Pelhřimov je momentálně na úplném chvostu tabulky, ale v posledních kolech se výsledkově zlepšil. Po úvodních čtyřech porážkách, dokázal „Pejr" zvítězit doma v prodloužení nad Kobrou Praha (4:3). Další dva duely prohráli Pelhřimovští také v prodloužení (v Kolíně a doma s Trutnovem), tudíž si připsali dva body. V případě nedělního vítězství soupeře Sršňů, by se domácí propadli na poslední místo tabulky II. ligy skupiny Střed.

Kanadské bodování kutnohorského soupeře vede se šesti body Jiří Kubát s Otou Lazorišákem. Nejvíce gólů pak nastříleli Jan Česnek s Jiřím Kubátem (oba 3). Domácí kabině vévodí stále se sedmi body (6+1) Petr Hemský, který je zároveň nejlepším střelcem.

Nálada mančaftu se rozhodně zlepšila. Po špatném výkonu v Trutnově a smolném porážce od Benešova, se Sršni dočkali prvního vítězství na ledě soupeře. V derby to odnesl Nymburk. I proto se dnes dá od Sršňů očekávat vysoké nasazení a touha získat další tři body s posledním celkem. Potvrdit body z Nymburka by bylo báječné!

Složení hráčské soupisky se stále nemění. Žádný nový hráč zatím nepřišel, i když je to v plánu jak trenéra Kraučuka, tak i manažera Murase.Do formy se dostává Ondřej Nakládal, trefí se i potřetí v řadě? Stejně tak je dobré sledovat nárůst formy u obránce Ladislava Janaty.