Porážce Sršňů přihlížel nový trenér Měsíček

Kutná Hora - Kutnohorští hokejisté v rámci 23. kola II. ligy hostili c neděli letos podruhé břeclavské Lvy, kterým se podařilo získat tři body těsným rozdílem 3:4.

28.11.2011

II. liga: Kutná Hora - Jindřichův Hradec 3:5, 23. 11. 2011.Foto: Deník/ Michal Pavlík

TJ Sršni Kutná Hora - Břeclav 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Sršňům se vstup do zápasu nepovedl a už ve 4. minutě inkasovali první gól z hole Popolánského - 0:1. Domácí se snažili vyrovnat hru a už o minutu později orazítkovali Chvátalovu svatyni. V minutě osmnácté se po chybě Bláhy v obranném pásmu Sršňů dostal k puku znovu Popolánský a svojí druhou trefou zvýšil vedení Lvů – 0:2.

Ve druhé třetině se domácí snažili změnit nepříznivý stav utkání několika slibnými šancemi. V 27. minutě při hře 4 na 4 dokázali Sršni snížit gólem Kubišty po přihrávce Heřmanského na 1:2. O několik málo minut později se domácí dostali do početní nevýhody. Břeclavští nejen, že nedokázali přesilovku využít, ale dokonce inkasovali a Sršni vyrovnali stav utkání ve vlastním oslabení na 2:2, když Muras dokázal získat puk za branou soupeře a přihrát ho před bránu Bláhovi, který se nemýlil.

Hosté občas „vystrčili růžky“ a ke konci druhé třetiny i oni dokázali v samostatném úniku ohrozit dnes dobře chytajícího Kalouska. Další šance Lvů už byla ale gólová. Při závaru před Kalouskovou bránou rozhodčí pochybným rozhodnutím neodpískal jasné posunutí brány a hosté se tak dostali do vedení - 2:3.

Sršni ve třetí části hry opět chtěli dotáhnout jednogólové manko. To se jim bohužel nedařilo a ve 47. minutě se hostujícím Lvům podařilo zvýšit z hole Bartoše vedení o dva góly – 2:4. Domácí ale „nesložili zbraně“ a snažili nepříznivé skóre změnit. V minutě padesáté přišel likvidační faul hostujícího Pappa, který si vysloužil 5 minut. Sršňům se nabídnutou pětiminutovou přesilovku podařilo využít v čase 53:26, když po hezké akci Bláhy a Nakládala skóroval prvně jmenovaný – 3:4.

Rozhovor s manažerem Vladimírem Murasem otiskneme v úterním tištěném vydání Kutnohorského deníku.
Branky a nahrávky: 27. Kubišta (Heřmanský), 32. Bláha (Muras), 54. Bláha (Nakládal) – 4. Popolanský (Barus), 19. Popolanský (Papp, Barus), 39. Zháňal (Směřička, Dlapa), 47. O. Bartoš (Kurial, Beneš). Diváci: 170.

Kutná Hora: Kalousek - Heřmanský, Janata, Sladký, Nakládal, Králíček - Šlejtr, Bílek, Křišťan, Kubišta, Jankovský - Kůrka, Horálek, Sladký, L. Muras, Bláha. Trenér Jiří Mlika.

Martin Koudelka

28.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

Běh Dačického 12, Michal Vavák

Desátý ročník Dačického 12 bude velký, slíbil za pořadatele Michal Vavák

Policie, ilustrační foto.

KRIMI MIX: Pachatel využil nepozornosti, z auta ukradl kabelku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 14. do 20. srpna naposledy rozloučí se svými blízkými.

Ve Žlebech upravili prostor u zvonice

Žleby - U zvonice Československé církve husitské byla dříve okolní plocha oplocena, ale během let zde nezůstalo nic. Okolí památky pomalu pustlo. Prostor před zvonicí se začal používat jako parkoviště a auta najížděla do těsné blízkosti zvonice.