Po minulém kole, kdy mladší dorostenci Čáslavi po odevzdaném výkonu darovali výhru Turnovu, tentokrát po výborném výkonu porazili soupeře z Pardubic.

Od začátku zápasu se domácí snažili hrát aktivně, napadat rozehrávku protivníka hned v zárodku a nedovolit mu kombinovat. Měli častěji míč na kopačkách a byli i nebezpečnější ve hře dopředu. V 16. minutě se k míči na pravé straně dostal Kalányos, přes brankáře Marka odcentroval na vzdálenější tyč, kde v těžké pozici Špičák přece jen dopravil míč do sítě – 1:0. I nadále Zenit udával tempo hry, pozorná obrana hrála spolehlivě a zrodili se i další šance. Ve 23. minutě byl před hranicí pokutového území faulován Hrstka, míč si postavil Zikmunda a technickou střelou trefil tyč branky hostů. O dvanáct minut později rozehrál Fuksa rohový kop, ale pěknou Kalányosovu hlavičku vykopl z brankové čáry obránce Pardubic. Před přestávkou stihl ještě Fuxa vyslat tvrdou střelu po odraženém trestném kopu těsně nad břevno Markovy branky.

Po přestávce se do hry již nezapojil pro zdravotní potíže Petr Hejný, a tak jeho místo stopera zaujal Vajgl a na kraj obrany nastoupil Zoufalý. Domácí se i nadále snažili o pojištění výsledku, ale do větších šancí se nedostávali. Špičákův průnik z 56. minuty byl zastaven v pokutovém území na poslední chvíli a na hranici pravidel. Hosté se do tlaku dostali mezi 65. až 75. minutou, kdy zahrávali sérii trestných a rohových kopů, ale pozorná obrany Čáslavi v čele s brankářem Petráněm jim skórovat nedovolila. Brankář Zenitu se navíc blýskl skvělým zákrokem, když vyrazil střelu mířící do pravého horního růžku. Závěr utkání pak domácí dostali pod svou kontrolu a zaslouženě získali tři body.

„Oproti minule to bylo jako noc a den. Něco jsme si v kabině vyříkali a na hřišti kluci potvrdili, že to zabralo a že fotbal hrát umí. Škoda, že jsme v první půlce nepřidali další branku, mohli jsme dohrávat zápas ve větším klidu,“ říkal už s klidným hlasem po vítězném utkání Jiří Parachin. „Dvakrát jsme byli nuceni sáhnout do obrany, ale na hře to znát nebylo. Dnešní výhru jsme si zasloužili,“ dodal spokojený trenér.

Ml. dorost Čáslav - Pardubice B 1:0 (1:0)

Branka: 16. Špičák. Rozhodčí: Myška - Pudil, Onderka. ŽK: Špičák, Výborný, Goliáš. Čáslav: Petráň - Vajgl, P. Hejný (41. Zoufalý), Výborný, Fuxa (65. Sochr), Kalányos (56. Bachtík), Zikmunda, Goliáš, Fuksa, Hrstka (68. Ryšán), Špičák. Pardubice B: Marek - Lánský (68. Jelínek), Křivka, Vencl, Benda, Petráň (56. Málek), Sůra, Svoboda (41. Dvořák), Kubík, Mareš (56. D. Málek), Mareček.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Ve druhém domácím utkání podzimní části sezony narazili čáslavští starší dorostenci na první z „béček“. A kvalitní soupeř byl nad jejich síly.

Úvod a vlastně téměř celý první poločas byl trochu ospalý. Pardubičtí byli aktivnější, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Zahrozili pouze ze dvou standartních situací. Domácí působili bojácně a před pardubickou branku se dostávali sporadicky. Z nudy vysvobodila přihlížející diváky až chyba pardubických stoperů - nakopnutý míč od Pekárka obránci nezachytili a Vojtíšek se tváří v tvář Žákovi nemýlil – 1:0. Tempo hry se sice zvýšilo, ale do poločasu si výraznější příležitost týmy nevypracovaly.

Druhá půle byla o poznání zajímavější a z obou stran pohlednější. Pardubičtí se vrhli do útoku ve snaze o vyrovnání. K tomu jim však notně pomohli domácí - trestný kop z úhlu přizvedl Kročák do vlastní sítě – 1:1. Od gólu se hra vyrovnala a zajímavé okamžiky se narodily na obou stranách. Nicméně na gól se čekalo až do závěru utkání. To již spělo k remíze, když v 86. min vyrobil fatální chybu Semrád a hosté se po rychlém brejku ujali vedení. Pardubice zvýšili ještě v 91.min, když již domácí hráli vabank a z Vodrant si tak pardubičtí odvezli tři body.

Hodně rozčarovaný byl ze zápasu trenér domácích Václav Vondra. „Utkání jsme si prohráli sami. První gól byl vlastní, ale za něj bych hráče nevinil. Spíš za pasivitu s jakou jsme do druhé půle vstoupili. Druhý gól byl po zbytečné chybě. Třetí v nastavení už nic neřešil. Paradoxně mě herně zklamala víc první půle. V ní jsme se báli hrát a prohrávali jsme souboje ve středu hřiště. Druhá byla fotbalovější, ale sráží nás chyby - oba góly v Turnově a dva tentokrát byly po našich minelách,“ přebíral si zlomové okamžiky z duelu trenér. „Teď nás čeká Liberec a tam se jedeme pokusit získat ztracené body zpět,“ zakončil.

St. dorost Čáslav - Pardubice B 1:3 (1:0)

Branka Čáslavi: 30. Vojtíšek. Čáslav: Dlouhý - Pekárek (70. Semrád), Hejný, J. Kročák, Langr - Hudec, Zelený (20. Smetana), Zadina, M. Frejlach, Císař (45. Kavánek) - Vojtíšek. Pardubice B: Žák - Chovanec, Vysoudil, Pešek, Šejvl, Petráň, Javůrek, Veverka, Novotný, Kučera, Musil. Střídali Molek, Rousek, Pitterle, Bárta.

Zdroj: Jiří Parachin, Václav Vondra