Že se Sršňům proti Spartaku špatně hraje, dokázala první třetina, která přinesla hru plnou hokejového trápení. V její polovině se však Javůrkovi povedlo otevřít skóre z nahrávky Pipka a nejtěsnější vedení vydrželo domácím až do první sirény.
Druhá část se nesla v podobném duchu. Navýšit vedení se povedlo po pěti minutách opět Javůrkovi, tentokrát po asistenci Tvrdíka II. a první formace Sršňů se dostala do herní pohody. Šance hostů spolehlivě likvidoval Denis Hermann a stav 2:0 se až do druhé sirény nepodařilo nikomu změnit.

Třetí třetinu domácí zvládli nejlépe. Nejprve další posun skóre zajistila první formace Sršňů, když po nahrávkách Čejky a Rudolfského rozvlnil síť Vaněk. Poté se prosadili mladíci z druhé formace. Po kombinaci bratří Tvrdíků rozsvítil čtyřku Jelínek. Poslední změnu stavu zařídila opět první formace, kombinací Vaňka, Čejky a střelce hattricku Javůrka. Denis Hermann byl v bráně stoprocentní a vychytal další nulu.

Sršni tedy zaslouženě zvítězili za tři body, udrželi domácí neporazitelnost a stále vedou soutěž. Další kolo odehrají venku proti Hvězdě Kladno v sobotu 30. ledna.

Sršni Kutná Hora – Spartak Příbram 5:0 (1:0,1:0,3:0)Branky a nahrávky Sršňů: Javůrek (Pipek, Tvrdík I.), Javůrek (Tvrdík II., Meloun), Vaněk (Rudolfský, Čejka), Jelínek (Tvrdík I., Jan Tvrdík) Javůrek (Čejka, Vaněk).

Kutná Hora: Hermann (Březina) – Vaněk, Čejka, Švejda, Tvrdík II., Meloun, Fiala, Rudolfský, Pipek, Javůrek, Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Pácal, Andrle, Hynek, Sádlo. Trenér Stanislav Bednář.