Sršni dostali od Písku sedmičku!

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Kutnohorští hokejisté prohráli s lídrem z Písku, pět branek dostali v oslabení.

9.12.2009 1

Hokej II. liga: Kutná Hora - Písek 2:7. 9.12. 2009Foto: DENÍK/ Martin Vaněk

Pouze první třetinu drželi oslabení kutnohorští sršni krok s lídrem II. hokejové ligy Pískem. Pak se cifra utkání 22. kola zastavila na stavu 2:7. Stadion klesl na osmé místo tabulky.

Kutná Hora – Písek 2:7

Už při rozbruslení si diváci mohli všimnout, že sršňům chybí útočné trio Hemský - Králíček - Nakládal. Navíc chyběl stále pracovně vytížený obránce Florian a brankář Kalousek.

Jihočeši udeřili rychle, když využili ve 3. minutě svou první přesilovou hru. Zářez na hokejku si připsal Josef Slavík. V další šanci soupeře Stadionu se ocitl Suchánek, ale Malý jeho šanci zlikvidoval v leže. Kutnohorský brankář vytahoval druhý kotouč z brány na konci osmé minuty: druhou početní převahu využil po dorážce Petr Šulčík - 0:2.

Až v polovině první třetiny vystřelil odvážně Janata a brankář Pinkas musel vymrštit svou vyrážečku. Třetí branku hostů měl na hokejce klečící Slavík, jenže netrefil bránu. Zato domácí Robert Bláha mířil přesně nad lapačku Pinkase po střele Adamce a snížil skóre. Tři minuty před přestávkou dokonce kapitán Adamec nastřelil tyč písecké brány. Vyrovnání však přišlo záhy. V čase 18:49 rozradostnil domácí publikum opět Robert Bláha, který šikovně tečoval střelu Janaty.

Jenže sršni si naději ve druhé třetině neuchovali dlouho. Po minutě a sedmnácti vteřinách přihrál Hovora Petru Šulčíkovi, který vyškolil obránce i brankáře Malého - 2:3. Ve 26. minutě hráli Písečtí svou třetí početní převahu a znovu ji proměnili v branku. Petr Šulčík natáhl švihem a překonal Malého - 2:4. V polovině utkání měli sice více ze hry žluto–černí, jenže pohotovu střelu Nakládala Pinkas vyrazil, Musilovu dělovku zase písecký brankář vyrazil maskou a ve stoprocentní šanci Adamec před ležícím Pinkasem nevystřelil.

Ve třetí třetině už o pozici Písku v tabulce nikdo nepochyboval. Na úvod ještě Malý rybičkou zneškodnil šanci Květoně. Bránit se vydrželi Kutnohorští až do osmačtyřicáté minuty. Pak převzal puk na modré Vladimír Novák a zamířil přesně za Malého - 2:5. Poslední dvě branky padly z přesilové hry. Nejprve se trefil do prázdné brány Tomáš Květoň a sedm vteřin před koncem uzavřel skóre Mošovský.

Branky: 15. R. Bláha (Adamec, Rejzek), 19. R. Bláha (Janata) - 3. Slavík (Suchánek, Mazanec), 8. Šulčík (Novák, Květoň), 22. Šulčík (Hovora, Květoň), 26. Šulčík (Květoň), 48. Novák (Gába, P. Procházka), 57. Květoň (Šulčík), 60. Mošovský (R. Procházka). Rozhodčí: Kareš. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:5. Diváci: 348.

Kutná Hora: Malý - Kadlec, Šlejtr, Heřmanský, Veselý, Janata, Rejzek - Prachař, Beránek, Musil - Chvalovský, Nakládal, Muras - Křišťan, Adamec, Bláha.

Písek: Pinkas - Dietz, P. Procházka, R. Procházka, Kalečík, Mazanec, Heršálek, Všetečka - Šulčík, Květoň, Hovora - Rezek, M. Bláha, Gába - Slavík, Suchánek, Míka - Mošovský, Novák.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Generálka Zruče s Hlízovem skončila nerozhodně

Zruč nad Sázavou - K poslednímu zápasu v rámci letní přípravy, tedy k takzvané generálce, nastoupili proti sobě týmy Zruče nad Sázavou a Hlízova. Souboj týmů z Kutnohorska, které se účastní I. B třídy, skončil nerozhodně 1:1.

OBRAZEM: Na Veteran Rallye přijelo přes 30 unikátních vozů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Více než tři desítky nablýskaných krasavců se v sobotu sjelo do Kutné Hory na devátý ročník Veteran Rallye spojené se Srpnovým hodováním.