Hokejisté Benešova nakonec zkompletovali osmičku účastníků play-off krajské ligy. Pomohlo jim k tomu vítězství nad Černošicemi v kombinaci s porážkou Slaného v závěrečném kole základní části.

Slánští Lvi měli jako jediní ze tří uchazečů osmou příčku ve vlastní moci. Jenže v Příbrami nebodovali a ve vyřazovací části budou už potřetí v řadě chybět. Jiní Lvi, ti benešovští, naopak mohli po výhře nad vedoucími Černošicemi slavit. Sezonu si prodloužili přinejmenším o další dva zápasy.

Značnou zásluhu na tom měl dvaadvacetiletý útočník Tadeáš Kočí, který se na výhře 5:2 podílel dvěma góly. Ten třetí mu byl připsán poté, co si hosté hned po úvodním kuriózně vstřelili další zcela sami. „Už jsem ani nedoufal, teď můžeme udělat jen něco navíc," přiznal Ivan Bartůšek, jeden z trenérů a majitel klubu. Benešov půjde ve čtvrtfinále na obhájce loňského prvenství Velké Popovice, které se na poslední chvíli staly vítězem základní části.

Vlastní gól byl k vidění také v klíčovém utkání o záchranu. Hned v úvodních minutách duelu na ledě boleslavského béčka si ho při signalizované výhodě vstřelil poděbradský Brzák. Ve zbylém čase byla k vidění už jen jedna branka, a rovněž do nestřežené branky, když Boleslavští stvrdili svou záchranu při power-play.

„První gól se hned tak nevidí a jen podtrhl nepovedenou sezonu," přiznal manažer a trenér HC Poděbrady David Kubát. Také on věděl, že si tým pád do krajské soutěže nepřivodil závěrečnou porážkou. „Po celou sezonu jsme dávali strašně málo gólů. Měli jsme problém vstřelit branku a velmi lacino jsme inkasovali. Sestup je vyústěním celkově nevydařené sezony. Bohužel."

Infarktový zápas odehrál Mělník s Vlašimí. Vysoce produktivní hosté během úvodních šestnácti minut čtyřikrát skórovali a vyhnali brankáře Vokurku na střídačku. Tříbrankové vedení ale nakonec nestačilo ani na bod. Domácí předvedli v závěrečné třetině velký obrat poté, co tři branky vměstnali do necelých dvou minut. Pěti body (2+3) se v utkání po návratu na led připomněl Tomáš Havel.

Vzácný souběh výsledků ještě mohl odměnit účastí ve vyřazovací části bodový finiš královédvorského nováčka. Tomu nakonec nebyla nic platná ani třetí výhra v řadě, tentokrát nad Rakovníkem, a sezona pro něj skončila.

Krajská liga – 22. kolo

Jesenice – V. Popovice 6:8 (1:2, 1:3, 4:3)
Branky: 5. a 30. Gron, 43. a 60. Hanzlík, 42. Djobek, 51. R. Formánek – 5. Medřický, 16. Chochola, 38. Žoha, 38. Culka, 40. Petrželka, 42. Bícha, 48. Moravec, 49. Vacek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1.

Mělník – Vlašim 6:5 (2:4, 0:1, 4:0)
Branky: 15. a 48. T. Havel, 19. Nesládek, 44. a 46. Douda, 45. Šubrt – 12. a 38. Slanina, 15. a 16. Kucharčík, 7. Kočí. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1.

Příbram – Slaný 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 15. Kadič, 21. Polák, 46, Pavel, 59. Pejsar – 30. Hampl. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:0.

Benešov – Černošice 5:2 (0:0, 5:1, 0:1)
Branky: 21., 21. a 34. Kočí, 26. Sládek, 34. Holánek – 24. Šalamoun, 45. Jobek. Vyloučení: 6:7, navíc Loskot (Č.) 10 + OK. Využití: 3:0.

Králův Dvůr – Rakovník 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
Branky: 10. a 34. Hamada, 35. a 46. Kraus, 14. Veselý, 40. Klaus – 8. Ambroz, 43. Hegenbart. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1.

M. Boleslav B – Poděbrady 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 4. Hart, 60. Ficek. Vyloučení: 5:3. Bez využití.

Krajská soutěž – 19. kolo

Žilina – Kralupy 2:6, Zlonice – Neratovice 1:8, Hvězda Kladno – Hořovice 9:3, Sp. Příbram – Božetice 4:2, Žabonosy – Kutná Hora 4:1.

1. Žabonosy 17 13 2 0 2 90:41 43
2. K. Hora 17 13 1 0 3 92:37 41
3. Kralupy n. V. 18 12 0 1 5 107:63 37
4. Neratovice 17 10 1 1 5 88:52 33
5. Božetice 17 7 3 0 7 80:66 27
6. Sp. Příbram 18 7 1 2 8 59:83 25
7. Žilina 17 6 1 4 6 67:69 24
8. Sedlčany 17 5 3 1 8 68:78 22