Uhlířské Janovice - Poříčí n. S. 0:4 (0:0)

Uhlíři začali zápas o trochu aktivněji. Jako první vyzkoušel pozornost Kušty nováček v domácí sestavě M. Kalaš, v 10. min. hostující gólman vytěsnil Vedralovu skákavou střelu na rohový kop, po jehož rozehrání si poradil také s hlavičkou Kalaše. Za hosty odpověděl Šimáček, po jehož zakončení musel Hromádka na zem. První poločas byl chudý na tutovky. Za tu lze považovat Havlíčkovu nahrávku na Kupšu za domácí obranu, při které se v dobrém světle ukázal Hromádka. Ještě před odchodem do kabin zkoušel své střelecké štěstí Černík, ale Kuštu z poklidu nevyvedl.

Jak první poločas skončil, tak také začal. V 51. min. zkoušel Kuštovu pozornost levou nohou zakončující Černík, ale skóre se stále neměnilo. „Poříčí prý dalo hodně gólů ze standardek," komentoval prozatímní nuly na ukazateli skóre vedoucí domácího celku Paluska.

Že se nemýlil, ukázala 60. min.: Právě ze standardní situace posadil Kyselka míč na hlavu nepokrytého Havlíčka - 0:1. Navýšit své vedení mohli hosté při tečované střele J. Stibůrka, respektive při samostatném postupu Šimáčka, ale proti byl v obou případech Hromádka. Po nahrávce Kopeckého měl vyrovnání na kopačce Wolf, s jehož střelou si Kušta poradil. Následný rychlý brejk v podání Šimáčka s Vlčkem přerušil včasným skluzem Strnad. I druhý gólový zápis nesl stopu standardní situace. Trestný kop Havlíčka v 81. min. Hromádka vyrazil, na dorážku Řihy byl však krátký - 0:2. V posledních minutách riskující uhlíři při snaze o korekci skóre nechávali otevřená zadní vrátka, čehož hosté dokonale využili. Nejprve Říha a zanedlouho poté Vlček stanovili konečný výsledek na 0:4.

Na vítězství ve Zruči navázali uhlíři svým výkonem hlavně v úvodním dějství. „První poločas byl z naší strany výborný, kluci bojovali, vše jim šlo," nešetřil pochvalnými slovy trenér Tomáš Skalický. „Bohužel Kopecký měl zdravotní problémy, ve druhém poločase nestačil Kalaš. Vypadl nám střed hřiště, L. Bohatec nestíhal, museli jsme střídat," zalitoval domácí lodivod.

Premiéru za A-tým si odbyl Kalaš, věkem ještě dorostenec. „První půli hrál výborně, měl na kopačce gól. Ve druhém poločase se už bohužel nechytl, nevím, zda už nemohl. Myslím, že nemocného Stoupu nahradil, hrál poprvé a výborně," vyjádřil Tomáš Skalický spokojenost s výkonem novice v sestavě. Uhlíři se zlobili na výkon arbitrů, ke gólu vedla standardní situace odpískaná po poskytnuté výhodě, respektive dorážka z ofsajdové pozice. „Výkon rozhodčích bych neřešil, bylo by to zavádějící. První gól standardní situace, tam měl být gólman. Druhý gól? Nebudu polemizovat, zda tam byl ofsajd. Kluci zaspali, měli dobíhat," nechtěl Tomáš Skalický svalovat vinu za porážku na sporné situace.

Statistiky

Branky: 60. Havlíček, 81. a 85. Řiha, 87. Vlček. Rozhodčí: Wolfram - Kosina, Zdeněk. ŽK: Černík, Kopecký – Vojta. Uhlířské Janovice: Hromádka - T. Kulhánek, Strnad, Černík, Zadražil - Wolf, L. Bohatec (78. Uher), Kopecký (82. D. Kulhánek), Vedral - Kalaš (67. Veliký), Janoušek. Trenér Tomáš Skalický. Poříčí: Kušta - J. Stibůrek, Kyselka, Křivohlavý, Vojta - Pohorský, Havlíček, Řiha, Pavlečko (80. Mir. Stibůrek ) - Šimáček, Kupša (65. Vlček). Trenér Zdeněk Šrom.