Čáslav - Po čtrnáctidenní odmlce způsobené odložením utkání vLiberci se představili čáslavští dorostenci opět doma. A zdivizního dvojutkání vydolovali pouze bod.

27.10.2009

Fotbal divize dorostu: st. dorost Čáslav - Pardubice B 0:1, sobota 24. října 2009Foto: DENÍK/ Martin Vaněk

Starší dorostenci nastoupili proti kvalitnímu soupeři. „Musím přiznat, že mě Pardubice překvapili. Takhle dobře u nás hrál jen Jablonec,“ začal svůj komentář k utkání domácí trenér Vácalv Vondra a dodal:„Ale vstup jsme měli dobrý, vynutili jsme si tlak, několik rohů a jednu větší šanci. Bohužel v ní Špičák nepustil míč lépe postavenému Zikmundovi a sám hlavičkoval nad.“ Od dvacáté minuty hosté hru vyrovnali a hrálo se bez šancí až do závěru poločasu, kdy musel likvidovat Výborný šanci hostí – a poradil si bravurně.

Druhý poločas se hrál nahoru dolů a přinesl jedinou branku. Bohužel v síti domácích, když za výborného zády skončila povedená střela ze střední vzdálenosti. "Gól jsme inkasovali po našem autu skoro na polovině hřiště. O poločase bylo kvůli autům v kabině rušno a my poté uděláme takovou chybu,“ zlobil se Vondra. Domácí poté zvýšili obrátky, ale přes tlak se jim nepodařilo vyrovnat. Hosté měli z brejků dvě vyložené šance, které likvidoval vynikající Výborný.

„S denním odstupem a s chladnou hlavou musím říct, že jsme sice prohráli, ale nemáme se za co stydět. Soupeř byl kombinačně lepší, kompaktnější, my jsme hráli víc individuálně a nepodali úplně týmový výkon. Přesto by byla spravedlivější remíza, bohužel. Pro nás je dobře, že hned ve středu hrajeme v Liberci a můžeme se pokusit prohru odčinit," zakončil kouč.

St. dorost Čáslav – Pardubice B 0:1 (0:0)

Čáslav: Výborný – Vajgl, Hejný, Votava, Kročák – Smetana (65. Altmann), Zikmunda (60. Král), Zadina, Žiak (80. Růžička) – Špičák, Vojtíšek.

Tým trenéra Parachina nastoupil k utkání bez kapitána Veselého a úplně v pořádku nebyli i další hráči. A šok přišel hned v první minutě, když po rohovém kopu šli Pardubice do vedení – 0:1. Naštěstí se domácí hráči nenechali zaskočit a vyvinuli na soupeře tlak, který skončil vyrovnávací brankou Kalányose ve 24. min. Po vyrovnání získali na převaze opět Pardubice, ale brankově ho již vyjádřit nedokázali.

A nepovedlo se to ani jednomu týmu ve druhém poločase. Více šancí měli hosté, Výborný napodobil staršího bratra a také se několikrát blýskl povedenými zákroky. Domácí se pro změnu dožadovali pokutového kopu za zákrok gólmana na Goliaše.

„Remíza je asi spravedlivá, mohli jsme vyhrát i prohrát. Soupeř na tom byl podobně jako ve straších lépe kombinačně, my zase disponovali většími individualitami. Zejména oba útočníci dokáží pozlobit každou obranu. Je škoda, že někteří hráči se nevěnují fotbalu tak jak by měli,“ zhodnotil trenér Jiří Parachin.

Ml. dorost Čáslav – Pardubice B 1:1 (1:1)

Branka Čáslavi: Kalányos. Čáslav: M. Výborný – Strnad, Pipek, Rolenec, Jurka – Zoufalý, Goliáš, Brunclík, Doležal - Ryšán, Kalányos. Střídali Mlynka a Čerimi.

Zdroj: Václav Vondra

27.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Nové retail centrum v Kutné Hoře roste jako z vody.
1 14

Nové retail centrum v Kutné Hoře roste jako z vody

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Loňský finalista poháru vypadl s Červenými Janovicemi

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ – Druhé kolo Poháru OFS nabídlo v neděli odpoledne zajímavé výsledky. Překvapením bylo vypadnutí Uhlířských Janovic B, které tak loňské druhé místo neobhájí.

OBRAZEM: Parní lokomotiva Ušatá projela Posázavím

Posázaví - Výletníci a především milovníci lokomotiv mohli být v sobotu nadšeni. Přes Benešovsko, a hlavně Posázavím, projela parní lokomotiva přezdívaná Ušatá.

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Sadská /OBRAZEM/ – Rock of Sadská přinesl mnohahodinovou rockovou smršť s hlavní hvězdou newyorským Pro-Pain a další spoustou domácích i zahraničních kapel.