Kutná Hora lídrovi soutěže podlehla. Asistent rozhodčího plivl na diváky

Kutná Hora - Fotbalisté kutnohorské Sparty přivítali v sobotu dopoledne na hřišti v Lorci první tým Divize C, Ústí nad Orlicí. Víceméně vyrovnané utkání rozhodly dva povedené rohové kopy hostů, kteří si z Kutné Hory odvezli tři body. V zápase neunesl tlak diváků asistent rozhodčího Jan Krupa, který na jednoho z nich plivl.

29.10.2016

Divize C: Kutná Hora - Ústí n. Orlicí 3:0, 6. října 2013.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Kutnohorské mužstvo si hned v úvodu utkání vytvořilo šance, když v 5. minutě propadl Skokanův nákop za obranu, ale Peterka, který běžel ze strany sám na branku, hostujícího brankáře nepřekonal. Do podobné pozice se dostal o pár chvil později Vocel, ale ani on úspěšný nebyl. Do třetice se za hostující obranu dostal Vácha, ale i s jeho střelou si brankář Krátký poradil.

Hra se poté hodně uklidnila, co se šancí na obou stranách týče a bojovalo se od vápna k vápnu. Až v závěru prvního poločasu se po trestném kopu Langery protlačil k hlavičce Strnad a orazítkoval tyč. To bylo pro Kutnou Horu jakési první varování.

Domácí se ale nepoučili a ve druhém poločase Ústí nad Orlicí udeřilo právě po rohovém kopu, když se k hlavičce dostal, stejně jako v předchozím případě, Strnad, s tím rozdílem, že tentokrát již skončil míč v domácí síti.

Kutnou Horu ale jako by obdržená branka probudila a domácí se hned pokusili o vyrovnání. V 62. minutě hlavičkoval Regner, ale míč mířící do branky zastavil, zřejmě pomocí ruky, hostující Strnad, ale píšťalka sudího zůstala němá. Chvíli na to se dostal hostující brankář s míčem za brankovou čáru, ale pomezní sudí Krupa odmával jen odkop od branky. Navíc neunesl následné protesty diváků a „obdaroval" je plivancem.

O deset minut později ztratili Kutnohorští míč na útočné polovině a rychlý brejk hostí zakončoval Opina, ale Ptáček si s jeho střelou poradil. Vzápětí na druhé straně propadl míč ve vápně k Francovi, který si jej zpracoval a poslal ho do sítě, ale pomezní sudí odmával ofsajd a gól tak neplatil. Když pak v 86. minutě po dalším rohovém kopu poslal ranou pod břevno míč, svým druhým gólem v zápase, Strnad, bylo jasné, že Kutná Hora se tentokrát bude muset smířit s porážkou.

Radek Kulhánek: V zápase jsme mohli bodovat

„Panuje velké zklamání, protože Ústí nad Orlicí bylo hratelným soupeřem. Dalo by se říct, že ze hry nás soupeř prakticky neohrozil, ale bohužel nás potrestal z toho, na co jsme se připravovali, a to ze standardních situací. Ze čtyř nám dal prakticky dva góly," mrzelo kutnohorského trenéra Radka Kulhánka, který dodal: „Spolu s námi patřilo Ústí k týmům, které inkasují nejméně branek, a to, že bude těžké se proti nim gólově prosadit, se dnes potvrdilo. Bohužel jsme inkasovali jako první a hostům stačilo utkání dohrát. My jsme branku soupeře začali ohrožovat až v závěru, kdy už jsme hry co nejvíce zjednodušili a tlačili vše dopředu. Jsme zklamaní z toho, že jsme neubránili standardní situace, protože jsme se na to připravovali a měli jsme ve hře vysoké hráče, kteří si s nimi měli poradit, ale bohužel dvakrát jsme standardní situaci nepohlídali."

V sestavě opět chyběl Antonín Schwarz, který nastoupil na pár minut v předchozím kole s Kolínem. „Schwarz nehrál, jelikož si obnovil zranění. Celý týden byl opět hektický. Někteří hráči nastoupili se sebezapřením. Robin Vocel odehrál to, co mohl, jelikož má problémy se svalem a problémy má i Regner. Chtěli jsme získat morální podporu v podobě bodového zisku, ale nepovedlo se. Myslím si, že body jsme v tomto utkání ztratili," hlesl Radek Kulhánek a zdůraznil, že ho mrzí chování hráčů: „Zklamali mě svým chováním. Začínají se projevovat indicie, které jsem měl o jejich neukázněnosti. Když rozhodčí trochu nepískal dle jejich představ, tak se hned vztekají a rozčilují. Potom se nesoustředí na hru, a to se mi nelíbí a mrzí mě to. Budeme si to muset vyříkat."

Kutná Hora - Ústí nad Orlicí 0:2 (0:0)Branky: 61. a 87. Strnad. Rozhodčí: Hanousek - Krupa, Kovářová. ŽK: Vácha, Vocel, Regner, Skokan - Nágl, Kukla. Diváci: 120.
Kutná Hora: Ptáček - Skokan, Regner, Franc, Urban - Vácha, Vocel (71. Piskač), Šindelář, J. Kulhánek, Šesták (76. Cimr) - Peterka. Trenér Radek Kulhánek.
Ústí n. O.: Krátký - Nágl, Chleboun, Strnad, Langer - Brabec (90. Jansa), Falta - Opina (82. Coufal), Vaňous, Souček - Kukla (79. Ráb). Trenér Vladimír Chudý.

Adam Procházka

29.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Devátý ročník Veteran Rallye Kutná Hora
97

OBRAZEM: V Kutné Hoře se odehrál devátý ročník Veteran Rallye

Sérii koncertů pod souhrnným názvem Kutnohorské hudební léto u Dačického uzavřelo pro letošek brněnské uskupení Dunajská vlna.
10

Hudební léto u Dačického ukončila Dunajská vlna

KRÁTCE: Výstava fotoklubu v Čáslavi je k vidění do neděle

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Kutnohorska.

Na Tyjátrfestu vystoupilo hudební duo Flaškinet i zpěvák Pavel Callta

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Osmnáctý ročník oper air festivalu Tyjátrfest se bude konat až do neděle 20. srpna v divadelním amfiteátru Václava Veselého na Kaňku. Zábava je připravena pro všechny věkové kategorie.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.