Překvapivě se vedení ujal domácí tým, když se trefil Turek. Ovšem pak Vlkova parta přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a do poločasu dokázala skórovat hned dvakrát. I když utkání zrovna moc fotbalové krásy nenabídlo, tak se fotbalisté Peček ještě dokázali dvakrát prosadit.

Fotbalisté Paběnic si ještě jako potvrzení své nemohoucnosti vstřelili pátý gól samy a dovršili tak velmi zpackaný podzim, po němž je šance na záchranu v I. B třídě téměř nereálná. Naopak svěřenci trenéra Vlka přezimují v horních patrech tabulky.

Do zápasu šli domácí s dvojitou posilou. „Z jednoho klubu z Vysočiny nám šli pomoci brankář Vitiška a hráč Turek. Jim soutěž skončila už před týdnem," vysvětloval dvě nová jména v sestavě trenér Paběnic Luboš Votava. „Do vedení jsme šli brankou Turka, ale hosté ještě do poločasu zápas otočili a ve druhé půlce jsme už úplně odpadli," upozornil kouč. „Po tomto zápase jsme prvním sestupujícím do okresního přeboru. To je definitivní. S pěti body po podzimu se nic jiného očekávat nedá.

„Dneska to žádná velká sláva opravdu nebyla. Prohrávali jsme 1:0, ten úvod jsme trochu podcenili. Ovšem pak jsme se prosadili hlavně vepředu, i když utkání to nebylo moc pohledné. Celkově si myslím, že jsme ho zvládli dobře,“ podotkl trenér Peček Lukáš Vlk.

Paběnice - AFK Pečky 1:5 (1:2)

Branky: 20. Turek - 22. Melíšek, 25. Lev, 60. Hovorka, 70. Modrovič, 75. vlastní. Rozhodčí: Vinter. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Paběnice: Vitiška - Sedláček, Blažek, Šrámek, P. Dvořák - Malínek (50. Brožek), Bohatý, Zikmunda, Kozel (80. Vl. Kolář) - Turek, O. Votava. AFK Pečky: M. Hanuš – P. Hanuš, Vlk, Braňka, Březina (75. Hubáček) – Vlček (46. Zelenka), Modrovič, Hovorka, Melíšek – Kejda, Lev (80. Mecera).

Zdroj: David Solnař