První poločas Kutnohorákům vůbec nevyšel. Za celých pětačtyřicet minut si nevytvořili žádnou šanci. Naopak se vedlo soupeři. Ve 40. minutě zahrával rohový kop Holoušek a Toman hlavou otevřel skóre – 0:1. Minutu před přestávkou mohl Holoušek zvýšit skóre hlavou po centru Holečka, ale balon letěl nad Šimonovu bránu.

Zhruba po hodině hry začal tlak Sparty podpořený mnoha šancemi. Po rohovém kopu Vančury hlavičkoval do břevna Tomíšek. V 71. minutě se v šanci ocitl domácí Skokan, ale střílel těsně nad. Podobně si vedl o dvě minuty déle Antoš. Také přestřelil. Osm minut před koncem měl největší domácí šanci Vodička, který ranou z voleje překopl z malého vápna hostující bránu. V 88. minutě mohl Železný Brod z rychlého brejku rozhodnout, jenže Maryško přestřelil prázdnou bránu. Vyrovnání se Sparta dočkala ve druhé minutě nastavení. K odraženému balonu se dostal Hačka a tečovanou ranou vyrovnal na konečných 1:1.

„Rozhodně se cení, že jsme z poslední možné akce dokázali vyrovnat. Bod však pro nás nemá žádnou velkou váhu. Museli jsme urvat všechny tři. Remíza nám hodně komplikuje situaci," ví trenér Kutné Hory Radim Truksa.

V první půli Sparta nic nepředvedla. „První poločas jsme promrhali. Z naší strany to bylo o ničem. Nic jsme nepředvedli směrem dopředu a nehráli jsme dobře ani směrem dozadu. Inkasovali jsme branku po špatně obsazené standardní situaci. Z první půle zkrátka bolely oči," přiznal Truksa.

„Ve druhém poločase jsme soupeře zmáčkli," hodnotil trenér domácích, „Vytvořili jsme si spousty šancí a mohli jsme výsledek otočit. Gól přišel až v devadesáté druhé minutě, což bohužel stačilo pouze na bod."

Sparta Kutná Hora – Železný Brod 1:1 (0:1)Branky a nahrávky: 90.(+2) Hačka (odražený míč) - 40. Toman (Holoušek). Rozhodčí: Kvaček – Valenta, Starý. ŽK: Schwarz, Skokan (KH). Diváci: 175.

Kutná Hora: Šimon – Skokan, Tomíšek, Franc, Dudla (60. Vodička) – Vácha, B. Pospíšil (74. Hačka), Vančura, Wolf – Schwarz, Antoš. Trenér Radim Truksa.

Železný Brod: Kopal – Šilhán (30. Kotlár), Toman, Kordík, Kraus – Holoušek, Havrda, Kovář, Wanacki – Maryško, Holeček (71. Aubrecht). Trenér Josef Hloušek.