Laciné chyby v první třetině vzaly Sršňům naději

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Ani v5. kole II. ligy nepoznali hokejisté Benešova hořkost ztráty bodů. Po výhře 7:2 vKutné Hoře se pyšní na prvním místě. Sršni se ke třetí porážce vřadě nasměrovali sami, když darovali soupeři vprvní třetině pětinásobnou možnost skórovat, čehož Vodní Lvi čtyřikrát využili.

28.9.2010

5. kolo II. ligy: Stadion Kutná Hora - HC Benešov, 28. září 2010.Foto: Deník/Martin Vaněk

Stadion Kutná Hora – HC Benešov 2:7 (1:4,1:3,0:0)

Sršni nezačali sváteční utkání dobře. David Jonáš dostal hodně prostoru, najel si před bránu a zasunul pod Kalouska – 0:1. Domácí měli možnost vyrovnat v neúplné přesilovce pět na tři, ale možnost díky chabé střelbě nevyužili. Zato Vodní Lvi využili další hrubku při rozehrávce Sršňů. Přesnou ranou nad vyrážečku Kalouska skóroval David Jonáš – 0:2. Uběhla minuta a Kalousek kapituloval potřetí, když se trefil Michal Kouba – 0:3 Ve 13. minutě ukázal svůj důraz na brankovišti benešovský Michal Kaňka a zavěsil počtvrté.

V 16. minutě zůstal Kaňka sám před brankářem, Kalousek však dobře vyrazil jeho pokus a chytil i dorážku Vacka. V čase 16:23 se dočkal i domácí Stadion: Melu před brankou po akci Procházky zakončil na několikátý pokus Lukáš Muras – 1:4.

Úvod do druhé třetiny měli Sršni dobrý. Šanci Vylíčila vypíchl Maláč, následně jel Vylíčil s Murasem dva na jednoho, ale druhý jmenovaný vysoko přestřelil. Ve 25. minutě vypálil pohotově po buly Hemský a trefil břevno benešovské brány. Až v čase 27:47 přišla kýžená druhá branka, když v přesilovce vypálil Kadlec, Beránek tečoval a Robert Bláha dorazil puk do brány – 2:4.

Jenže v polovině utkání se vše opět obrátilo a na koni byli Vodní Lvi. R. Verbík našel dlouhým pasem Petra Vacka a ten zamířil přesně nad rameno Kalouska – 2:5. Ve 34. minutě po devatenácti vteřinách využil přesilovku ranou švihem Arnoldas Bosas. Šestá branka už byla na Kalouska dost a do brány nabruslil Linhart. Poté sice mohl snížit Bláha nebo Vylíčil, ale ani jeden recept na Maláče nenašel. V poslední minutě druhé části kapituloval i Linhart. V početní převaze si najel na pas Kaňky Jakub Verbík – 2:7.

Ve třetí třetině se skóre nezměnilo, ale navrch měli stále hosté. Ve 47. minutě přihrál Holánek zpoza brány na Kocmana, jeho střelu zastavil skvělý semafor Linharta, vzápětí kutnohorský brankář pohotově chytil střelu Jonáše. V poslední desetiminutovce zaměstnal Linharta třikrát kapitán Benešova Kaňka, ale Linhart pokaždé svou svatyni ustrážil.

Branky a nahrávky: 17. Muras (Procházka, Vylíčil), 28. Bláha (Beránek, Kadlec) - 3. Jonáš (Bosas, Jágr), 9. Jonáš (Bosas), 10. Kouba (Jágr, Košatka), 13. Kaňka (Bosas), 31. Vacek (R. Verbík), 34. Bosas (Jágr, Jonáš), 40. J. Verbík (Kaňka). Rozhodčí: Prchal. Vyloučení: 9:8, navíc: Křišťan (KH) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 263.

Kutná Hora: Kalousek (34. Linhart) – Rejzek, Kadlec, Janata, Veselý, Procházka, Kořínek – Vylíčil, Beránek, Králíček – Hemský, Bláha, Křišťan – Muras, Adamec, Pelán – Prachař. (Šlejtr, Kůrka, Uhlíř, Tvrdík) Trenér Karel Dvořák. Benešov: Maláč – J. Verbík, Zeman, R. Verbík, Srdínko, Kouba, Košatka – Kocman, Kaňka, Holánek – Burián, Vacek, Ondra – Jonáš, Bosas, Jágr - Burda. (Kielius, Starec). Trenér Jan Vobecký.

Vyberte nejlepšího hráče Kutné Hory v utkání.