I když většina hráčů zápas odehrála se ctí a snahou o vítěznou tečku pro kutnohorský klub, jak už je patrné z nadpisu, toto se nepodařilo! Na zápas s lídrem soutěže se všichni těšili a šli do něj s chutí bodovat a ambicí pokusit se o co nejpřijatelnější výsledek, bohužel ještě před odjezdem se Kutnohorští museli smířit s absencí Dominika Vítka, jehož nepřítomnost z důvodu nemoci citelně oslabila druhou lajnu.

Duel začal překvapivě, když hned na začátku 4. minuty šli hostédo vedení gólem Drahoty, který dorazil střelecký pokus H. Macháčka. Tento stav nabudil tým soupeře, který věkově jednoznačně převyšovalkutnohorské borce, jelikož se skládal veskrze z hráčů ročníků 93, k nevídanému tlaku. Zbývající minuty první třetiny se odehrály spíše předhostující brankou, a tak měl Adam Sirotek dostatek prostoru na rozchytání. Bohužel to neplatilo o zbývajících hráčích, kteří nebyli schopní se vyrovnat s rychlým bruslením a agresivním tlakem před brankou, takže se uchylovali jen k vyhazování puků za každou cenu a gólmana soupeře prakticky neohrozili. Přestože bylSirotekv těchto momentech k nepřekonání, podařilo se domácím v 15. minutě srovnat vlastním gólem, kdy se puk nešťastně odrazil od brusle H. Macháčka do volného prostoru svatyně.

Ani v úvodu druhé třetiny se Kutnohorští nemohli vyrovnat s bojovnou hrou soupeře, i když jejich obrana dál odolávala. To však již neplatilo ve 25. minutě, kdy se Mělník ujal vedení 2:1. Tento nepříznivý stav ale pomohl Sršňůmzvýšit úsilí a hru vyrovnat. V posledních pěti minutách druhé části před brankou Mělníka roztočili kolotoč, bohužel bez gólového efektu. Brankáře zasypali dostatečným počtem střel, avšak žádnou nedostali za jeho záda. Pravdou ale je, že několikrát herní přečíslení řešili nesmyslně komplikovaně bez jednoduchého tlaku do brány.

Před vstupem do poslední třetiny kutnohorští hokejisté sestavu stáhli na dvě lajny a zkusili „hop nebo trop". Utkání začalo skutečně gradovat a mySršni do závěrečného dějství vstoupili jako uragán. V čase 43:27 projel Jirka Tvrdík svým typickým způsobem ze středního pásma až k brance soupeře a po jeho nahrávce rozvlnil síť Hynek. Vyrovnáno! Uběhlo několik málo minut a po rychlé kombinaci prvního útoku se prosadil sváteční střelec M. Macháček. Stav 2:3 se pak držel dlouhé minuty, hra se rychle přelévala ze strany na stranu a prakticky ani jeden mančaft neměl jistotu výhry v tomto duelu. Leč samotný závěr utkání zase jednou ukázal, že hokej je záludná hra, ve které není nikdo prorokem do poslední vteřiny. Tři minuty před koncem šel na trestnou lavici Jirka Tvrdík za obranný faul. Následné oslabení začali Kutnohorštídobře a dokonce se dostali do třetiny soupeře a vystřelili na bránu. Bohužel pak přišel zlomový moment celého zápasu. Brankař, který měl puk pod kontrolou, se rychle rozhodl, že nepřeruší hru a i s pukem v lapačce se rozjel směrem k hostující brance ve snaze ho mezi kruhy vyklepnout a založit rychle protiútok. Tam se bohužel dostal do kontaktu s Otou Hynkem a jeho následnou figuru, kterou by mu záviděli i účastníci soutěže Stardance rozhodčí posoudil jako útočný faul. Následnou přesilovku 5 na 3 se již soupeři podařilo v čase 57:24 přetavit ve vyrovnání, ale ke vší smůle ještě pouhou jedinou vteřinu před koncem Tvrdíkova trestu, takžeSršni pokračovali dál v oslabení 5 na 4. Kalich hořkostisi hráči Stadionu dopili do dna v čase 58:39, kdy soupeř i v této početní výhodě vstřelil branku, tentokrát vítěznou. Přestožesi v poslední minutě dokázali hosté vytvořit ještě několik příležitostí a hráli power-play, skóre se již nezměnilo.

Trenér kutnohorského dorostu Pavel Sirotek k zápasu uvedl: "Upřímně se mi do hodnocení dnešního zápasu vůbec nechce. Ne proto, že kluci nedali více gólu než soupeř, ale pro tu trpkost při vzpomínce na několik hráčů, kterým se při závěrečné siréně naplnili oči slzami. První třetina byla z našeho hlediska špatná. Soupeř nás zamkl v obranném pásmu, jednoznačně přestřílel dvacet ku šesti a jen skvělé zákroky Adama Sirotka nás udržely v zápase. Ve zbývajících třetinách jsme již dokázali hru i počet střel vyrovnat, a tak z vývoje zápasu by nejspíš byla spravedlivá remíza, bohužel se tak nestalo a štěstí nám dnes ukázalo svou odvrácenou tvář. Přesto, jestli platí, že v mládežnickém hokeji nejsou výsledky to nejdůležitější a nezáleží tolik, jestli prohraješ, nebo vyhraješ, ale zda necháš na ledě úplně všechno, pak není důvod po tomto utkání k příliš dlouhému smutku. Většina z vás v tomto zápase odehrála svoje maximum, bojovala, dřela na krev, a že ne každý takový výkon bývá bodově ohodnocen, je prostě realita sportu."

Mělník – dorost Kutná Hora 4:3

Branky K. Hory: Drahota, Hynek, M. Macháček. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:2. Kutná Hora: Sirotek (Rejna) - Zika, Pipková, Draslar, Marvan - Jiří Tvrdík, Hynek, M. Macháček, H. Macháček, Kořistka, Drahota, Švejda, Sádlo, Tomčík, Jan Tvrdík.

Zdroj: Pavel Sirotek