Kutná Hora - V prvním kole krajské soutěže přivítali v neděli na svém ledě kutnohorští Sršni zkušený tým Hvězdy Kladno. Sestava domácích byla ještě bez několika posil, u kterých se nestihly dořešit registrace. Do brány trenér František Coubal poslal mladého Šimona Balhama a útok doplnili mladíci Matouš Jelínek a Aleš Sádlo.

7.10.2013

Hokejisté SK Sršni Kutná Hora porazili Hvězdu Kladno, 6. října 2013.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Úvod utkání byl z obou stran rozpačitý a spíše než hokejovou krásu přinesl bojovnost. Skóre otevřel ve čtvrté minutě po samostatné akci Jiří Tvrdík I. (Jiří Tvrdík II. je obránce), když šikovně všechny na ledě přesvědčil, že bude přihrávat a po ledě překonal kladenského brankáře. Sršni měli více ze hry, ale spálili mnoho svých šancí. Těsně před první sirénou hosté vyrovnali na 1:1 ze závaru před jinak výborným Balhamem.

Druhá třetina již byla pohlednější hrou a patřila Sršňům. Nejprve po Charvátově střele uklidnil domácí dorážkou Meloun. Další branku zajistil Charvát po přesném Čejkově pasu a v závěru třetiny na 4:1 zvýšil vedení Jirek po nahrávce Pálka.

Přání trenéra zvládnout třetí třetinu bez zbytečných chyb, vyloučení a nepustit soupeře na kontakt vzalo za své. Nejprve se Kladenským povedlo snížit po chybě v obraně na 2:4, poté překvapila domácího brankáře střela po ledě z otočky 4:3 a Kladenští se zvedli. Jejich útočnou snahu přibrzdil dorážkou Krištofovy střely Kaiser a po nich Pálek, Meloun a zakončující Tvrdík I., kteří rozebrali kladenskou obranu. Když už se zdálo, že se nic zásadního nestane, dva fauly Sršňů téměř současně znamenaly dvojnásobné oslabení tři minuty před koncem. Kladenští ho využili, snížili na 4:6 a v power play dostali Sršně pod tlak. Šimon Balham však čaroval a tutovky hostí pochytal. V samém závěru ještě Jirek po Krištofově asistenci uzavřel do prázdné kladenské brány skóre a zpečetil zasloužené vítězství Sršňů.

Utkání druhého kola odehrají Sršni v Hořovicích v neděli 13. října 2013.

Sršni Kutná Hora – Hvězda Kladno 7:4 (1:1, 3:0, 3:3)Branky a nahrávky Sršňů: Tvrdík I., Meloun (Charvát), Charvát (Čejka), Jirek (Pálek), Kaiser (Krištof), Tvrdík (Meloun), Jirek (Krištof). Kutná Hora: Balham (Karger) – Čejka, Vaněk, Novotný, Krištof, Pálek, Tvrdík II., Meloun, Charvát, Jirek, Kaiser, Tvrdík I., Hynek, Hetfleisch, Sádlo, Jelínek. Trenér: František Coubal.

Hynek Macháček

Autor: Tisková zpráva

7.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Nové retail centrum v Kutné Hoře roste jako z vody.
1 14

Nové retail centrum v Kutné Hoře roste jako z vody

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Loňský finalista poháru vypadl s Červenými Janovicemi

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ – Druhé kolo Poháru OFS nabídlo v neděli odpoledne zajímavé výsledky. Překvapením bylo vypadnutí Uhlířských Janovic B, které tak loňské druhé místo neobhájí.

OBRAZEM: Parní lokomotiva Ušatá projela Posázavím

Posázaví - Výletníci a především milovníci lokomotiv mohli být v sobotu nadšeni. Přes Benešovsko, a hlavně Posázavím, projela parní lokomotiva přezdívaná Ušatá.

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Sadská /OBRAZEM/ – Rock of Sadská přinesl mnohahodinovou rockovou smršť s hlavní hvězdou newyorským Pro-Pain a další spoustou domácích i zahraničních kapel.

Uhlíři sahali po vyrovnání, ale marně

Mnichovo Hradiště – Druhé kolo I. A třídy, skupiny B odehráli fotbalisté Uhlířských Janovic v neděli na hřišti Mnichova Hradiště. Hosté ani ve druhém klání letošní sezony nebodovali.