešel Kohout s Brožem a v záloze pracoval špílmachr Matouš a obranu řídil Pepa Havránek společně s Milošem Musilem.

Zápas vypukl v 16.00 a prvních deset minut nebylo známo, který tým má navrh. Hra se přelévala nahoru a dolu. Do první šance se dostali domácí, ale Svoboda nemusel zasahovat. Poté již hru kontrolovala Jiskra. Střela Musila ani Kohouta ale do branky nezapadla. Pak ale začali kontrolovat utkání domácí, nacházeli hlavně cestu přes nepřesného Jardu Váňu, který velmi často, hlavně v prvním poločase, chyboval.
„Měl jsem na konci poločasu mžitky před očima,“ vyjádřil se po konci utkání Jarda Váňa a poté dodal: „Pít před zápasem se nevyplácí.“

Domácí právě udeřili po chybě Váni, kterému utekl snadný míč do autu, domácí rychle rozehráli a akci dotáhli až ke vstřelení první branky zápasu - 1:0.Hráči Jiskry těžko hledali cestu k brance domácích, kteří dobře bránili a zastavovali hosty již na půlící čáře. Domácí měli do konce poločasu ještě mnoho šancí, které neproměnili, a tak poločas skončil 1:0 pro domácí celek.

Do druhého poločasu nenastoupil nepřesný Váňa, kterého nahradil Fanta a Kohout pustil na hřiště Havla. Místo Váňi na pravou stranu obrany se postavil M. Havránek a Havel se postavil vedle Honzy Matouše do středu zálohy. Právě Martin Havel, byl velkým oživením pro Zručskou hru. Jiskra od začátku poločasu dominovala a snažila se zápasem něco udělat.
Domácí již hrozili jen z rychlých protiútoků, kterých měli za druhý poločas nespočet. Ale proměnili jen jeden, po chybě v obraně Jiskry, šli domácí do přečíslení a svůj útočník zakončili do prázdné branky - 2:0. Jiskra se však nevzdala, protože cítíla, že má navrh. Nejdříve nebyl uznán gól Koudeli, poté zakončil Havel, ale jeho ránu domácí brankář kryl. Pak ale přišla akce neúnavného Havla, který poslal průdký centr před branku, na který si naskočil střelec Brož a s přehledem zakončil hlavou pod břevno - 2:1.

Jiskra kontrolovala utkání a domácí se jen bránili dlouhými odkopy na domácí útočníky. Obrana Jiskry však už byla pozorná.
Do velkých příležitostí se dostal Honza Matouš, ale neproměnil. V 85. minutě jedna samostatná akce Honzy Matouše vedla až k odpískání penlaty.

K té se postavil J. Havránek, střelu do středu branky domácí brankář ještě kryl, ale dorážku už si Pepa pohlídal - 2:2. Posledních pět minut se Jiskra snažila ještě o obrat, ale domácí obránci již zručské náznaky ubránili, a proto utkání skončilo spravedlivou remízou 2:2

O víkendových zápasech drželi nad vodou Jiskru střelecky hlavně bratři Havránci, trefil se jak Michal Havránek tak i Josef Havránek. V přátelských zápasech se ukázalo, že naši obránci jsou velmi produktivní, protože z obránců se trefil ještě na turnaji v Prčicích Jarda Váňa. Čest útočníků hájí s jedním zásahem Marek Brož.

Ledeč nad Sázavou B - Zruč nad Sázavou 2:2 (1:0)

Branky Zruče: M. Brož , J. Havránek (PK). Zruč n. S.: Svoboda - J. Havránek, Váňa (Fanta), Jelínek, Musil - Tvrdík, Matouš, M. Havránek, Koudela (Zachariáš), Brož, Kohout (Havel).

Zdroj: jiskrazruc.7x.cz