Uhlíři hádající se Zásmuky nešetřili

Červené Pecky – V rámci zimního fotbalového turnaje v Červených Peckách sehráli Uhlíři utkání se Zásmuky. Svého soupeře hrajícího o soutěž výš, gólově vůbec nešetřili. Vyhráli 5:0.

5.3.2013

Dohrávka 10. kola okresního přeboru: Kutná Hora B - Uhlířské Janovice B, 8. listopadu 2012.Foto: Deník/ Michal Pavlík

I když měli uhlíři opticky více míč na svých kopačkách, nebezpečno bylo spíše před jejich bránou. Proti Vaňkovi v prvním případě včas vyběhl Hromádka a vytlačil ho mimo ideální střelecký úhel, ve druhém splnil své obranné povinnosti Uher.
Centr Bendy odvracel Zadražil, po chybném vyběhnutí Hromádky při standardce rozehrané Čapkem nedokázal Lev svoji hlavičku nasměrovat mezi tři tyče.

V poslední třetině prvního poločasu ukázali i uhlíři více útočných choutek. Pohlednou kombinaci po ose Veliký – Kopecký – Strnad nedokázal gólově zakončit M. Svoboda, ovšem pouze za přispění Bečvaříka. „Jasný faul," okomentoval situaci uhlířskojanovický útočník, který musel hrací plochu nedobrovolně opustit pro zranění.
Pokutový kop si vsak uhlíři na hlavním rozhodčím Valovi nevymohli.

Gólovou radost si tak mohli vychutnat až krátce před přestávkou. Standardní situaci rozehrál Vedral a po přiťuknutí Velikého ukázal Uher, ze ne vždy je prudká rána účinná – jeho umístěná levonohá placírka určila výsledek první poloviny zápasu – 1:0.

Druhý poločas již patřil plně uhlířům. Po centru Strnada poslal Wolfa na zem Čapek nedovoleným způsobem, z následného pokutového kopu přidal další gólový korálek Černík – 2:0.

Poté, co Zadražil hlavičkoval z hranice malého vápna nad bránu, navýšil vedení uhlířů opět Černík po nahrávce Wolfa – 3:0.

Čtvrt hodiny před koncem na půlce hřiště míč Hošta, vyslal na ztec Kopeckého, který potvrdil v tomto utkání gólovou produktivitu svého celku – 4:0.

V 80.min technický pokus Černíka skončil nad bránou, ale o tři minuty později sahal Jón pro míč opět za svá záda po úspěšném samostatném nájezdu Hošty – 5:0.

Vlastimilu Chladovi, trenérovi Zásmuk, moc do řeči nebylo. „To už je druhý zápas, kdy se po soupeřově gólu totálně sesypeme," těžko hledal slova. „Místo abychom se více snažili, tak se sesypeme jako se Zručí," zopakoval.

Příští víkend by měla Zásmukám začít jarní část mistrovské sezony, v domácím prostředí by měly přivítat celek z Mnichova Hradiště.

„Nevidím to růžově. Hráči netrénovali, docházka byla přímo katastrofální, z podzimního kádru odešli tři hráči. Moc optimisticky to nevidím, pokud se kluci nedají dohromady," povzdechl si Vlastimil Chlád.

„Jsme rádi, ze jsme udělali dobrý výsledek," nezakrýval trenér uhlířů Frantisek Machurka spokojenost.

„Hostující hráči se mezi sebou dohadovali, trpěla tím i jejich hra," všiml si. To u svých svěřenců zaznamenal úplný opak. „Naši hráči hráli zodpovědně a dobře si počínali i v koncovce, řešili ji v klidu. Oproti minulým zápasům nebyla soupiska již tak početná, stabilizovali jsme sestavu. Chtěli jsme vědět, jak na tom někteří hráči jsou, hledali jsme jim ideální posty," říkal.

Při vzpomínce na podzimní mistrovské zápasy a žalostné produktivitě muselo trenérovo srdce po vítězství 5:0 zaplesat. „Jde o to, aby byl v mužstvu klid. Aby hráči, kteří se dostanou do koncovky, aby na ně nikdo neřval, když se to ideálně nepovede," dodal František Machurka.

FK Uhlířské Janovice – TJ Sokol Zásmuky 5:0 (4:0). Rozhodčí: Vala. ŽK: Veliký, Strnad – Borovička, Čapek.

Uhlíři: Hromádka – Uher, T. Kulhánek, Zadražil, Strnad – Kopecký, Černík, Wolf, Veliký – M. Svoboda (38. Hosta), Hosta (30. Vedral). Trenér František Machurka.

Zásmuky: Jón – Borovička, Bečvařík, Lanc, Hemelík – Mašín (46. Lindner), Lev, Čapek, Benda (65. Krompholz) – Vaněk (88. Benda), Sobotka. Trenér Vlastimil Chlád.