Do utkání nenastoupil útočník Ondřej Langhans kvůli nemoci, naopak byl přítomen obránce Petr Jančařík. Už ve 3. min. Sršni zavařili soupeři, ale Bláha ani Florián v obrovských šancích nepřekonali brankáře soupeře. Na druhé straně zaměstnal Malého svým únikem po pravé straně Ibl. V čase 3:48 padla první branka: do sítě Jesenice po chybě domácí obrany a brankáře zavěsil Kišš – 0:1. V 7. min. vybojoval puk Prachař, jel sám na brankáře, jenže vystřelil jen do jeho ramene. O chvíli později sahali domácí po vyrovnání, Malý však šanci Chaloupky zlikvidoval. Naopak hned z protiútoku skórovali kutnohorští Sršni: Florián našel v útočné třetině Bláhu, ten předložil puk Hemskému před prázdnou bránu – 0:2. V 15. min. mohl přidat další branku bek Janata, ale přihrávku Mizery nevyužil. Zato o minutu později měl branku na hokejce domácí Pešta hned dvakrát, ale ani v jednom případě netrefil Malého bránu.

Ze začátku druhé části se nic moc na ledě neodehrávalo, spíše to byli Kutnohorští, kteří měli převahu. Až ve 28. min. po basketbalovém zákroku Veselého jel sám na Malého Štíbr, brankář hostí ho však s přehledem vychytal. Ve 33. min. se stala kuriózní situace: domácí Štíbr narazil do motajícího se rozhodčího a místo omluvy vyfasoval osobní trest. Vzápětí přidali Sršni třetí branku: v oslabení protlačil puk do brány Bláha – 0:3. Domácí se také dočkali branky o minutu později, kdy střelu od modré v přesilové hře dorazil za záda Malého Borovička – 1:3. Před koncem třetiny ještě Šlejtr neskóroval ve vyložené šanci, ovšem ve 39. min. našel Florián krásně Kadlec, který přesně usměrnil puk k tyči domácí brány – 1:4.

Třetí část začala lépe pro domácí, kteří po jedenatřiceti vteřinách rozvlnili síť za Malým po střele Chaloupky – 2:4. Pak už se jen brankově prosazovali Sršni: ve 44. min. ujel Florián a nádherně vyškolil domácího gólmana. Šestou branku Kutné Hory přidal po tradiční kombinaci Prachař – 2:6. Půl minuty před koncem si vyjel na hrot Jančařík a perfektně zužitkoval nahrávku Hemského zpoza brány – 2:7.

Jesenice - K. Hora 2:7 (0:2,1:2,1:3)

Branky: 35. Borovička (Michel), 41. Chaloupka (Michel) - 4. Kišš, 11. Hemský (Bláha, Florián), 34. Bláha (Hemský, Jančařík), 39. Kadlec (Florián), 44. Florián, 45. Prachař (Adamec), 60. Jančařík (Hemský, Bláha). Rozhodčí: Čáp. Vyloučení: 7/5. Navíc: Štíbr 10+OT (J). Diváci: 93. Kutná Hora: Malý – Jančařík, Kadlec – Hemský, Bláha, Florián – Veselý, Florian – Mizera, Adamec, Prachař – Šlejtr, Janata (Vaněk) – Andrle, L. Muras, Kišš.