Petr Hemský vystřelil důležité tři body

Kutná Hora/ Opět se potvrdilo, jak je v hokeji každé utkání jiné. Po středeční porážce Sršňů 8:1 s Řisuty, si Kutnohorští hokejisté tentokrát smlsli na Děčínu, jenž okupuje třetí pozici v tabulce skupiny Západ. Sršni se tak vrací na předposlední pozici.

3.2.2008

Souboj o puk vyhrál kutnohorský obránce.Foto: Jakub Geier

Sršni – Děčín 4:3 (1:0,1:1,2:1)

V 5. min. utkání zavařili děčínskému brankáři Chytráček se Štrosem a chybělo málo k první brance utkání. Na druhé straně zase ujel hostující Štibok, na kterém si smlsnul Barta. Poté opět Chytráček našel Štrosa, ten však nedal. Utkání mělo dobrý náboj: nový útočník Sršňů Florián ujel a tvrdě vypálil do Štěrby. V čase 14:53 explodovala kutnohorská hala poprvé, když Králíček skvěle zužitkoval přihrávku Kraučuka – 1:0. Těsně před první sirénou ještě Sršni zahrozili při přesilové hře, ale skóre se už neměnilo.

Do druhé třetiny vlétli Sršni skvěle: ve 24. min. se uvolnil Hemský a zavěsil pod víko děčínské brány – 2:0. Následně se uvolnil i Chytráček, jenže Štěrbu nepřekonal. V čase 26:24 domácí chybovali v obraně a Luka poprvé překonal Bartu – 2:1. Hra začala být hodně rozháraná. Ve 35. min. Barta v leže zlikvidoval závar při početní výhodě. Děčínští se začali dostávat do hry: obrovské šance Sádovského a Štveráka skončili mimo Bartovu svatyni. Ve 39. min. kutnohorský brankář vyrazil nebezpečnou ránu Stezky od modré. V závěru druhého dějství ještě Sršni dobře odbránili přesilovou hru Děčína 5 na 3.

V úvodu poslední třetiny vychytal Barta hostujícího Luku a v leže vyrazil kotouč po střele Čtveráka. Na druhé straně pro změnu nezavěsil Pomichálek. Vedení drželi Kutnohorští až do 46. min., pak ovšem skóroval v přesilovce Luka – 2:2. Jenže domácí se nedali: Poté, co ve 49. min. dorazil střelu Jančaříka za záda Štěrby Pomichálek, svítilo skóre 3:2. Tento stav však vydržel pouhou minutu, protože Bartu překonal v početní výhodě Stezka – 3:3. Dále Sršni nevyužili přesilovku 5 na 3 a šanci Floriána chytil Štěrba. Tři důležité body však vystřelil Hemský, když dotlačil puk do sítě minutu a devět vteřin před koncem.

Branky: 15. Králíček (Kraučuk), 24. Hemský, 49. Pomichálek (Jančařík), 59. Hemský (Pomichálek, Bláha) – 27. Luka (Filipovský), 46. Luka (Stezka), 50. Stezka (Luka). Rozhodčí: Jeřábek – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváků: 560. Kutná Hora: Barta – Giba, Jančařík – Pomichálek, Bláha, Hemský – Janata, Kadlec – Králíček, Kraučuk, Florián – Krpálek, Havlíček – Štros, L. Muras, Chytráček. (Krištof – Vantura, Florian – Mizera, Andrle, Langhans). Trenérská dvojice Jiří Mlika a Milan Kraučuk.