Kutnohorští hokejisté jdou do zápasu po porážce v derby před Vánoci. Pod stromeček ale dostali od sportovně-technické komise ČSLH jako dárek tři body za kontumační výhru nad Benešovem. Sršni se tak v tabulce nalepili na Trutnov, který má pouze o bod více.

Před vánoční přestávkou se Drakům nedařilo doma, když s Nymburkem prohráli 1:2. Jedinou branku domácích vstřelil Berger. Předtím ale porazili žďárské Plameny vysoko 9:3.

Tým Stanislava Mečiara byl před svátky posílen o obránce Michala Rejzka, který odešel z Kutné Hory za příbuznými právě do Trutnova. Rejzek se tak zařadí po bok Chytráčka, co by ex-Kutnohoráka.

Fanouškům kutnohorského Stadionu se nejvíce v posledním utkání líbil brankář Tomáš Kalousek, který svými zákroky zejména v první třetině znovu přiváděl Kozly k šílenství. Získal tak letos už popáté ocenění hráč utkání a v průběžném hodnocení je v čele pořadí.

Kutnohorští se stále musí obejít bez obránce Petra Veselého, který má natažené vazy v zápěstí. „Když to dobře půjde, tak bych mohl být připraven na nedělní utkání s Milevskem,“ prozradil samotný hráč na pondělním tréninku.

Předchozí dva duely mezi Kutnou Horou a Trutnovem v letošní sezoně vyzněli lépe pro domácí týmy. Nejprve vyhrál Stadion přesvědčivě 8:3, v odvetě se zase radovali Trutnovští po výhře 4:2.

Poslední zápasy: Kolín – Kutná Hora 4:3, Trutnov – Nymburk 1:2
Nejlepší střelci: Vylíčil (9) – Jindřich (14)
Ex-Sršni v dresu soupeře: M. Rejzek, P. Chytráček
Umístění v tabulce: Kutná Hora 8. místo (34 b.) – Trutnov 7. místo (35 b.)

Sestava z minulého zápasu – Kutná Hora: Kalousek – Kadlec, Fejgl, Nakládal, Šlejtr, Z. Procházka, Janata – Prachař, Beránek, Pelán – Vylíčil, Muras, Křišťan – Kraučuk, Bláha, Králíček – od 21. Florián, od 35. Uhlíř. (Linhart) Trenér Karel Dvořák. Trutnov: Škrabejl (Truhlář) - Malinský, Klement, Antonín, Kuna, Mečiar, Mlejnek, Provazník, Poul - Chytráček, Havlíček, Jindřich, Březina, Šimoníček, Procházka, Stehno, Berger, Chochola, Dome, Dlab, Mikolášek. Trenér Stanislav Mečiar.