FOTOGALERIE: Kozlové dostali salvu kutnohorských žihadel

Kutná Hora - Kutnohorští Sršni se konečně ve druhé lize vytáhli! Ve třetím kole porazili kolínské Kozly 4:1. Utkání proti „svým" vychytal nový kutnohorský brankář Tomáš Kalousek.

20.9.2009

Z hokejového derby druhé ligy Kutná Hora - Kolín (4:1)Foto: Foto: Lenka Bradová

Kutná Hora - Kolín 4:1

V úvodu střetnutí mohl domácí publikum rozradostnit Hemský, ale v důležitém okamžiku mu přeskočil puk hokejku. Naopak kolínské příznivce potěšil už ve 2. minutě Jan Morkes, který tečovanou ranou překonal bezmocného Kalouska - 0:1. Následně Sršni přežili čtyřminutovou přesilovku Kozlů. Pak hráli zase domácí v početní výhodě a náležitě toho využili: Beránek našel křížným pasem Kraučuka, který propálil Blažka - 1:1.

Za dvě minuty se však Sršni radovali po druhé. Ve vlastním oslabení ujel Adamec a byl faulován. Sudí Stolín nařídil trestné střílení, které s přehledem proměnil Hemský. Do konce třetiny se více hrálo před kutnohorskou bránou, ale domácí hokejisté vedení udrželi.

Druhá třetina začala pro Kutnohorské perfektně. V přesilové hře pět proti třem skóroval po individuální akci Beránek - 3:1. Další gól Sršňů visel na vlásku. Bláha po položení Blažka poslal puk jen těsně vedle levé tyče. Domácí svou hrou dohnali Kolín k oddechovému času, jenže místo zlepšení hry obdržel čtvrtou banku. Milota Florian od modré příklepem vymetl šibenici Blažkovy brány - 4:1. Poslední šanci třetiny měl na hokejce domácí Nakládal, jenž se dostal do úniku přímo z trestné lavice, ale neproměnil.

Poslední dějství hry už nic nového nepřineslo. Sršni kontrolovali hru a převaha byla vidět jen při přesilových hrách obou týmů. Ovšem je nutné podotknout, že Sršně podržel v úvodu třetiny Tomáš Kalousek, zejména při početních výhodách Kozlů.

Branky a asistence: 10. Kraučuk (Beránek, Kadlec), 12. Hemský (TS), 22. Beránek, 29. Florian (Veselý) - 2. J. Morkes. Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 863. Třetiny:2:1, 2:0, 0:0.

Kutná Hora: Kalousek - Kadlec, Heřmanský - Hemský, Beránek, Bláha - Florian, Veselý - Kraučuk, Adamec, Křišťan - Krpálek (21. Šlejtr), Nakládal - Prachař, Muras, Králíček. (Malý - Janata - Musil). Trenér Milan Kraučuk.

Kolín: Blažek - Kopecký, J. Morkes, Nedbal, Procházka, Pýcha, Rejthar - Čtvrtečka, Kubát, Malý, Mejzr, Pomichálek, Pospíšil, Manhart, Nekvasil, Skokan, Jonáš. Trenér Stanislav Bednář. (mas)

OBRAZEM: Projekt Lepší škola má své vítěze

Kutná Hora - Finálové klání projektu Lepší škola zná své vítěze. Šek na padesát tisíc korun nakonec obdrželi žáci ze Základní školy Žižkov Kutná Hora na projekt Učebnička pod borovicí.

Po znemožnění české sportovní 'speciality' našly kluby kličku

Kutnohorsko - Je tomu přesně rok, co legislativa FAČR navždy zavřela dveře hostování a střídavých startů. Pokud chce hráč změnit dres, musí tak učinit, lidově řečeno, natvrdo.

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.

KRÁTCE: Festival zpestří průvod

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kutnohorska.