U. Janovice - Teplýšovice 3:1 (0:0)

První poločas moc zajímavého fotbalu nepřinesl. „V prvním poločase jsme měli vyhrávat 2:0, bohužel tomu tak nebylo," litoval zahozených tutovek trenér Teplýšovic Josef Boťa. Ten byl nespokojen i s výkonem svých svěřenců. „O přestávce jsem hráče upozorňoval na silné standardní situace uhlířů, bohužel z toho padl první i druhý gól. Naši hráči neplnili taktické pokyny, kdy měli balón držet na zemi," zlobil se.

Po přestávce vyběhl na hřiště Hošta místo M. Svobody a byl to právě on, kdo po centru Uhra tzv. koníčkem v 54. min. rozvlnil již správnou síť - 1:0. V 65. min. byl rozdíl ve skóre dvoubrankový - na Černíkem rozehranou standardní situaci si za zeď naběhl Kopecký a hlavou míč uklidil k levé tyči - 2:0. Nebyli by to uhlíři, aby si situaci nezkomplikovali. V 75. min. polocentr - polostřela Nerada zapadla za záda Mejstříka - 2:1. Pojistku měl na noze Veliký, kdy se ocitl zcela sám před Babkou, ale skóre zůstalo i po této šanci nezměněno. To však neplatilo poté, co Černík oraným odkopem našel Jelínka, který svůj nájezd s přehledem proměnil - 3:1.

„Prakticky jsme asi zachránění," oddechl si po zápase trenér uhlířů František Machurka. Jeho svěřenci přežili v prvním poločase dvě velké šance Teplýšovic. „To byly tutovky," byl si vědom i trochy štěstí Machurka. Ten musel o přestávce zvýšit hlas v kabině. „Řekli jsme si, že musíme chodit do každého souboje, soupeř měl totiž moc času na zpracování míče," naznačil.

Rozhodnutí o třech bodech přišlo ze vzduchu. „Centry nám v prvním poločase moc nešly. Proto je chodil kopat po přestávce Černík, i když je výborný hlavičkář, ale má taky techniku kopu. Nakonec se osvědčilo, že když je míč dobře nacentrovaný, prosadí se i menší hráč," dodal František Machurka.

StatistikyBranky: 54. Hošta, 65. Kopecký, 82. Jelínek - 75. Nerad. Rozhodčí: Bez – Tvaroh, Kuka. ŽK: Wolf, Jelínek, D. Kulhánek - Chomát. U. Janovice: Mejstřík - Černík, Zadražil, T. Kulhánek, Uher (88. Randlíszek) - Veliký, Wolf, Jelínek, D. Kulhánek - M. Svoboda (46. Hošta), Kopecký. Trenér František Machurka.