Sedlecký trenér by dal nejraději do sestavy kola rozhodčí a malínského šéfa

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ – O víkendu pokračoval druhým kolem okresní fotbalový přebor na Kutnohorsku.

5.9.2017

Druhé kolo fotbalového okresního přeboru: TJ Sokol Červené Janovice - FK Uhlířské Janovice B 0:0, na penalty 4:5.Foto: Pavla Hájková

Vše začalo v sobotu odpoledne v Malíně, kam přijel Sedlec. Domácí vyhráli brankou Antoše 1:0. Hostující trenér Jiří Vopatřil byl hodně naštvaný: „Za nás bych nedal do sestavy nikoho, ale za domácí bych dal rozhodčí Sojku s Uherem, a malínského šéfa Zvolánka.“ Hosté totiž v utkání obdrželi dvě červené karty.

Na prvním místě se po druhém kole usadily Vrdy, které vyhrály na hřišti nováčka z Církvice 4:1. „Odehráli jsme podobný zápas jako minulý týden. Po dvou minutách jsme prohrávali a poté jsme dobývali branku soupeře,“ líčil vrdský trenér David Plašil a dodal: „Ve druhé půli jsme utkání otočili, jelikož soupeř odpadl fyzicky. S výkonem, zejména ve druhé půli, jsem celkem spokojený.“ Domácí trenér Vladimír Kicner také zápas zhodnotil: „Začátek nám vyšel podle představ a rychle jsme šli do vedení. Od dvacáté minuty hosté srovnali hru i skóre. Ve druhém poločase převzaly iniciativu Vrdy a rozhodly.“

Další dvě červené karty obdrželi hráči Malešova v Paběnicích. Domácí zvítězili těsně 2:1. „První poločas byl vyrovnaný bez větších šancí. Góly padly po individuálních chybách. Malešov měl možnost jít do vedení, ale neproměnil penaltu,“ zdůraznil paběnický Martin Votava a pokračoval: „Druhý poločas začali lépe hosté. V padesáté čtvrté minutě odpískal rozhodčí penaltu, a to je totálně rozhodilo. Pak už se více řečnilo, než hrálo.“

Zajímavé tři body ukořistili ve Zbraslavicích hráči Kutné Hory B. Domácím nepomohly ani dva góly Klečáka. Jarkuliš totiž jeho počin dorovnal a Němec dvěma góly dorazil. „Hrál se koukatelný fotbal pro diváka. Více ze hry i nebezpečnější jsme byli my. Góly začaly padat ve druhé půlce. Domácí po dvou našich brankách hráli o deseti, ale dokázali korigovat,“ uznal kutnohorský záložník Stanislav Lebeda.

V neděli se pak hrály tři zápasy. Červené Janovice mají první bod, když doma prohráli s uhlíři B až po penaltách. Chotusice také kopaly penalty a prohrály na ně doma se Suchdolem. A do třetice viděli penalty i fanoušci v Sázavě. Domácí B-tým získal proti Novým Dvorům jen jeden bod.

Okresní přebor – 2. kolo

Malín – Sedlec 1:0 (53. Antoš),

Církvice – Vrdy 1:4 (2. Vocl – 14. Nesládek, 73. R. Truksa, 77. T. Petr, 85. pk M. Tomíšek),

Paběnice – Malešov 2:1 (10. Sochr, 54. pk M. Votava – 14. Poklop),

Zbraslavice – Kutná Hora B 2:4 (68. a 78. Klečák – 51. a 72. Jarkuliš, 59. a 71. Němec),

Červené Janovice – Uhlířské Janovice B 0:1p,

Chotusice – Suchdol 1:2p (78. Tuzar – 11. Langr),

Sázava B – Nové Dvory 1:2p (25. Stejskal – 47. Valdman).

III. třída – 2. kolo

Kluky – Tupadly B 0:3 (5. Chleborád, 56. Potměšil, 61. Jiří Kavánek),

Horušice – Křesetice 1:3 (17. Tyšer – 10. Franc, 48. Faltýn, 90.+3 Mich. Jarůněk),

Kaňk – Kácov B 2:1 (19. Predescu, 87. pk J. Horký – 80. V. Štorch),

Zbýšov – Malín B 6:2 (11. L. Müller, 45. Čáp, 47. Jukl, 67., 77. a 88. Škodák – 9. Vrba, 10. Šarišský),

Horky – Malešov B 1:2p (63. Vondráček – 17. Škrobák),

Miskovice – Sedlec B 1:0 (70. Libicher),

Vlkaneč – Bílé Podolí B 7:4 (24. a 25. Mrkvička, 44. Burian, 51. Javůrek, 52. a 66. Nový, 74. Zikmunda – 10. Štoček, 34. Frčka, 46. Weinlich, 73. Skala).

IV. třída A – 2. kolo

Záboří n. L. – Žleby 3:1 (46. Kotrba, 47. Kofroň, 86. Vobořil – 86. vlastní),

Tupadly C – Horní Bučice 3:2p (7. Smutný, 71. Vl. Závůrka – 1. Víšek, 58. Dlouhý),

Bratčice – Štrampouch 8:2 (15. a 40. Urválek, 25. Doležal, 42. a 88. V. Říha, 70., 73. a 75. L. Říha – 5. Výborný, 27. Běhal),

Hostovlice – Vrdy B 4:7 (17. a 37. Musil, 37. Karlík, 44. Hybler – 14. Kapounek, 18. a 60. K. Truksa, 34. a 49. Filipi, 44. Hájek, 65. Bajo),

Potěhy – Okřesaneč 2:4 (43. Šulc, 89. Podaný – 27. Vejtasa, 28. a 66. Rokos, 36. Kebza).

IV. třída B – 2. kolo

Červené Janovice B – Kaňk B odloženo (nezpůsobilý terén),

Rataje n. S. – Nepoměřice 4:2 (30. a 35. Hošta, 56. Svoboda, 80. Jelínek – 64. Chromý, 72. Vaňouček),

Kačina – Nové Dvory B 3:4p (39. Klička, 43. a 58. Michálek – 36. a 68. Špírek, 41. Procházka),

Paběnice B – Močovice 3:0 (6. Blahník, 23. Šimunek, 75. Sochr).