FOTOGALERIE: Po špatném výkonu skončila série výher

Kutná Hora - Vpředposledním domácím utkání vzákladní části II. ligy hostili kutnohorští sršni celek Nymburku. Po čtyřech předchozích vydařených duelech předvedli mizerný výkon a po zásluze prohráli.

24.2.2010

Hokej: Kutná Hora - Nymburk, 24. 2. 2010Foto: DENÍK/ Jan Šmok

Kutná Hora – Nymburk 1:2

Začátek zápasu ještě vypadal z kutnohorské strany dobře. Petr Hemský jel z pravé strany sám na Micku, jenže vypálil vedle. V 5. minutě pálil bekhendem domácí Česnek, ale nymburský brankář poslal puk od vyrážečky až do ochranné sítě. O chvíli později už vystrčili drápky i Nymburští. Beránek uklouzl a Sirotek se řítil sám na Kalousku. Po jeho střele zazvonila pouze horní tyč kutnohorské svatyně. Ve 12. minutě ještě osamocený Králíček hledal lépe postaveného Beránka, ovšem přihrávku do prázdné brány Micka vykopl.

V čase 14:51 otevřel skóre kutnohorský Robert Bláha, kterému přiklepl puk Radim Křišťan – 1:0. Pak se však hra sršňů rozpadla a na ledě se nic hokejového nedělo.

Ve druhé části mohl navýšit skóre Česnek, ale Micka sklapl betony včas. Na druhé straně kluziště se už ale hosté radovali! Střelu Martince dorazil přes ležícího Kalouska do odkryté brány Filip Velechovský – 1:1. V polovině utkání zůstal před domácím brankářem volný Hladík, mířil však vedle. V další šanci přestřelil nymburský Sirotek. Sršni si laxní hrou koledovali a až vykoledovali druhý obdržený gól: misky vah převážil na stranu hostů Jiří Martinec – 1:2. V závěru třetiny ještě zastavil Kalousek Sirotkův únik ramenem, poté dostal puk za nymburské beky Křišťan, ale zbytečnou kličkou navíc se dostal mimo ohrožení brány.

Špatná hra domácích pokračovala i v posledním dějství. Stadion se nemohl dostat přes střední pásmo. Ve 46. minutě navíc pálil v početní převaze Dvořák bez přípravy a Kalousek nadvakrát zasáhl. Deset minut před koncem řešil závar a následnou strkanici před nymburskou bránou hlavní sudí jen vzájemným trestem Kachlíka a Šimka. Od 52. minuty začali domácí konečně bojovat, ale puk je vůbec neposlouchal. Když už sršni dostali kotouč do brány, nemohl být uznán pro Králíčkovu ruku. V závěru zápasu zkusili žluto-černí hru bez brankáře a nejblíže ke gólu byl Adamec, jenže Micka vše zachránil. Pak byl vyloučen domácí Pavlík a sny sršňů na vyrovnání se rozplynuly.

Branky a nahrávky: 15. Bláha (Křišťan) – 25. Velechovský (Martinec, Šimek), 34. Martinec. Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 0:2, 0:0. Diváků: 310. Kutná Hora: Kalousek – Kadlec, Nakládal, Heřmanský, Pavlík, Florian, Rejzek – Česnek, Beránek, Králíček – Hemský, Bláha, Křišťan – Prachař, Adamec, Kachlík. (Malý – Janata, Šlejtr, Veselý – Sladký) Trenér Karel Dvořák. Nymburk: Micka – Vošmik, Pánek, Drak, Kozák, Sem, Vlach – Vacek, Dvořák, Sirotek – Hladík, Velechovský, Šimek – Němeček, Martinec, Dulovec. Trenér Jaroslav Sirotek.